Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i redukcja cellulitu podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Zabiegi z aloesem
25 października, 2019

Implanty zębów

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest obecnie najnowszą dziedziną stomatologii. Opiera się na wypełnieniu i naprawie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany specjalnie, w szczególności z tytanu, zastępujący usunięty lub utracony wcześniej naturalny korzeń. Implant stomatologiczny pozwala na wstawienie nowej korony zębowej na miejscu brakującego zęba. Implanty wkręca się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba mocowana jest na zawsze i dobierana kolorem i teksturą do naturalnych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty zębowe mogą imitować zęby pojedynczo, a także całe łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie jakości. Chirurg stomatolog dopasowuje najwłaściwsze z dostępnych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu zębowe odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ZĘBOWE?

Jakiekolwiek braki zębowe wskazuje się do natychmiastowego odbudowania. Na skutek utraty zęba pojawiają się ryzyko wytworzenia się problemów ze zdrowiem. Sąsiednie zęby mogą przesuwać się z zębodołu ze względu na brak podparcia. Ponadto zwiększa się obciążenie, co jest przyczyną ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, przez co później może dojść do utraty kolejnych zębów. Zaburzony układ żucia negatywnie wpływa na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz kłopotów ze snem i mową.

Najczęściej implanty wstawia się w wypadku braku pojedynczych zębów albo z uwagi na estetykę. Brak zębów powoduje deformację twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się szczęka, cienkie usta, długi nos oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty zębowe zastępują protezy, które są często źle dopasowane i przeszkadzają w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest konsultacja u chirurga stomatologa, podczas której dokonuje się dogłębną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie konieczne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby być przeszkodę. Zasadnicze są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po odbyciu wszelkich konsultacji i badań chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam proces trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, proces nie boli. Podczas standardowego zabiegu wywierca się w kości otwór, gdzie stomatolog wprowadza implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Typ implantów zawsze wybiera lekarz stomatolog, a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najbardziej znane z nich i najczęściej wykorzystywane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje ciągły okres użytkowania. Wadą tytanowych implantów jest ich estetyka. Choć implant nie powinien być odkryty, zdarza się, że dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do odkrycia tytanowej części implantu.

Zastępnikiem dla implantów tytanowych są cyrkonowe implanty, zwane także implantami ceramicznymi. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zęba i mają wyższą odporność na ścieranie oraz wpływ czynników zewnętrznych – korozję, a także wahania temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Implanty są w głównej mierze trwałym i solidnym wypełnieniem ubytków zębów. Prezentują się i sprawują się jak naturalne zęby, zapewniają pełen komfort, dzięki czemu eliminują niepewność tak, jak jest w wypadku źle dopasowanych protez. Nie wymagają szlifowania naturalnych, sąsiednich zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Ponadto chronią przed zanikiem kości, który następuje po stracie zębów. Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co pozwala na spożywanie pokarmów bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Przed zabiegiem wstawienia implantu wymagane jest zrealizowanie szeregu badań. Lekarz ocenia ilość oraz jakość kości, a także stan pozostałych zębów. Zwykle organizm dobrze przyswaja implanty, jednak jest wiele przeciwwskazań.

Absolutnym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość zastosowania implantów odbierają też choroby psychiczne oraz schorzenia wyniszczające organizm: nowotwory, narkomania, AIDS, alkoholizm. Także choroby przyzębia i jamy ustnej, takie jak parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i ze względu na to, istnieje ryzyko nieprzyjęcia. Prawidłowy zabieg zmniejsza to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, zasinienie i opuchlizna tkanek. Może pojawić się również ból, na który zaleca się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy jak najszybciej zgłosić się do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Wstawienie implantów stomatologicznych to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów z dziedziny stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Oscylują między 1600 do nawet 4 000 złotych za pojedynczą śrubę. Do kosztów trzeba również doliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, śruby gojącej, łącznika protetycznego i korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i zależne od ich rodzaju. Im solidniejsze i estetyczniejsze tym cena jest wyższa. Może to być wydatek rzędu od 700 do 1 200 złotych.

Po przeliczeniu nakład pełnej procedury sięga od 4 do 8 tysięcy złotych.

Komentarze są wyłączone.