JAK PIELĘGNOWAĆ STOPY – Haluksy

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszki ortopedyczne – jak dobrać
Luty 15, 2019
Haluksy – jak zapobiegać? Kiedy zastosować leczenie zachowawcze a kiedy operować?
Marzec 23, 2019

JAK PIELĘGNOWAĆ STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są problematyczne w pielęgnacji. Jest to kończyny, na których dźwigany jest cały ciężar naszego ciała. Nierzadko zapominamy o starannej pielęgnacji stóp. Efektem tych pominięć zazwyczaj są takie schorzenia jak m. in.: podrażnienia, nagniotki a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem pielęgnować stopy? Niżej przedstawiamy kilka skutecznych metod.

KĄPIELE W SOLI KOSMETYCZNEJ

Moczenie stóp w wodzie z dodatkiem soli nie tylko niweluje obrzęki, ale także zmiękcza skórę. Kąpiele rekomendowane są w szczególności paniom, które muszą na co dzień nosić buty na szpilkach. Wysokie obcasy działają niekorzystnie na stopy, dlatego trzeba dbać o ich odpowiednią regenerację. Kąpiele w soli kosmetycznej to nie tylko odprężenie ale także wsparcie w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody można też dodać różne substancje o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju oleje. Zastosowanie przeciwzapalne ma olej z drzewa herbacianego. Przeciwbakteryjnie działa także lawenda.

WYGŁADZANIE

Niezwykle ważnym elementem pielęgnacji stóp jest systematyczne usuwanie zrogowaciałego naskórka. Nie zaleca się do tego wykorzystywać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ przez wzgląd na swoją charakterystyczną porowatą powierzchnię sprzyja rozwojowi bakterii. Jeżeli upieramy się na stosowanie pumeksu, pamiętajmy o tym, by po jednorazowym użyciu wylądował w koszu na śmieci. Bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest używanie kosmetycznej tarki- można ją dokładnie oczyścić i użyć ponownie. W sklepach znajdziemy też dużo specjalistycznych preparatów peelingujących, które są bogate w substancje peelingujące, które szybko radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest bardzo problematyczna głownie dlatego że zawiera małą ilość gruczołów łojowych. Z tego powodu szybko ulega podrażnieniom. Nawilżanie to najbardziej istotny element pielęgnowania o skórę stóp. Specyfiki nawilżające powinno się stosować każdego dnia. Wesprze to warstwę lipidową i zadziała zmiękczająco na skórę stóp. Dla silnie zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: stosuje się je na noc, żeby rano cieszyć się doskonale gładkie stopy.

PEDICURE

Pielęgnacja stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Warto zadbać także o paznokcie. Regularne skracanie paznokci to konieczny zabieg. Oprócz obcinania istotne jest też odpowiednie piłowanie. Nie wolno obcinać paznokci za dużo, bo mogą boleśnie wrastać w palce. Kolejnym krokiem do pięknych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE PROBLEMY Z PIELĘGNACJĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Natężone przesuszanie skóry to bardzo często efekt niedoboru witaminy A. Najlepszym trickiem na tę niedogodność są relaksujące kąpiele solne. Apteki oferują też kolosalny wybór kremów gojących, które skutecznie wygoją wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o stożkowatym kształcie. Bywają bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w ciało. Nagniotki najszybciej zlikwiduje podolog, ale można też spróbować wyeliminować je z zastosowaniem domowych sposobów. W tym celu należy zakupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, wymoczmy stopy w gorącej wodzie z solą kosmetyczną. Taka kąpiel musi potrwać nie mniej niż 15 minut. Kolejnym krokiem jest smarowanie odcisku specjalnym środkiem. Kolejno powinno się zetrzeć zrogowaciałą skórę pumeksem i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna głównie dlatego, że zawiera większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Mnóstwo osób boryka się z nadmiernym poceniem się stóp. Z tego powodu najważniejsza staranna higiena. Zabiegi higieniczne usprawniają liczne kosmetyki dedykowane dla osób, które mają problemy z silną potliwością stóp. Przydatnym będzie więc nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, należy także zmienić buty: w pracy nosić lżejsze obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się solankowe kąpiele z dodatkiem ziół. Najbardziej efektywne z nich to m. in. olejek z drzewa herbacianego i lawenda.

HALUKSY- PROBLEM NIE TYLKO ESTETYCZNY

Często musisz nosić obcasy? Czy wiesz jak cierpią twoje stopy? Haluksy są poważnym problemem. To zwyrodnienia kostne palucha, które są powodem dyskomfort i deformacje całej stopy. Mocno obciążony palec często rotuje się ku środkowi. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko wysokie obcasy ale też obuwie z wąskim noskiem. Paluch pracują wówczas w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega silnym przeciążeniom. W jaki sposób zaradzić haluksom? Jest kilka sposobów, jednak nie wszystkie są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- poprawiają one położenie dużego palca. Zakłada się je jednak tylko na noc, dlatego ich efektywność jest niska. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do odpowiedniej działania podczas dnia, dlatego skrzywienia stopy stale postępują. Najskuteczniejszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dopasowanie dla każdego pacjenta oraz specjalne ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w wypracowaniu najbardziej widocznych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.