Depilacja laserowa – zabieg medyczny, czy estetyczny?

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Czym zajmuje się notariusz?
Marzec 21, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Czy adwokat to zawód dla mnie?
Marzec 23, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – pewnie każda kobieta chociaż raz słyszała o tym zabiegu. A czy zastanawiałyście się nad tym na czym polega hirsutyzm. Kojarzy się trochę z nazwą indyjskiej religii, choć w ogóle to sformułowanie nie jest powiązane z mistycyzmem jak i magią. Hirsutyzm to dolegliwość na którą choruje wiele dziewczyn na całym świecie. Jest to medyczny termin oznaczający po prostu nadmierne owłosienie. Panowie także mogą być dotknięci tą dolegliwością, jednak część mężczyzn cieszy się dość gęstym futerkiem. Dla kobiet tymczasem to oczywisty koszmar.

U osób zapadających na hirsutyzm włoski rosną w przesadnej ilości na przeróżnych partiach ciała – w strefach bikini, na łydkach i co najgorsze na twarzy. Musicie stwierdzić, że włosy na urokliwej, dziewczęcej twarzy nie prezentują się atrakcyjnie i pociągająco. A przecież każda z nas marzy o tym by być pociągająca i stylowa.

Co ma z tym wszystkim wspólnego zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa kompletnie i bezboleśnie usuwa zbędne owłosienie z dowolnej partii ciała. Jest to środek niezawodny, szczególnie rekomendowany kobietom cierpiącym na hirsutyzm. Wspiera leczenie tej szczególnej choroby, wywierając wpływ na komfort pacjentów.

Jeżeli nie jesteś przekonana czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie dobry, obligatoryjnie zapoznaj się z poniższym poradnikiem dotyczącym przebiegu epilacji, jak i choroby hirsutyzmu.

Hirsutyzm – przyczyny i leczenie nadmiernego owłosienia

Hirsutyzm uzewnętrznia się nadmiernym owłosieniem w niecodziennych miejscach. U dziewczyn z tym schorzeniem, ciemne włoski rosną nie tylko na nogach, pod pachami, czy w okolicach intymnych, ale także na brodzie, co nie wygląda ładnie. Hirsutyzm stwierdzany jest jako problem kosmetyczny. Czasem jest wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak możliwe jest że u uroczej 100% dziewczyny pojawia się wąsik? Żeński organizm produkuje za równo estrogeny ( kobiece hormony), oraz androgeny, czyli hormony mężczyzn. Czasami zdarza się, że w rezultacie dezorganizacji gospodarki hormonalnej pewne organy zaczynają produkować za dużą liczbę hormonów męskich. Rezultatem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, jak i w innych miejscach. Następnymi czynnikami hirsutyzmy są między innymi zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy zespół Cushinga. Za pojawianie się nadmiernego owłosienia u dziewczyn mogą odpowiadać również steroidy (wykorzystywane w przeróżnych terapiach) jak i anoreksja, która wpływa na obniżenie poziomu estrogenów.

W chwili odnotowania pierwszych objawów nadmiernego owłosienia sugeruje się spotkanie u specjalisty. Po kompletnym zbadaniu potwierdzi on diagnozę i zaleci właściwe leki, lub oznaczy, że nadmierne owłosienie jest tylko błędem kosmetycznym. Wówczas najefektywniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie zabiegu epilacji laserowej. W trakcie kilku sesji raz na dobre pozbędziesz się denerwujących Cię włosów.

Depilacja laserowa krok po kroku

Depilacja laserem nie jest zabiegiem dedykowanym jedynie do dziewczyn narzekających na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – kobiety i mężczyźni, chcą mieć gładką skórę na całe życie. Rzeczywiście prawdą jest, że depilacja laserem w 100% eliminuje włoski z dowolnej partii ciała. I tak, mają rację Ci którzy uważają, że jest to zabieg bezbolesny. Odpowiednie nastawienie lasera do specyfiki skóry zapewni Tobie komfort podczas każdej wizyty. Zazwyczaj jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak mocne są Twoje włosy. Generalnie efekt końcowy jest taki – całkowite usunięcie włosów i gwarancja, że włosy nigdy nie powrócą.

Podczas zabiegu epilacji (w taki sposób wygląda profesjonalna nazwa) urządzenie przesyła wiązkę energii, która zostaje przyswojona przez melaninę włosa (barwnik). Wynikiem tego procesu jest nieodwracalne naruszenie struktury włosa, który przestaje rosnąć i wreszcie wypada z skóry. Zabieg depilacji laserowej powinno się powtarzać co kilka tygodni. Podyktowane jest to ciągiem wzrostu włosa. Promień laserowy absorbowany jest wyłącznie przez włosy, które wyczuwalne są na górnych partiach skóry. Włosy będące w okresie spoczynku (pod skórą) nie otrzymają wymaganej ilości wysyłanego promieniowania wystarczającej do ich zniszczenia. Dopiero po kilku sesjach wszystkie włosy zostają usunięte.

Jak mówi wiele osób, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Czarne włosy występujące na twarzy znikają po paru sesjach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie szokuje nas, że kobiety z hirsutyzmem preferują tą efektywną formę terapii. Depilacja laserem to nie wyłącznie zabieg medycyny kosmetycznej. To pomoc dla wszystkich osób, u których przesadzone owłosienie generuje duże kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich dziewczyn, nie przekładaj tego ani chwili dłużej. A może planujesz po prostu zredukować włosy dla swojej wygody? W takim razie umów się na wizytę w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Prócz klasycznych zabiegów medycyny estetycznej, instytut dostarcza specjalistyczną depilację laserową z zastosowaniem nowatorskiego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z najczęściej świadczonych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z miejsc intymnych. Pragniesz posiadać ładną i dopieszczoną skórę? My Tobie w tym pomożemy. Wstąp do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się atrakcyjna. Przejdź do strony tutaj: depilacja brazylijska Toruń

Komentarze są wyłączone.