Termosy turystyczne – który najlepszy i jak go znaleźć

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe domu pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja nóg woskiem – jak depilować
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos turystyczny – który najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze ?

Planując podróż trzeba zadbać o dobre przygotowanie. Zwłaszcza jeśli wybieramy się w góry lub planujemy długie zwiedzanie, trzeba pomyśleć nie tylko o zapakowaniu wody czy prowiantu, ale także spakowaniu ciepłego lub zimnego napoju. Wiele osób ceni sobie podróżowanie z turystycznymi termosami, które przez dużą ilość czasu utrzymują ciepło lub chłód herbaty, kawy lub innego napoju. Jakie turystyczne termosy są uważane za najlepsze i z jakiej przyczyny? Z reguły najbardziej interesującym nas wyznacznikiem jest czas zatrzymywania ciepła lub zimna, chociaż równie ważna jest szczelność i wytrzymałość. Wśród szczególnie zananych turystycznych termosów znajdują się termosy firm Stanley, Thermos oraz Esbit, z tego względu warto je poznać.

Który termos turystyczny wybrać?

Kupując termos turystyczny trzeba popatrzeć na kilka kluczowych kryteriów, które zaważą na tym, czy termos turystyczny nada się w określonych warunkach, czy też nie. Ważna jest tu praktyczność, forma i materiały, z których termos turystyczny jest wykonany. Im silniej zależy nam na trwałości, tym rozsądniej nabyć termosu wykonanego z dobrej jakości materiałów, które nie zawierają niebezpiecznych substancji i korzystnie wpływają na właściwe funkcjonowanie termosu.

Najlepiej też zastanowić nad tym, aby termos był wyposażony w zewnętrzną powłokę, za pomocą której mamy przekonanie, że termos nie wysunie się nam z rąk też w rękawiczkach. Sądząc po tym, jak dalekie planujemy wycieczki, powinniśmy dobrać pojemność danego termosu. Z reguły termosy turystyczne można kupić w pojemności: 0.5l, 0.75l oraz 1l. Im mniejsza wędrówka tym mniejszy termos wystarczy. Na wielogodzinne wycieczki lepiej zdecydować się na większy termos.

Najistotniejszym parametrem, którym najlepiej się kierować, chcąc zdecydować, który termos turystyczny wybrać jest długość utrzymywania chłodu lub ciepła. W tej kwestii istotny jest nie tylko czas utrzymania ciepła bądź zimna, ponieważ w przypadku świetnych termosów może to być nawet doba, ale też zakres temperatur. Nie istnieje termos, który zatrznyma przez długi czas tą samą temperaturę. Warto wspomnieć, że im lepiej wypełniony termos, tym dłużej będzie on się sprawdzał. By turystyczny termos stał się dobry, musi mieć odpowiedni korek. To on odpowiada za trwałość termosu. Z reguły nakrętki są odkręcane lub mają automatyczny przycisk. Jeśli zamknięcie nie będzie dobrej jakości, termos nie zatrzyma temperatury.

Najbardziej popularne termosy turystyczne

W sklepach możemy znaleźć bardzo sporo turystycznych termosów, choć szczególnie znane i renomowane pochodzą od trzech firm, od lat sprzedających zarówno termosy na żywność oraz termosy do napojów, a także termiczne kubki (one słabiej sprawdzają w trakcie długotrwałych wycieczek i cechują się niższą pojemnością) dobrej jakości. Bardzo znane termosy turystyczne pochodzą z firm: Stanley, Thermos oraz Esbit. Są one mocno cenione przez wielbicieli wycieczek i podróży. Czym wyróżniają się ich turystyczne termosy?

Termosy Stanley

Termosy turystyczne firmy Stanley posiadają wieloletnią tradycję produkcji. Produkowane od prawie stu lat termosy ze stalowym wkładem są niezwykle trwałe i przez lata uczestniczą w największych wyprawach. Zdaniem firmy są tak niezawodne, że dadzą radę przetrwać wiele lat w ciężkich warunkach, nie tracąc na swoich właściwościach termicznej izolacji. Jak już wiemy, umiejętność utrzymania ciepła lub zimna zależy od wielkości i napełnienia termosu oraz elementów budowy. Poszczególne modele mają inne możliwości.

W zależności od modeli termosy turystyczne firmy Stanley do napojów lub posiłków zatrzymają:

  • izolację termiczną cieplną – od 12h przy małych termosach do 20-24h przy większych, a nawet do 40h przy największych (1,3l);
  • termoizolację zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc termoizolacja w przypadku turystycznych termosów Stanley jest bardzo wysoka. Należy jednak pamiętać, że żadnym termosie temperatura nie utrzymuje się stała i z upływem przemijających godzin okaże się co raz wyższa/niższa.

Termosy Thermos

Inną równie znaną i często zalecaną firmą produkującą termosy turystyczne i termiczne kubki jest firma Thermos. Ta firma jest jedną z największych wśród tworzących termosy od wielu lat, z najwyższej jakości materiałów i surowców. Ponadto Thermos produkuje produkty we własnych fabrykach, bez pomocy innych firm.

Produkty marki Thermos zachowują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację  zimna – od 12 do 24 godzin.

Termosy Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat zdobywa sukcesy w tworzeniu swoich termosów obiadowych oraz termosów na picie. Ich obszerna oferta produktów zachęca pasjonatów podróży, a doskonałe parametry zatrzymywania ciepła lub zimna, jakość i dobra cena, zachęcają, aby co najmniej wypróbować ich produkty.

Termosy Esbit zachowują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że według danych producenta, zachowanie ciepła dla płynu ok. 98 °C i temperaturze powietrza 20 °C wyniesie 70 °C po 6h, 55 °C po 12h, a po 24 godzinach mniej więcej 40 °C.

Czy termos można myć w zmywarce?

Zapamiętajmy, że kubków termicznych oraz termosów nie powinno się czyścić w zmywarce. Producenci niektórych termosów mówią, że w zmywarce można czyścić zaledwie korek, ale nie tyczy się to każdego modelu. Zazwyczaj termosów nie wkładamy do zmywarki, bo silne detergenty i działanie wysokiej temperatury w trakcie czyszczenia, może niszcząco wpłynąć na ich właściwość do zachowania temperatury.

Termos sklep

Komentarze są wyłączone.