ekrany led - telebimy diodowe
Telebimy
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologii Estetycznej
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Obecnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest marzeniem, które chce spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja dobrej klasy są trwałość, by włosy nie odrastały z powrotem zbyt szybko oraz skuteczność, by metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i aktualnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają ciągle udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na parę lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki kilku metodom. Zadaniem każdej z nich jest zapewnienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów usuwania włosów, laserowe metody depilacji odróżnia to, że usuwają nie tylko strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale także niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą należy ponawiać, ponieważ laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać najszybciej z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zazwyczaj przez parę lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę przesyła niewielkie natężenie stałego prądu i tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta technika uszkadza włosy oddzielnie. Średnio włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosków, jakie mają zostać poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych metod. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy oraz innych partii ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Co więcej metoda sprawdza się na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a daje zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do usuwania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zwykle znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne owłosienie, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie zniszczą wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, dzięki czemu ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, ponieważ zastosowuje na równi słabe natężenie stałego prądu oraz połączenie zmiennego prądu i wysokiej częstotliwości. To daje tej technice wyższość nad pozostałymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie regenerują się, co sprawia włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go powtarzać, ponieważ włosy da się usunąć tylko w czasie wzrostu.

depilacja-laserowa.bydgoszcz.pl

Komentarze są wyłączone.