Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru
Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe
Kwiecień 1, 2017
adwokat toruń kancelaria adwokacka kancelaria toruń
Kancelaria notarialna – porady profesjonalnego adwokata
Kwiecień 3, 2017

Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co jest najlepsze? Kosztowny depilator, rozgrzany wosk czy laser?

Dzisiaj każda kobieta zamierza mieć nieskazitelne ciało, zdecydowanie bez żadnego włosa! Część z nas wcale nie zamierza tracić czasu na finansowanie kremów na potrzeby usuwania włosów, z jakimi trzeba siedzieć pod prysznicem 20 minut. Jednorazowe maszynki, nieprzyjemny wosk, drogie urządzenia do usuwania owłosienia w zaciszu własnego domu – muszą wreszcie odejść. Został opracowany ostatnimi czasy ich następca – innowacyjny laser, który może wyeliminować włosy z całego ciała i to do końca życia. Jeśli masz jakieś obiekcje – to przeczytaj niniejszy tekst.
Pozbywanie się włosów z nóg jest potwornie monotonne. Myśli o tym bez wątpienia każda kobieta. Odrastające włosy są trwalsze, mają intensywniejszy kolor i coraz trudniej się od nich uwolnić. Jeśli zamierzamy zapisać się na zabieg depilacji za pomocą wosku w domu, to trzeba zdecydowanie wiedzieć jak się do tego zabrać, gdyż można zrobić sobie krzywdę, a konkretniej uszkodzić skórę. Nie możemy zapomnieć o dobrej pielęgnacji, ponieważ to esencja doskonale gładkich nóg (bądź innych partii ciała). Może powinnyśmy skorzystać z dobrodziejstwa współczesnych technik i postawić na laser? To efektywna technika, jednakże w sumie nie jest aż taka prosta. Należy zapisać się na parę kosztownych sesji, ażeby kosmetolog usunęła wszystkie włoski na całe życie. Bardzo ważne jest przygotowanie skóry do zaprezentowanego zabiegu – chodzi tu o bezpieczeństwo i seksowną, ładną skórę.

Czy myślałaś kiedyś o tym, jaką ilość czasu przeznaczasz codziennie na golenie nóg lub pach? Jeśli kupiłaś w markecie jednorazowe golarki to trwonisz każdego dnia aż 7 minut, co daje orientacyjnie 167 godzin każdego roku. Depilator mechaniczny bądź bawełniane paski z woskiem jedynie na pierwszy rzut oka są ekonomiczne, bo musimy je wykorzystywać przynajmniej przez 30 minut co kilka tygodni. Na dodatek dochodzą specjalne balsamy, kremy i następne kosmetyki, które mają koniecznie opóźnić odrastanie włosków czy ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów z woskiem jest kłopotliwa i rzeczywiście dzięki niej możemy mieć później trudności z wrastaniem włosów. Na dodatek wcale nie jest aż tak tania. Mając na uwadze te wszystkie zabiegi, można stanowczo stwierdzić, że epilacja laserowa jest najskuteczniejsza i niedroga. W Polsce wiedza o tym zabiegu krótko mówiąc nie jest wciąż dostateczna. Kilkadziesiąt Pań dowiaduje się o takiej ofercie w trakcie konsultacji i zapisów na inne zabiegi, przykładowo gorącym woskiem. Nie chcą sprawdzić o co chodzi, bo krótko mówiąc nie mają pojęcia jak działa depilacja laserowa. Poza tym o epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego krąży kilkadziesiąt błędnych opinii.

Dlaczego? Gdyż wyrażenia „depilacja” i „epilacja” są używane zamiennie. Da się to zaobserwować chociażby po tekstach w sieci, albo ocenach różnych „ekspertów” na forach oraz na serwisach społecznościowych. Różnica jest olbrzymia oraz nie polega jedynie na tym, iż w pierwszym z tych określeń nie ma magicznej literki „d”. W manualnej depilacji (m in. za pomocą plastrów z woskiem lub depilatorem) włos jest usunięty, lecz wyłącznie pozornie. Nienaruszona cebulka oraz brodawka odżywiająca meszek pozostają nienaruszone. Dlatego depilację trzeba wielokrotnie powtarzać. Depilacja laserowa jest metodą trwałego pozbywania się owłosienia. Usuwa włosek, cebulkę i ową brodawkę – zaś skutkiem jest brak możliwości naprawy włoska i jego odżywienia.

Jak działa laser?

Laser jest po prostu wiązką światła. Podczas kuracji wysyłany jest impuls. Melanina, czyli barwnik występujący w każdym włosku, zatrzymuje doprowadzane światło. Podczas funkcjonowania głowicy jest wyzwalane ciepło, natomiast pojedynczy włos razem z z macierzą i odżywiającą brodawką jest usuwany. Skuteczność wiązki światła bazuje na tym, czy za jednym zamachem unicestwi macierz z włosem czy wyłącznie je osłabi. Kilkadziesiąt urządzeń, które wykorzystuje się w domach albo salonach kosmetycznych tylko hamuje mechanizm wzrastania włosa. Z tego względu po pewnym czasie pojawiają się nowe.

Czy podczas zabiegu odczuwa się ból?

Odbieranie bólu jest sprawą indywidualną, jednakże krótko mówiąc nie można bez wątpienia oznajmić, że depilacja laserowa w ogóle nie boli. W czasie przekazywania impulsu Pacjentki wspominają o tym, iż wyczuwają leciutkie ukłucia bądź mrowienie. Najlżejsza bolesność jest odczuwalna przedramionach i łydkach, zaś najgorsza w okolicach intymnych oraz pod pachami. Jest to natomiast doprawdy drobny, nic nie znaczący ból, bowiem na całe życie uwalniamy się od zbędnego owłosienia.

Czy można zapisać się tylko na jeden zabieg?

Pojedynczy zabieg na sto procent nie nie usunie całego owłosienia. Wiązka lasera usuwa w czasie jednokrotnego zabiegu od 20 do 40 proc. cebulek włosów z macierzą i brodawką. W części przypadków efekty zagwarantują cztery sesje depilacji laserowej. Jednak u 20% Klientek wskazane są kuracje przypominające, bo naturalnie w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy wkrótce potrafią zacząć odrastać oraz musimy udać się na taki zabieg.

Czy laser nadaje się do każdego koloru włosów?

Odcień włosów do tej pory był niezwykle ważny, a lasery w gabinetach kosmetycznych absolutnie nie mogły poradzić sobie z włosami blond, rdzawymi lub siwymi. Płowe owłosienie było pierwszym z przeciwwskazań do depilacji laserowej, gdyż urządzenia miały problem z rozgraniczaniem meszku od skóry. Dziś korzysta się raczej z aparatury Palomar Vectus, który jest wyposażony w nietypowe urządzenie do analizy cebulek włosów z macierzą i brodawką oraz skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się wykonalne depilowanie nawet bardzo jasnych włosków. Laser Palomar Vectus eliminuje włosy bardzo ciemne – hebanowe, czekoladowe – i ledwo widoczne, np. miedziane oraz platynowe. Impuls świetlny jest przystosowany na potrzeby koloru włosków oraz kolorytu skóry, aby mówiąc w skrócie nie doszło do żadnych oparzeń. Parametry są więc raz po raz bardzo starannie dobierane, żeby Klientki czuły maksymalny komfort podczas sesji.

Kto nie powinien jeszcze korzystać z kuracji epilacji za pomocą lasera? Naturalnie Kobiety, które mają jasnoszare włosy. Są one całkowicie pozbawione pigmentu, a epilacja laserowa po prostu się nie uda.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra musi obowiązkowo być wypielęgnowana, nie może być na niej żadnych uszkodzeń, ani suchych partii. Na parę dni przed zabiegiem dobrze jest poświęcić czas na właściwą pielęgnację. Przed każdym zabiegiem skóra musi być nieskazitelna (bez kremu, samoopalacza etc.). Niezwykle ważne jest dodatkowo wprawne ogolenie skóry, bowiem wcale nie wolno epilować skóry podrażnionej. Dokładne ogolenie daje pewność wygodnego i do pewnego stopnia bezbolesnego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed sesją każda pacjentka obowiązkowo musi skonsultować się z kosmetologiem. Chodzi głównie o wyłączenie przeciwwskazań. Wtedy dostosowywana jest do partii ciała głowica – o mniejszych rozmiarach albo większa w zależności od wybranej części ciała. Silniejszą wykorzystuje się na dużych obszarach, np. nogach. Tę o mniejszych gabarytach epiluje się twarz. Duża i mała jest przystawiana do wybranego rejonu na tzw. „zakładkę”. Z daleka prezentuje się opisana czynność w ten sposób, że ciekawa lampa z czerwonym światłem jest przykładana co kilka sekund do ciała. Po kuracji kosmetolog pociera balsamem uśmierzającym ból cały obszar, na którym zabieg był przeprowadzany.

Czym smarować skórę po zabiegu?

Bezzwłocznie po terapii oraz przez co najmniej kilka następnych dni należy bezwzględnie smarować miejsca po depilacji z wykorzystaniem lasera balsamami, które w swym składzie mają panthenol czy inne substancje ochładzające i kojące. Przez plus minus tydzień nie można złuszczać naskórka, trzeba rezygnować z kosmetyków odwadniających, promieni słonecznych, basenu i sauny. Jeżeli będą widoczne strupki, wcale nie wolno ich przerywać (bo zostaną wówczas blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Laser Palomar Vectus jest stworzony do epilacji wszystkich części ciała. Można zatem pozbyć się raz na zawsze niechcianego owłosienia z łydek, bikini, pod pachami. To doskonały zabieg dla osób, które mają nadmierne włosy w obszarze twarzy czy na pośladkach i sprawia im to dyskomfort, przykładowo nad jeziorem.

Kto nie powinien iść na zabieg?

Jest parę typów schorzeń, jakie są istotnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu epilacji przy użyciu wiązki lasera. Zaliczają się do nich między innymi nienadzorowana cukrzyca, epilepsja, choroby rakowate, łuszczyca albo aktywne infekcje skóry. Kosmetolog absolutnie nie zrobi zabiegu, jeśli stosujemy preparaty z retinoidami bądź popijamy pewne zioła. Zabieg musi obowiązkowo być przygotowany pod okiem dermatologa, ponieważ wtedy mamy szansę z nim skonsultować konkretne trudności pojawiające się wyraźnie po nim.

Kiedy wykonać zabieg epilacji?

Ogólnie rzecz biorąc, terapii epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego można poddać się kiedy tylko mamy na to ochotę. Trzeba jednakże pamiętać, że po terapii nie można w jakimkolwiek przypadku leżeć w słońcu na plaży, chodzić na basen bądź używać kremów z alkoholem (skrajnie podrażnia skórę). Pierwszy zabieg musimy odbyć pod koniec roku, bo ostatni zabieg będzie przeprowadzony gdzieś na wiosnę. Kompletna kuracja trwa dosyć długo, ponieważ nowe zabiegi muszą być wykonywane w prawidłowych odstępach czasowych. Zimny koniec roku zatem to odpowiedni okres, by zacząć działać, zaś wiosna, ażeby pokazać ciało i pochwalić się miękką skórą.

Jeżeli planujesz dowiedzieć się o wiele więcej wejdź w ten odnośnik – Depilacja

Komentarze są wyłączone.