Lifting – metody wykonywania zabiegów

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy karne i wykroczenia
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, niezbędne do pracy i w podróży.
25 września, 2019

Lifting – metody wykonywania zabiegów

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z czasem ilość elastyny i kolagenu w skórze mocno obniża się, co sprawia, że robi się ona obwisła i ujawniają się na niej zmarszczki. Ci, którzy chcą zachować młodość na dłużej, mogą poddawać się zabiegom, które zapewnią jej jędrność i elastyczność. Jeśli jednak same działania przeciw starzeniu się są niezadowalające, nowoczesna medycyna estetyczna udostępnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, poprawiają jej kształt oraz wygląd. Ponadto, nowe metody są znacznie mniej inwazyjne i nie wymagają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Z reguły posługują się innymi metodami, ale są efektywnym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najbardziej nowatorskich i innowacyjnych metod liftingowych. Jego działanie opiera się na sile ultradźwięków, jakie są emitowane przez specjalną maszynę i przedostają się do wnętrza skóry. Docierają znacznie głębiej od innych urządzeń (np. laserowych), a tam wywołują tarcie i ruch komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do podskórnych mikrouszkodzeń, które stymulują procesy naprawcze organizmu. Wytwarzany w trakcie zabiegu kolagen pozytywnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona jędrność i elastyczność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Ponadto technika HIFU może być także używana na różnych partiach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technologia jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na stymulację wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest obecnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg bazuje na pracy fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wpływają do wnętrza skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry i wysmukla owal twarzy, wygładza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a jędrność i gęstość skóry poprawia się już po pierwszym zabiegu. Takie działanie zapobiega starzeniu się i jest wspaniałą metodą zmniejszania cellulitu, blizn i rozstępów. Metoda nie ma wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne i jest zupełnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii kryje się zabieg opierający się na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub innych płynów czyli stymulatorów kolagenu ( kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w wyniku czego unoszą wiotką skórę i wyrównują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest także użycie własnego tłuszczu pacjenta. Dopasowane dawki powodują, że efekt końcowy jest naturalny i nie widać oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wpuszcza się pod skórę lub pod mięśnie, a następnie rozciera delikatnym masażem, co daje zamierzone i trwałe rezultaty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się do 17 miesięcy. Co ciekawe może także zastępować inwazyjne operacje plastyczne, dlatego że za pomocą wypełnienia można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich celem jest podniesienie skóry, która z czasem staje się znacznie bardziej wiotka. Głównie dotyczy to obszarów jak na przykład: czoło policzki, linia brwi, a także w pobliżu dekoltu albo szyi. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może okazać się za ciężka, aby podtrzymać ją przy użyciu nici. Ważne jest także to, że nici liftingujące przypominają nici używane w trakcie operacji i z biegiem czasu całkowicie rozpuszczają się . Przygotowuje się je z różnych materiałów takich jak: kwas glikolowy lub mlekowy czy polikaprolakton i zazwyczaj mają one długość około 5 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zwykle taki zabieg działa przez okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem uwagi na to, że pacjenci potrzebowali kilku dniowej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Obecnie technologia laserowa jest stale dopracowywana, staje się bardziej dokładna i znacznie mniej oddziałuje na komórki. Tak jak inne metody, laser ma za zadanie podwyższenie wytwarzania kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń tkanek, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, formując owal twarzy. Korzystnie oddziałuje też na wygląd skóry, dlatego że za jego pomocą można zlikwidować przebarwienia, blizny, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najwcześniejszy sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety także mocno inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma za zadanie poprawę napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Trudniący się tym chirurg medycyny estetycznej robi precyzyjne nacięcia w okolicach skroni, linii włosów i uszu, po czym ręcznie modeluje, naciągając i układając ją, by osiągnąć oczekiwany rezultat. Taki lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności , jak dużą powierzchnię twarzy albo szyi ma poprawić. Operację odmładzającą wykonuje się pod narkozą. Wymaga ona długiego czasu wypoczynku. Z reguły opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, ale na ostateczne rezultaty należy czekać mniej więcej pół roku. Z czasem blizny powinny stać się niewidzialne, a efekty trwałe.

 

Komentarze są wyłączone.