Depilacja nóg woskiem – jak depilować

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termosy turystyczne – który najlepszy i jak go znaleźć
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacja do domu i biura – Montaż i serwis
29 sierpnia, 2020

Depilacja nóg woskiem – jak depilować

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, które sprawiają, że możemy cieszyć się gładką skórą na dłużej. Usuwanie niechcianego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród różnych sposobów nadal niesłabnącym zainteresowaniem odznacza się depilacja woskiem. Ta od lat stosowana metoda pozwala pozbyć się włosków z różnych części ciała na długi czas. Gabinety kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest trochę bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko dzięki temu, że to łatwy i szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A rezultaty utrzymują się przez parę tygodni.

Jak wygląda depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie zalicza się do przyjemnych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na część ciała, z której mają być usunięte, nanosi się wosk, za pomocą którego wyrywa się włosy. Należy pamiętać, że wosk powinien być tylko trochę rozgrzany do półpłynnej postaci, by nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać nagłym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk wnika głęboko, włosy usuwają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samemu, polecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskową profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje pewność odpowiedniego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Okolicami, jakie można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale także ręce, ramiona, wąsik albo bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskową dobrze jest się przyszykować. Na parę dni przed depilacją warto zastosować dobry peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby podrażnić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków w trakcie zabiegu jest ważna. Jeżeli będą za krótkie, staną się trudne do wyrwania. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort w trakcie wyrywania. Planując depilację woskiem warto wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około pół centymetra. Wtedy łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed zabiegiem depilacji woskiem trzeba dokładnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy stosować w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, by w trakcie zabiegu ich nie naruszyć. Warto też zorientować się, jakie choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach muszą być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra z reguły potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Dlatego lepiej nie korzystać z zabiegu niedługo przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po zabiegu szczególnie ważne jest kojenie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Inne stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były dedykowane dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura również może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskiem. Z uwagi na to na parę dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odnawiają się przed kolejne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w salonie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskiem nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie skutkuje uczuciem pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem daje długotrwały efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami. Na dodatek można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest od razu po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest również bezpieczna.

depilacja woskiem Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.