Przegląd technik depilacji laserowej

Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg modelujący sylwetkę
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Oświadczenia poświadczenie i inne dokumenty
28 października, 2019

Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest celem, który pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, aby włosy nie odrastały z powrotem za szybko oraz skuteczność, aby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym i obecnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe efekty. Wszystko zawdzięczają ciągle rozwijającym się technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki różnym techniki. Zadaniem każdej z nich jest przyniesienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik usuwania włosów, depilację metodami laserowymi odznacza to, że likwidują nie tylko strukturę włosa w jego górnej części, ale także pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą trzeba odnawiać, dlatego że laser naświetla wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Trzeba więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły przesyła niewielkie natężenie stałego prądu i tym sposobem uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta metoda usuwa włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest uszkadzany w ciągu 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zazwyczaj zależy to od miejsca i ilości włosków, które mają podlegać zabiegowi. Ta metoda depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych metod. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy oraz innych partii ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Co więcej sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a daje zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, ale różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana przesyła prąd zmienny o niskim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej pasuje do eliminowania włosów ze sporych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które powinny ustąpić po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne owłosienie, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zlikwidują wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, dlatego że zastosowuje na równi minimalne natężenie stałego prądu oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie przewagę nad innymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale zniszczone cebulki włosów, nie regenerują się, co sprawia włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykonuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go powtarzać, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.