Firma sprzątająca

Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020
Ocieplanie natryskowe pianą PUR
1 października, 2020

Firma sprzątająca

Wysprzątane biuro lub innego rodzaju zakład pracy to element, na który potencjalni klienci zwracają uwagę, nawiązując kontakt z firmą. Mając na celu dobre wrażenie na ludziach, którzy pojawią się wewnątrz budynku, należy zadbać o porządek. Biorąc pod uwagę powierzchnię jedna osoba czyszcząca na etacie może nie wystarczyć, z tego powodu wiele firm decyduje się na zatrudnienie fachowej firmy sprzątającej. Zazwyczaj współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i zyskowne. Z uwagi na to nic zaskakującego, że firmy sprzątające robią się o wiele bardziej popularne. Często zdarza się, że z takich usług korzystają też osoby , wynajmujące do sprzątania swoich mieszkań i domów.

Jakie usługi oferują firmy sprzątające?

Oferta firm sprzątających obejmuje sporo czynności porządkowych. W chwili podjęcia współpracy z firmą sprzątającą, należy jasno opisać w umowie, które usługi będą niezbędne, a do tego w jakich godzinach i dniach mają być wykonywane. Niejednokrotnie firmy sprzątające działają już po zakończeniu pracy innych pracowników, a nieraz sprzątają na bieżąco – np. w galeriach handlowych. Należy też wskazać częstotliwość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy sprzątać raz lub dwa razy w tygodniu, z kolei w miejscach, gdzie z reguły przyjmuje się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Obok częstości sprzątania, powinno się skupić się na potrzebnych usługach. Bazowe usługi firm sprzątających to głównie czyszczenie mebli, odkurzanie oraz mycie i zamiatanie podłóg albo usuwanie śmieci. W usługach znajdzie się również czyszczenie przestrzeni kuchennych (również np. obsługa zmywarki), toalet czy klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających gwarantuje również pranie dywanów lub tapicerowanych mebli. Oferowane są również usługi okresowe, takie jak mycie okien, witryn sklepowych, a nawet samych elewacji. Oprócz tego w czasie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę grabienia liści czy odśnieżania podjazdów, a latem i wiosną pielęgnację zieleni.  Wybór usług uzależniony jest od wymagań danej firmy, jej wielkości oraz pobliskiego terenu.

W jaki sposób znaleźć najlepszą firmę sprzątającą?

Znalezienie rzetelnej firmy sprzątającej powinno się rozpocząć od sprawdzenia oferowanych usług, żeby zdobyć pewność, że będzie odpowiadała konkretnym potrzebom. Co więcej należy sprawdzić opinie oraz umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi ocenę, czy opłaca się skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Większość z nich nastawionych jest na zawieranie umów usługowych, potwierdzających postanowienia pomiędzy stronami. Do firm sprzątające, jakie namawiają do współpracy na podstawie ustnego porozumienia oraz tych, o których trudno znaleźć szczegółowych informacji, należy podchodzić z ostrożnością. Porządna firma sprzątająca zatrudnia przeszkolonych pracowników, którzy mają ciągły dostęp do podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Istotną kwestią jest też metoda pracy. Personel powinien być zarządzany tak, żeby realizowanie usług odbywało sprawnie oraz na czas. Warto zwrócić uwagę również na zachowanie grafika pracowników i na zapisy na listach kontrolnych, wskazujących na częstotliwość wykonywanych usług. Aby znaleźć dobrą firmę sprzątającą, lepiej również jakimi posługuje się środkami czyszczącymi i maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. O ile klient nie wskaże, że będzie samodzielnie udostępniał potrzebny sprzęt oraz środki , powinno się sprawdzić, czego używa dana firma w swojej pracy. Czasami firmy polecają swoje usługi, zapewniając stosowanie wysokiej klasy środków sprzątających, których nie można nabyć w zwykłym sklepie lub drogerii.

Z jakiego powodu warto podjąć współpracę z firmą sprzątającą?

Zaufanie firmie sprzątającej może okazać się korzystne z 2 fundamentalnych powodów. W głównej mierze to rozwiązanie okazuje się zwykle mniej kosztowne, w przeciwieństwie do zatrudnienia pracowników do sprzątania na umowę. Oprócz tego, w sytuacji, jeżeli nie mamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, angażując profesjonalną firmę, zabieramy ten obowiązek z pozostałych pracowników, dzięki czemu mogą skupić się tylko i wyłącznie na powierzonych im zadaniach, jakie dają faktyczne zyski. Poza tym fachowe firmy sprzątają zdecydowanie lepiej oraz dokładniej, a przy tym całkowicie dyskretnie, gdy dostosujemy czas czyszczenia, żeby nie utrudniał pracy innych. Tą metodą powierzchnia miejsca pracy jest za każdym razem reprezentatywna, oczyszczona oraz nie zniechęca klientów. Oprócz tego firma sprzątająca z reguły dba o potrzeby miejsca pracy. Jeśli kończą się ważne produkty codziennego użytku (np. papier toaletowy), zwykle taka wiadomość jest przekazywana do właściwych osób, by nie dopuścić do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy oddziałuje też na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach i na ich skuteczność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to również komfort oraz oszczędność czasu, jakiego nie trzeba przeznaczać na porządki, wobec czego prościej skupić się na prowadzeniu biznesu.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.