Termosy obiadowe, niezbędne do pracy i w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – metody wykonywania zabiegów
24 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon medycyny estetycznej – zabiegi modelujące sylwetkę
25 września, 2019

Termosy obiadowe, niezbędne do pracy i w podróży.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i w sklepach znajdujemy je od lat, a dokładnie od mniej więcej roku 1900, jest to dość długi czas od kiedy zostały wyprodukowane. Budowę termosu zaprojektowało dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a termin jest zaczerpnięty od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy są świadomi czym jest termos, aczkolwiek mała część osób orientuje się jak on dokładnie pracuje. Jest to ,nazwijmy, akcesorium, skomponowane z podwójnych ścian, a między nimi znajduje się obszar pustki cieplnej. Ścianki są bardzo cienkie i dzięki temu wymieniają one znikomą ilością ciepła. Strata ciepła jest także ograniczana przez przewodzenie oraz powierzchnie, która pokryta jest osłoną odbijającą światło. Całość sprawia, że termos utrzymuje nasz posiłek lub napój w idealnej temperaturze przez dłuższy okres czasu. Współcześnie na rynku znajdziemy tysiące rodzai termosów, mamy możliwość przebierać w kolorach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także rolą, na przykład, są termosy tradycyjne, znane wszystkim, o standardowym wyglądzie, przeznaczone do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do jedzenia, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są ciekawym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych klasycznych właśnie kształtem, to znaczy są one primo, sporo bardziej pojemne, po drugie mają zupełnie inną budowę, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o działanie, nie ma tutaj żadnej rozbieżności.Tego typu termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Siedząc długie godziny w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, świetnym pomysłem jest zrobienie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Następna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, rodzinna czy samotna, po szczytach górskich, nad morzem, zwiedzając miasta czy wsie, możemy zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez potrzeby spędzenia dnia jedząc jedynie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to potrzebne, ponieważ wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało domaga się nie byle jakiego posiłku, aby móc spokojnie funkcjonować przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, należy zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak wiele, że nie rzadko jest trudno zdecydować. Dużą role przy decyzji ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Istnieje takie przekonanie, że porządny termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon powinien sporo kosztować. Ważną kwestią jest także tworzywo, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które jednak słabo trzymają ciepło oraz termosy szklane i stalowe, które bardzo dobrze dają sobie rade. Termosy stalowe są najbardziej popularna, jako, że te ze szkła nie są tak trwałe. Następna rzecz jaką należy rozważyć przed kupnem jest zakrętka, przez który może uciec ciepło. Korek może być automatyczny, z gwintem i łączony. Na wyprawę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten pierwszy, poniewać przez ten typ ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe przeważnie nie są bardzo pojemne; wytwarzane w ten sposób, aby zmieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos chcemy zabrać na wycieczkę należy pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz specjalnie stworzone termosy lepszej jakości o chropawej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć pewność, że termos nie wypadnie się nam z rąk; ponadto, prezentują się one dużo ciekawiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, czyli tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sam termin wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie potrawy możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest oczywiście błędnym stwierdzeniem, jako,że nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak bigos czy gulasz.Co interesujące, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i posiadają jednak pewna wadę, trzymają one ciepło dużo krócej niż tradycyjne termosy na gorące napoje, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające ciepło, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są dość nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i chętnie nabywane. Chcąc polepszyć jakość swojego odżywiania w pracy świetnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast w czasie długich wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś wartościowego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pakowność idealnie stworzona, aby zmieścić pełen posiłek; mają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz sprawne wykorzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem ciepła, mamy możliwość więc bycia zadowolonym z ciepłego jedzenia przez dłuższy okres czasu. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie są wieczne i chcąc nie chcąc po dłuższym użytkowaniu warto je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.