Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia w stomatologii
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Podjazd do domu – kostka brukowa
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów i na rozbudowy technik i technologii stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest niemal od razu w ciągu jednej lub kilku wizyt w klinice dentystycznej. Współcześnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które usuwają przebarwienia oraz poprawiają wygląd zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Wielu pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu dentystycznym. Jeszcze kilka lat temu na rezultat trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie powstała możliwość zobaczenia rezultatu działań stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? DSD to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – stomatolog przy użyciu specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto Digital Smile Design można zastosować mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w formie stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, natomiast stomatolog pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba zastąpić usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale też zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera zabieg wszczepienia implantu zębowego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym oraz według dentystów najlepszym pośród protez, cały zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, bo aplikacja implantów stomatologicznych wiąże się długotrwałym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant musi połączyć się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za pomocą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści sporządzili do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą da się założyć bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant całkowicie zespoi się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, podczas której stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, zastosowanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje o wiele lepsze efekty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszelkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa przebarwienia, a przy okazji pozbywa się do 96% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle wygodny oraz nie pożera dużo czasu. Bardzo ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może bez trudu regulować moc światła oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się poprawić również za pomocą koron protetycznych i licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do osadzenia jej na implancie. Wykorzystuje się je przede wszystkim ze względu na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako metodę poprawy minimalnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny Toruń

Komentarze są wyłączone.