Termokubek idealny na każdą okazję

Najnowsze techniki termoizolacji
28 sierpnia, 2020
Kubek termiczny idealny
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek najlepszy dla Ciebie

O termokubkach rozmyślamy zwykle w czasie zimowo-jesiennym, gdy chcemy nosić gorącą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także na przykład w podróż pociągiem lub samochodem. Zapominamy , że kubki termiczne nie tylko przedłużają ciepło, ale również są wyśmienite do przechowywania chłodnego picia latem. Jaki kubek będzie najlepszy dla Ciebie? To zależy , czy szukasz kubka na co dzień do stosowania, czy interesujesz się termosami turystycznymi. Doskonały termiczny kubek na kilka godzin utrzyma goraco herbaty czy kawy i chłód picia. Ze względu na to z kubka termicznego można korzystać w ciągu roku, zwłaszcza że jest on produktem szczelnym oraz wygodnym, więc przyda się w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając termiczny kubek?

Jeśli podejmujemy zakup kubka termicznego, warto na początek ocenić kilka ważnych aspektów. Po pierwsze najbardziej istotny jest materiał jego wykonania. Od tego zależy jego przeznaczenie oraz umiejętność zachowania zimna albo ciepła. Następnym elementem jest pokrywka . Musi być nie tylko hermetycznie zamykana, aby zatrzymać ciepło lub zimno w środku na porządanym poziomie, ale również zapewniać wygodny sposób otwierania i picia. Powinno się też sprawdzić kształt kubka termicznego oraz jego pojemność. Kubki o średniej pojemności nie sprawdzą się na wielogodzinnych wędrówkach, z uwagi na to w tej sprawie powinniśmy dobrać pojemność kubka termicznego do swoich potrzeb. Natomiast jego kształt ma też wartość pod względem zastosowania. Wolimy, by posiadał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w ręce albo w rękawiczce. Dodatkowo lepiej by był stabilny, a gdy chcemy korzystać z niego w samochodzie, lepiej by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek.

Jaki kubek wybrać?

Termiczny kubek najlepszy do pracy lub do biura

Termiczne kubki często nabywamy do pracy. Patrząc na materiały, z których zostały wykonane, niemal każdy z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka termicznego do pracy najlepiej jednak dostosować od charakteru pracy. W biurze sprawdzą się praktycznie wszystkie kubki, jakie gwarantują długi czas trzymania ciepła lub zimna. Możemy wybrać malowniczy ceramiczny kubek, wygodny szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że są dostępne w różnych wzorach i kolorach, to jeszcze są wygodne, lekkie i nie zatrzymują zapachów. Czasami do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć one krócej utrzymują ciepło i zimno. Charakter pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie dobry dla kierowcy albo dla pracownika budowy. Choćby ze względu na, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest słabiej odporny na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek wybrać dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być szczególnie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Z uwagi na to najczęściej wybieranymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one całkiem tanie, mają wiele kolorów i wzorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Łatwo wejdą do plecaka i nie sprawią trudności w stosowaniu. I choć słabiej zachowują zimno lub ciepło i stosunkowo są mniej trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Przy upuszczeniu nie potłuką się jak np. kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek wyśmienity na spacer

Plastikowy termiczny kubek nada się również na spacer, kiedy szukamy lekkiego kubka termicznego, ale nie zależy nam na długotrwałym zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak utrzymanie ciepła lub zimna jest konieczne, warto kupić kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w przenoszeniu, wygodne, a dodatkowo nie zawierają związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są droższe i można je porysować, ale są odpowiednie za sprawą swoich zalet.

Które termiczne kubki sprawdzą się w czasie wycieczki?

Planując wycieczkę najbardziej najważniejsze, żeby termiczny kubek jak najdłużej zatrzymywał ciepło lub chłód picia w środku. Ze względu na to najtrafniejszym termicznym kubkiem na wycieczkę będzie kubek stalowy. Tego rodzaju termiczne kubki najlepiej wśród innych zachowują zimno lub ciepło, dlatego że są bardzo dobrze izolowane, dzięki czemu utrzymują zimno lub ciepło na wiele godzin. Ponadto mają trwałą budowę i są niewzruszone na upadki. Wadą kubka stalowego termicznego jest jego waga, dlatego że jest on cięższy od pozostałych.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W samochodzie należy szczególnie uważać, dlatego termiczny kubek najlepszy do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały i dobrze zachowuje zimno lub ciepło. Kubki porcelanowe, szklane czy plastikowe są zbyt podatne na zniszczenia, żeby nadawały się do samochodu. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te wykonane ze stali lub z tritanu. Takie kubki są trwałe i długo zachowują zimno lub ciepło napoju.

Który termiczny kubek na prezent

Szukając prezentów najczęściej myślimy nad dobrym wyglądem, z uwagi na to w tym zakresie najlepiej sprawdzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój wyjątkowy charakter, natomiast kubki ceramiczne ogromną ilość ładnych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe też charakteryzują się dużym wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny Thermos

Komentarze są wyłączone.