Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Escape room – pokój pełen tajemnic
Marzec 31, 2017
Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej
Kwiecień 2, 2017

Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe

dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

Historia dekoracji z papieru

Czym są wycinanki papierowe? No właśnie, zna je naturalnie każdy z nas! Częstokroć cięcie różnych wzorów z pięknego papieru, gazet albo cienkiego kartonu opisuje się jako „zręczność marnowania papieru”. Krótko mówiąc wycinanka pochodzi z wycięcia większej ilości papieru w taki sposób, by reszta pozostała w pojedynczym kawałku. Nie tylko dzieci uwielbiają przebywać przy stole oraz wycinać rozmaite kształty, zaś potem nalepiać je na ściany lub wieszać na lodówkę. Czy na ślubie wycinanki papierowe mogą być ciekawym dodatkiem? Czy potrafią pełnić rolę oryginalnej, atrakcyjnej dla oka dekoracji? Niewątpliwie mogą, ale koniecznie muszą być stworzone nadzwyczaj starannie. Musimy używać jedynie bardzo ostrych narzędzi, m in. nożyczek albo skalpeli. W dawnych czasach posiłkowano się nożyczkami do ścinania owiec, ponieważ były niezmiernie ostre.

Historia barwnych wycinanek, z jakich aktualnie przygotowuje się bajkowe dekoracje ślubne, były niesamowicie popularne w Chinach (bowiem to w zasadzie tam odkryto papier). Z wspaniałych, kolorowych wycinanek robiono ozdoby do włosów dla kobiet z dynastii Tang. Z kolei na chińskich osadach, jak tylko kończyły się plony, kobiety siedziały wspólnie do stolika i przygotowywały wówczas oryginalne wycinanki z pięknego papieru. Każda dziewczyna musiała obowiązkowo nauczyć się wielu technik obcinania wzorników, ponieważ przed zamążpójściem były punktowane jej umiejętności. Meksyk był innym krajem, w jakim wycinanki z papieru cieszyły się dużą sławą. Wycinano przeróżne wzorki z bibuły i wtedy wieszano je na sznurach na ulicy. Chętnie organizowano to z okazji wesela, chrzcin czy innych świąt kościelnych. Ustrojone miasto musiało wówczas wyglądać fantastycznie!

W Polsce wycinanki są obecne w sztuce regionalnej, przemysłowej oraz modzie. Coraz częściej Młoda Para decyduje się na samodzielnie przygotowywane zaproszenia dla gości, elementy dekoracyjne w Kościele, znakowanie ślubnych stolików i inne dekoracje weselne. Kolorowe wycinanki papierowe na niezliczonych weselach nie są tylko nic nie znaczącym tłem, ale często stanowią motyw przewodni. Przykładowo podczas świąt Wielkiej Nocy przeważają barwne wycinanki z motywami roślinnymi. oraz zwierzęcymi.

Jak zadbać o wyjątkowy design, czyli papierowe dekoracje ślubne

Istnieje kilkanaście metod wyrabiania wycinanek z papieru, jednakże do najbardziej popularnych należą te projektowane ręcznie oraz laserowo. Pierwsze są niesamowicie drogie, gdyż każda oddzielna wycinanka jest przygotowywana na jednostkowe zamówienie. Sporo czasu zajmuje wymyślenie szkicu, zaś następnie zrobienie kilku analogicznych egzemplarzy. Wycinanki zrobione za pomocą lasera są dużo tańsze, lecz ogólnie rzecz ujmując nie posiadają – jak to się najczęściej podkreśla – „tego czegoś”. Na wesele z całą pewnością należałoby wybrać kosztowniejszą alternatywę, jeżeli zależy nam na dopracowaniu każdego drobiazgu.

Efektownym pomysłem są kartki z życzeniami. Są dobre nie tylko na wesele, lecz też na inne okoliczności, m in. narodziny dziecka, Dzień Ojca, Wielkanoc lub pożegnanie. Na tej kartce możemy umieścić samodzielnie stworzony wiersz oraz podpisy członków rodziny. Te panny młode, które są rzeczywiście odważne, mogą utworzyć biżuterię z kolorowego papieru, np. ozdobę włosów. Szczególnie, że zwyczajnie każda kobieta na ślubnym kobiercu ma włożone drogocenne błyskotki. Bynajmniej nie chodzi tu o skąpstwo, lecz o zachwycenie wszystkich zaproszonych osób w inny sposób. Zrobienie tych dekoracji ślubnych można polecić osobie, która zajmuje się tym na co dzień.

Kilka innych pomysłów na dekoracje weselne

Ślub jest unikalnym wydarzeniem, dlatego ozdoby weselne powinny być znakomicie dobrane do gustu, w którym będzie się ono odbywało. W bieżącym roku mnóstwo osób planuje wesele w stylu „produkcyjnym” bądź w stylu łączącym kilka motywów Pierwszy wymieniony styl bazuje na zastosowaniu „modułów taśmowych”, zaś niejednokrotnie samo przyjęcie odbywa się w wypożyczonym magazynie albo tradycyjnej manufakturze. Natomiast drugi jest stylem „luźnym”, w jakim rządzą motywy roślinne i iluzoryczny chaos. Stylowe imprezy, na jakich przybyli goście okryci są w wytworne garnitury oraz sukienki, stopniowo dobiegają końca. Aktualnie królują prawdziwe tulipany we włosach, kule bibułowe powieszone w paru miejscach na sali, torty weselne stworzone w stylu barokowym i przebrania dla gości rodem z festynów kostiumowych. Wszystko w rzeczywistości jest uzależnione od naszej kreatywności oraz… wytrawnego animatora wesel. Dekoracje weselne koniecznie muszą wzbudzać zachwyt, lecz krótko mówiąc nie taki, który ostatecznie „zamaskuje” parę młodą. Przed tak niezwykłym dniem musimy dobrze rozważyć, czy wszystkie szczegóły są ostatecznie załatwione. Zaprojektowania dekoracji absolutnie nie można odkładać na ostatnią chwilę.

Jeśli jesteś zaintrygowana konstruowaniem ciekawych ozdób albo chcesz wynająć dekoratora na własny ślub, kliknij w odnośnik tutaj – Dekoracje ślubne Toruń – a z pewnością wyszukasz wszelkie praktyczne informacje.

Komentarze są wyłączone.