Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na zredukowanie zbytecznego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Adwokat rozwodowy
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – pomiary specjalne
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki i balsamy do golenia, kosmetyki opóźniające wyrastanie włosków, depilacja IPL – to zapewne najpowszechniejsze zabiegi pozbywania się nadmiernego owłosienia. Czy są one efektywne? Z całą pewnością zdają egzamin na kilka lub kilkanaście dni, tylko po tym czasie czynność dobrze jest powtórzyć. I to istotnie jest fundamentalny argument odkrycia depilacji laserowej – zatem sposobu usunięcia owłosienia raz na zawsze. Bynajmniej nie jest to koncept nowy, ponieważ niedawno wiele osób umawiało się na zabiegi z użyciem Light Sheer Duet. Obecnie najnowszym i najsilniejszym laserem jest Palomar Vectus, który w szybszym tempie usuwa owłosienie nawet z obszernych partii ciała. Wynalazcy, którzy zaprojektowali, a potem wdrożyli oba lasery diodowe, za drugim razem zainstalowali bardziej jednorodną wiązkę światła. Takie rozwiązanie umożliwiło podniesienie efektywności terapii, zminimalizowanie czasu jego przeprowadzania oraz zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem i mamy możliwość ją z całą pewnością stosować do okolic intymnych, skóry bardzo delikatnej bądź śniadej. Mogą z niego skorzystać osoby, które posiadają przebarwienia skóry, reagują bardzo źle na balsamy do depilacji lub posiadają delikatne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to leczniczy laser diodowy, który zyskał bardzo dużo prestiżowych nagród. Co nie mniej znaczące, wcale nie stwarza jakichkolwiek skutków ubocznych.

Przeciętnie potrzeba od 3 do 5 sesji, aby zupełnie usunąć wszelkie włosy. W przypadku kiedy wyselekcjonujemy parę partii, przykładowo nogi i pośladki zarazem, wtedy kosmetyczka może to przeprowadzić podczas jednej wizyty. W sumie liczba zabiegów zależy od typu owłosienia i poziomu, na którym znajduje się meszek. Pierwszy zabieg redukuje włoski wyraźnie zauważalne, najintensywniejsze, które są w końcowej fazie rozwoju. Mówiąc w skrócie nie wszystkie najzwyczajniej w świecie wschodzą za jednym razem, dlatego laser usuwa prawie 30 % owłosienia po jednej wizycie.

Czy epilacja laserowa na pewno zapewnia znakomite efekty?

Nie ulega wątpliwości są one znacznie korzystniejsze niżeli w przypadku depilacji pozostałymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w ciągu życia potrafią dać się zauważyć wyłącznie sporadyczne włoski (m in. w wyniku ciąży). Kobiety, które zdecydowały się na ów zabieg i umieszczają swoje uwagi na stronach tematycznych w 99% są usatysfakcjonowane z efektów. Zwłaszcza, iż jest to świetna technika na wrastające włosy. A konkretnie? Groźnym rezultatem nieostrożnych depilacji lub najzwyczajniej w świecie podatności są niewielkie ranki na skórze, zaczerwienione grudki bądź krostki. Potrafią także dać się zauważyć stany zapalne, a wówczas konsultacja u specjalisty jest niekiedy niezbędna. Włosy nie mogą przeniknąć przez skórę i tkwią w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna koncentrować się ropa, a wtedy tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest dobrą opcją, aby poradzić sobie z owym kłopotem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka przystawia do skóry czujnik SkinTel. Jego celem jest przeprowadzenie oceny włosków i przystosowanie intensywności wiązki światła. Lasery starszego typu w ogóle nie posiadają takiej zdolności, dlatego przed konsultacją warto zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Inteligentny czytnik kontroluje wiele paramentów za jednym razem, m.in. koloryt i gęstość włosków. Nie musimy się zadręczać, iż urządzenie będzie sprawiało ból lub powstaną oparzenia.

Pozytywne strony depilacji laserowej

Jako najistotniejszy walor należy uznać wygospodarowany czas, bo absolutnie nie trzeba już więcej używać kosmetyków do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy dbać o higienę osobistą w taki sposób, jak wykonywaliśmy to przez cały ten czas. Nie należy też nabywać dodatkowych golarek, inwestować w kosztowne urządzenia domowe, męczyć się z nagrzewaniem wosku oraz dyskomfortem. Panie wolą epilację z powodów czysto ekonomicznych. Mają możliwość nieskrępowanie wyskoczyć na plażę w bikini, absolutnie nie muszą wstydzić się odosobnionych wystających włosków ani krost. Można cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Ogromnym atutem dla kobiet depilujących okolice intymne jest opcja znieczulenia niniejszego niesamowicie wrażliwego miejsca. Ochładzający żel zmniejsza siłę odczuwania następujących impulsów wysyłanych przez laser. Do kolejnych walorów możemy zakwalifikować brak komplikacji po kuracji (trzeba niemniej zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie nadzwyczaj kosztowne, stąd też warto obejrzeć miejscowe propozycje i stwierdzić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził zniżek.

Interesujące fakty

W czasie trzeciej sesji laserem terapeutycznym Palomar Vectus mamy możliwość usunąć około 90% włosków

Z wykorzystaniem Palomar Vectus mamy możliwość usuwać włoski choćby na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku został wdrożony laser aleksandrytowy, i z jego pomocą można było ograniczać zbędne owłosienie

Można rozróżnić cztery typy laserów, stosowanych dziś do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeżeli zaciekawiła Cię trwała depilacja, kliknij w link i sprawdź najczęstsze pytania.

depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.