Odchudzanie i redukcja cellulitu podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon medycyny estetycznej – zabiegi modelujące sylwetkę
25 września, 2019
Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty zębów
24 października, 2019

Odchudzanie i redukcja cellulitu podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego zadaniem jest ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Takie leczenie jest kompletnie bezinwazyjne i pozwala na wygładzenie skóry zaledwie po kilku zabiegach. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele albo punktowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG przeporwadzana jest przez odpowiednio przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja, w trakcie której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu pozna ogólny stan zdrowia, styl życia i zbada problem i idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została wyposażona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), pobudza krążenie krwi i przemianę materii, a także wspiera wydalanie toksyn z organizmu i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent zakłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a przy tym ułatwia rolkom poślizg. Dobrze wyregulowana i dostosowana do pacjenta siła masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla wypracowania doskonałych efektów zalecane jest zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 zabiegach, stają się one widoczne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na wygląd sylwetki, która pięknie się modeluje i wyszczupla. Na dodatek cellulit zostaje zredukowany, a blizny, rozstępy i zmarszczki są o wiele mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra nie jest już wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki i generalne rozluźnienie napięcia ciała.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

Po zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się nieliczne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może zrobić się punktowo czuła na dotyk, z tego powodu szczególnie znaczące jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to takie istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, niegazowanej wody, która wspiera wydalanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Równie ważne jest utrzymanie zdrowej diety. Szczególnie dobre będzie jedzenie z niewielką zawartością tłuszczów, sodu, soli i niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii służy także systematyczna fizyczna aktywność. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przemęczać ciała i stosować lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do ciągłego spalania tłuszczu.

Trzeba też zadbać o właściwe nawilżenie ciała, szczególnie w partiach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować balsamy albo emulsje ujędrniające. Ich składniki pomnożą działanie i zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, aby po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów przedłużających efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszystkich zalet endermologii LPG i działania, które jest zupełnie nieinwazyjne i bezpieczne istnieje sporo przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Większość z nich łaczy się bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczeniem są także urazy i choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Decydowanie się na zabieg nie jest także zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

W przypadku osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, jednak trzeba pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Takie obszary także należy ominąć.

Komentarze są wyłączone.