Fryzjer – jak wybrać dobry salon

Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje nawadniania
25 sierpnia, 2020

Fryzjer – jak wybrać dobry salon

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko efekt codziennej pielęgnacji, ale także relacja z odpowiednim fryzjerem. Profesjonalista powinien znać oraz odpowiadać na wymagania swoich klientów oraz ich włosów. Z tego względu trafny wybór salonu fryzjerskiego jest niezwykle istotny. Dbałość o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, jakie powinny być wzięte pod uwagę. Między innymi zasadniczy jest także wygląd salonu oraz stosunek do klienta. Lepiej najpierw sprawdzić, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry specjalista nie ogranicza się jedynie do marzeń klientów, ale także jest w stanie im doradzić. Ocenia, jakie fryzury są realne do stworzenia na włosach w konkretnym typie, a jakie nie. Służy pomocą we wskazaniu właściwej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy lub okoliczności. Oznaką wskazującą kompetencje fryzjera są także dyplomy, jakie zwykle można znaleźć na witrynach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer systematycznie się rozwija – bierze udział w zjazdach, wykładach szkoleniach. Uzupełnia wiedzę oraz śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie interesują wszystkich klientów. Jeśli fryzjer posiada wiedzę, którą popiera dyplomami z reguły powinien posiadać także umiejętności. Bywa jednak tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze odpowiada każdemu z klientów. Czasami fryzjerzy są sławni z mocnych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni formują wyszukane upięcia, które będą doskonałe na przykład na wesele albo inne okazje. Należy więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale takiego, którego zdolności nam się podobają. W tym celu warto poszukać opinii innych klientów, a do tego sprawdzić udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, ile czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, każdemu zależy na tym, żeby spędzić go w sympatycznej atmosferze. Często fryzjerzy zajmują klientów pogawędkami, jednak trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co będzie skupiać się na opowiadaniu historii, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego rodzaju rozmów lepiej unikać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer mocno narzeka na innych klientów lub na szefa, bo to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Ponadto warto także zwrócić uwagę na to, ile czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Często fryzjerzy przyjmują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Ze względu na to poświęcają im zdecydowanie zbyt niewiele uwagi. Bywa również, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich miejscach prawdziwy kontakt z klientem jest ograniczony, co może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym bardziej je zna oraz orientuje się, czego potrzebują.

Istotna jest także komunikacja. Właściwy fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale do niczego nie zmusza. Dobry salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w razie wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w zamian fryzjer powinien udzielić zniżkę, naprawczy lub nawet zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego względu sposób, w jaki się prezentuje jest niezwykle ważny. W tej kwestii podstawową rolę spełnia higiena salonu. Podczas swojej pracy fryzjer korzysta z takich samych narzędzi do stylizacji każdego z klientów. Z tego powodu w porządnym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie oraz regularnie czyszczone i dezynfekowane. W sytuacji, jeżeli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia bezpieczniej byłoby, żeby narzędzia były zdezynfekowane i nie roznosiły bakterii.

Ważne jest także to, w jaki sposób zespół dba o porządek salonu. Jeśli na podłodze są nieuprzątnięte ścięte włosy lub na przykład rozchlapana w czasie mycia woda lub szampon to oznaka, że fryzjer jest strasznie niechlujny i bezpieczniej go unikać. Dobry fryzjer zaraz po skończeniu pracy, sprząta salon przed przyjęciem kolejnego  klienta.

Należy również ocenić sam wystrój. Salon fryzjerski powinien zapraszać klientów do odwiedzin i skorzystania z usług. Musi zatem być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się szczególnym elementem łatwiej zostają w pamięci. Ciemne, smutne salony raczej nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest świetny, a przyjmujący tam fryzjerzy są specjalistami, dowodzi także jakość produktów oraz sprzętu, jakie są tam stosowane. Ostrość maszynek, nożyczek lub brzytw ma wpływ na rezultat pracy fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niepewny i może narobić więcej szkody, niż pożytku. Im lepsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet największe zdolności fryzjera nie pomogą, jeżeli sprzęt będzie zawodny.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. W ich składzie jest silniejsze stężenie środków aktywnych i odżywczych. Ponadto wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawarte są w nich prawdziwe naturalne ekstrakty. To sprawia, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.