Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowane – zostań zawodowym kierowcą
Marzec 26, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Escape room – pokój pełen tajemnic
Marzec 31, 2017

Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Co jest lepsze – depilacja laserem diodowym czy depilacja woskiem? Jak zaprezentowały się obie metody w pojedynku?

Zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem jest popularnie znany, włosy powinniśmy „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, co trwa przeciętnie dwa lub trzy dni. Częstokroć u wybranych Pań nie trzeba aż tak długo wyczekiwać, zaś włosy zaczynają się pojawiać zaraz po jednej dobie. Ta technika jest niezwykle komfortowa, mimo tego że przeciwwskazaniem jest na przykład posiadanie zbyt delikatnych naczynek pod skórą, których nie wolno drażnić podgrzanym woskiem. Mogą tworzyć się wówczas zaczerwienione, duże plamy i dalej kolejne popękane naczynka. Kosmetolog osadza ocieplony wosk na określone partie ciała, zaś w następnej kolejności przykłada specjalne plastry bądź długie części materiału. Mocnym ruchem ręki zrywa je wraz z włosami. Metoda jest dla wrażliwych Pań szczególnie przykra. Bolesność jest uzależniona zwyczajnie od limitu bólu, który jest odmienny u każdego spośród nas. Naskórek po kuracji za pomocą plastrów z woskiem jest zaczerwieniona jedynie nieznacznie, ale zaleca się przez nie mniej niż parę dni nie korzystać z bardzo ciepłych kąpieli i peelingów w miejscach, gdzie zastosowano epilację.
Trzeba na pewno przedstawić zabieg całkowitego usuwania owłosienia laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a raczej epilacji – musimy przygotować wybraną partię ciała jeden dzień wcześniej. Musimy dokładnie ogolić nogi tradycyjną jednorazową maszynką do golenia. Wcale nie musimy „hodować” włosów przez dłuższy czas, co jest ogromnym udogodnieniem w trakcie epilacji. Sam zabieg odbywa się w ciągu 20 minut, jednakże najpierw musimy zaznaczyć odpowiedzi w prostej ankiecie lub omówić istotne problemy z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji za pomocą lasera jest między innymi branie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która szybko podrażnia naszą skórę. Absolutnie nie wolno też opalać się na ponad 10 dni przed i po terapii. Wyjątkowo istotne jest też to, żeby mówiąc w skrócie nie stosować peelingów miejsc, jakie mają zostać poddane depilacji przy użyciu wiązki lasera na tydzień przed oraz po zabiegu. Nie wolno też odsłaniać ciała na promienie słoneczne w czasie następnych zabiegów, dlatego jesień i zima są perfekcyjnym momentem. Kobietom w ciąży depilację laserową się także odradza. Kosmetolog za pomocą białego ołówka zamalowuje na skórze wszelakie przebarwienia, piegi i znamiona, ponieważ laser weryfikuje ciemniejsze partie skóry.
Z tego powodu zabieg depilacji laserowej jest wyjątkowo skuteczny jeśli chodzi o włosy grube oraz o intensywnym zabarwieniu – bezproblemowo możemy je usunąć. W klinikach, w których praktykuje się wiele kuracji z obszaru medycyny estetycznej, zabieg trwałego usuwania owłosienia przy użyciu lasera przeważnie robią specjaliści. Używają urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało wyposażone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach na potrzeby rejonów ciała, do jakich ciężko dojść, przykładowo pachy, okolice bikini oraz o większym zakresie działania, którą można w mgnieniu oka zredukować owłosienie na całych nogach. Laser na parę sekund „ciągnie” naskórek, unicestwia poszczególne cebulki włosów oraz przerzuca się na następny obszar skóry. Biorąc pod uwagę różną grubość włoska, zawartość melaniny albo liczebność owłosienia, mówiąc w skrócie nie możemy właściwie założyć, jaki uzyskamy efekt po jednej wizycie. Zwykle eliminowanych jest coś koło 30% włosów.

Która metoda daje lepsze efekty?

Depilacja łydek gorącym woskiem:

Te Panie, które przez przypadek spotykają się z usuwaniem owłosienia rozgrzanym woskiem, bezwzględnie muszą to wiedzieć! Na potrzeby sesji powinniśmy koniecznie zapuścić włoski i to jest chyba najbardziej uciążliwe. Poza tym te Kobiety, które przenigdy nie były na opisanym zabiegu w salonie, powinny się nastawić na to, że terapia wcale nie należy do najdelikatniejszych – to nieprzyjemna strategia pozbywania się owłosienia. Wszystko jednak jest uzależnione od czasu robienia zabiegu oraz wiedzy i doświadczenia kosmetologa. Odpowiedni kosmetolog praktykujący depilację woskiem zorganizuje to szybciutko oraz beż żadnych kłopotów, w ogóle nie narażając Klientki na dodatkowy ból. Na początku przykłada symetrycznie ogrzany wosk, natomiast po chwili dociska uprzednio przygotowane plastry i stałym ruchem wyciąga włoski. Krótko mówiąc w trakcie sesji mamy szansę poczuć wyłącznie zdarcie pierwszego plastra, bowiem to ono jest zazwyczaj najtrudniejsze.
Nogi stają się natychmiast jedwabiście gładkie – to na pewno zabieg dla Kobiet, które oczekują niezwłocznego rezultatu. Cała technika trwa niecałe 20 minut, a aksamitność jest zachowana przez niemal 14 dni. Włosy, jakie później rosną, są o wiele dyskretniejsze oraz jaśniejsze. W dodatku nie ma jakichkolwiek efektów ubocznych.

Depilacja łydek za pomocą innowacyjnego lasera:

Przed sekwencją zabiegów trzeba wypełnić specjalną ankietę, jaką potem ocenia się z kosmetologiem. Zawodowiec będzie odpowiadać na wszelakie pytania także w czasie depilacji. Nie powinniśmy w ogóle zawracając sobie głowy bólem, może tylko trochę szczypać wsysana poprzez konkretniejszą głowicę skóra. Zwłaszcza w delikatnych partiach można mieć doświadczenie dyskomfortu, między innymi pod pachami. W czasie zabiegu powinniśmy przygotować się na to, że będzie wyczuwalny nieznaczny zapach opalanych cebulek włosów. Zabieg jest krótkotrwały i często przyjemny. Kosmetolog informuje Klientki, że wykluczona będzie wyłącznie część cebulek. Jest to zależne od fazy wzrostu włoska – pozostałe muszą w takim przypadku dojrzeć, aby można było je usunąć laserem. Przez dwa lub trzy dni włosy będą się rozkruszać, przykładowo gdy będziemy wycierać skórę po kąpieli. Kolejne włoski będą delikatniejsze oraz będą także dużo wolniej wzrastały. Możemy będzie wypatrzeć obszary, gdzie będzie ich dużo mniej. Skóra po zabiegu może być podrażniona i w owym okresie trzeba używać pantenolu. Jednokrotny zabieg nie da zadowalających efektów, dopiero cały pakiet może usunąć włosy ostatecznie (oraz ani razu nie odrosną).
Reasumując: jeśli zamierzamy zdecydować się wyłącznie na jeden zabieg, mamy możliwość wybrać depilację gorącym woskiem (ale po krótkim okresie włosy będą odrastały takie same). Jednak jeśli ktoś planuje usunąć owłosienie zupełnie, dobrze jest zainwestować w sekwencję wizyt epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego. Jeśli planujesz wiedzieć więcej, kliknij w ten link – Depilacja

Komentarze są wyłączone.