Salon medycyny estetycznej – zabiegi modelujące sylwetkę

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, niezbędne do pracy i w podróży.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i redukcja cellulitu podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019

Salon medycyny estetycznej – zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny salon kosmetyczny oferuje całą paletę innowacyjnych zabiegów, jakie nie tylko pielęgnują skórę, ale również kształtują figurę, eliminują cellulit, tłuszcz niechciane owłosienie i promują medycynę anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki rozwojowi technologii, które przynoszą ciągle nowsze i efektywniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co ważne, innowacyjne techniki sprawiają, że zabiegi są mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obarczają już zdrowia pacjentów, a przynoszą niezwykłe rezultaty. Znaczna część gabinetów kosmetycznych cieszy się pozytywnymi opiniami na temat świadczonych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród innowacyjnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają na celu odświeżenie i oczyszczanie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a do tego jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Likwidowanie zaskórników, niedoskonałości, łoju i martwego naskórka pozytywnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Zazwyczaj stosowane w tym celu w gabinetach kosmetycznych zabiegi, mają za cel otwarcie porów i pozbycie się z nich nieczystości. Najprostsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która manualnie wyciąga zanieczyszczenia z uprzednio otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, jakie zużywa kwasy w bezpiecznych stężeniach. Pozostałe metody zwykle angażują pracę specjalistycznych urządzeń. Przykładowo maszyna do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy starego naskórka i wciąga je do środka. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje energię ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem głęboko regenerującym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej zapewniane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które stymulują organizm do włączenia procesów naprawczych i do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają wyjątkowy, dobry wpływ na stan skóry. Tego typu zabiegi przywracają skórze elastycznośc i jędrność i powstrzymują proces starzenia.

Do zabiegów regenerujących można wykorzystać również materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także usuwają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odnawiane są zepsute komórki, zwiększa się wytwarzanie kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi modelowania sylwetki szczególnie ciekawią tych, którzy chcieliby pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, szczególnie z obszarów, które są odporne na ćwiczenia oraz opracowane diety. Innowacyjna technologia pomogła opracować metody, które powodują, że tkanki tłuszczowe zostają rozbite, przechodzą w stan płynny, przez co znacznie prościej jest je odessać lub przenieść do wątroby, a stamtąd zazwyczaj usuwane są za pomocą naturalnych procesów przemiany materii. Tego typu zabiegi z reguły mają również dodatkowe pozytywne efekty, na przykład: pobudzają do produkcji kolagenu lub wspomagają usuwanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można także pozbyć się cellulitu, zmniejszyć zmarszczki, blizny czy rozstępy.

Istnieje wiele innowacyjnych sposobów formowania sylwetki i wspierających odchudzanie. Należy do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalistycznie opracowanych rolek rozmasowuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie komórek tłuszczowych w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa bazuje na energii ultradźwięków. Istnieją również sposoby wykorzystujące iniekcję lub laser. Zwykle te metody nie są inwazyjne i przynoszą widoczne efekty: możliwe jest zlikwidowanie do 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej i właściwej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, ciągle odnajdują nowocześniejsze i efektywniejsze funkcje, dzięki rozwojowi i bezpieczniejszej pracy. Salony kosmetyczne udostępniają innowacyjne zabiegi laserowe, które działają na odmienne części ciała i tak samo odmienne problemy. Najpopularniejsza jest z pewnością depilacja laserowa, która likwiduje nadmierne owłosienie z praktycznie każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe zwalczają również problemy skórne: na przykład usuwają trądzik, niszcząc bakterie powodujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na skupiska barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych lub są świetnym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja elastyny i kolagenu bezpośrednio oddziałuje na kondycję skóry i w ten sposób ją odmładza. W wyniku tego część zabiegów dodatkowo oddziałuje na powstrzymywanie procesów starzenia. Istnieją także zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, sa to np. zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia lub liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, stosują nowatorskie sposoby oraz technologie, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Dla przykładu liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom lub przy zastosowaniu nici liftingujących – wpuszczanych w głębokie warstwy skóry, by podnosiły i trzymały konkretne partie skóry.

http://depilacja-laserowa.torun.pl

Komentarze są wyłączone.