Poduszki ortopedyczne – jak dobrać

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Kursy pływania niemowląt
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK PIELĘGNOWAĆ STOPY – Haluksy
18 lutego, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszka anatomiczna – jak wybrać?

Stanowczo zbyt duża część społeczności lekceważy przedmioty wspierające nas przez 1/3 życia. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Skoro sen sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy wobec niego takimi ignorantami? Poduszka jest problemem najwyższej wagi, na który powinno się zwrócić choć trochę uwagi. Ten element musi być odpowiednio przystosowany do potrzeb. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest potrzebna tylko osobom dotkniętym przez choroby, mającym problemy z kręgosłupem, jest ona potrzebna każdemu. Wpływa ona pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak ważne jest jej profesjonalne dopasowanie, ponieważ niedokładnie dopasowana może zapoczątkować rozwój chorób. Powinno się zwrócić szczególną uwagę na miejsce zakupu. Najgorszą opcją mogą się okazać sklepy meblowe, w tej sytuacji poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najlepiej dostosowane zdają się być sklepy rehabilitacyjne zajmujące się nie tylko sprzedażą, ale i wytwarzaniem produktów. Posiadają oni największą wiedzę na temat niezbędnych materiałów. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Poduszka do spania na boku

Potrzebne jest wypełnienie przestrzeni znajdującej się między kręgosłupem, a barkiem, które pomoże utrzymać naturalne umiejscowienie głowy. Najbardziej odpowiednia powinna być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Spanie na plecach

Niezbędne jest utrzymanie głowy w jednej pozycji, tak aby nie mogła się przemieszczać w czasie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby znaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Idealnie spisze się płaska poduszka o nieprzeciętnym kształcie, co umożliwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Ale przy wyborze nie możemy patrzeć jedynie na pozycję spania. Niezbędna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych potrzeb. Opinii eksperta można zaciągnąć nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Na początek dobrze jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wartościowy. Nie wszystkie nazwy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – tylko mało istotna nazwa opisująca każdą poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – zwykle są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – pomagają zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie najlepsze są te, które posiadają 90 kanałów powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, często jest to nazewnictwo stosowane przez sprzedawców do zamydlenia oczu klientom

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – surowce, z których zostały wykonane i ich kształt powinien być dokładnie dobrany i przebadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – ważnym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które nie zawsze spełniają swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (niepotrzebne uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Istotne jest pochodzenie naszej poduszki. Dobrze jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma znajduje się w Europie. Gwarancja jest bardzo zróżnicowana od pół roku do sześciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka ma w sobie dużo pozytywnych cech, zapewnia odpowiednie podparcie, ułożenie kręgów szyjnych, łagodzi ból kręgosłupa szyjnego i drętwienie ramion, rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona jedynie do spania, można też wyposażyć się w wyspecjalizowaną do siedzenia, która też zatroszczy się o odpowiednią pozycję, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, aby spełnić nasze oczekiwania powinna być dopasowywana indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą lekarza na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze dopasowana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Pomaga w przywróceniu prawidłowego kształtu główki malucha, gdy doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to następna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi problemami takimi jak migrena. Dokładne ułożenie karku może zredukować ten silny ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie ma jednej kwoty określającej wartość produktu. Branża jest pełna różnych ofert. Ceny wahają się pomiędzy czterdziestoma złotymi, a tysiącem złotych. Jednak pamiętajmy, że nie każda poduszka nazywana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wygórowana cena jest powiązana się z wysoką jakością, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna jak wybrać

Komentarze są wyłączone.