Paintball laserowy – dlaczego warto się skusić?

Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED – podnieś prestiż
Grudzień 19, 2017
Sklep internetowy od podstaw
Jak otworzyć sklep internetowy – wiemy jak to zrobić
Styczeń 7, 2018
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Dzisiaj osoby w różnym wieku nierzadko lubią być zaskakiwani. Nie zadowala nas już tradycyjne umówienie się na piwo, czy na imprezę. Jednym z liderów wśród przepisów na fajną wycieczkę działową grupy pracowniczej lub spędzenie czasu z paczką znajomych stał się paintball. Niektórzy entuzjaści tej bogatej w adrenalinę rywalizacji zdecydowali się przejść na laser tag – również obwoływany paintballem laserowym. Czemu tak jest?

 

Paintball laserowy a powszechny

 

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów traktujących o wzroście popularności paintballa laserowego. Wyjaśnijmy sobie, jakie są najważniejsze rozbieżności między obiema dziedzinami rozrywki. Od czego zaczniemy? Po pierwsze – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie opiera się na określonej liczby nabojów, z którą mamy do czynienia w częściej spotykanej odmianie paintballa, dzięki czemu ból nie występuje. Ktoś powie – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Pewnie będzie uznanie wśród określonego grona, lecz nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – strzelanie przy pomocy wiązki światła ma swoje konkretne atuty.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego dotyczy tak spotykających się na arenie jak i najbliższe towarzystwo. Nie musimy stosować szczególnych materiałów zabezpieczających teren, a samej imprezie może kibicować publiczność, skupiająca się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum wydarzeń.

Trzeba zadać tutaj pytanie – co wiemy o świetle, jakie wyzwala broń, wykorzystywana przy paintballu laserowym. Jest ono oparte na podczerwieni, całkowicie przyjaznej dla oczu. Dzięki temu rywalizujący oraz obserwujący zyskują swobodę.

Paintball laserowy dysponuje wieloma atutami, a wśród nich musimy zaznaczyć kwestię stroju. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, przyśpieszone bicie serca i najlepsza zabawa są okupione konkretnymi środkami ostrożności oraz mundurami stylizowanymi na wojskowe. Na pewno to drugie może być kłopotliwe, gdy panuje odczuwalny upał w lipcu czy miesiąc później. W tej kwestii na pewno lepiej mają amatorzy paintballa laserowego. Kombinezon możemy dobrać niemal dowolnie, dzięki czemu zyskujemy luksus oraz komfort podczas zmagań.

Dzięki temu, że amunicja z tradycyjnego paintballa została tu zmieniona na wiązki światła – zwiększa się gromada prawdopodobnych graczy. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie możemy go polecić dzieciom, a jeśli dopilnują stosownych środków ostrożności, nie ma przeszkód przed zagraniem w paintball laserowy – choć nierzadko będzie w tej sytuacji niezbędne specjalne oświadczenie od rodzica. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

 

Paintball laserowy – rozgrywka jak z gier komputerowych

 

Prawdopodobnie ogromne grono z Was minimum raz w życiu grało w takie wynalazki jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Quake. W obecnych czasach laser tag powoduje, że tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Wszystko dzięki rejestracji statystyk po rozgrywce. To może wam się spodobać – w paintballu laserowym nie ma zastosowania zasada, że po jednym skutecznym ciosie od rywala zostajecie wyeliminowani. Dobre rozwiązanie? Nie zatrzymujmy się na tym. Renomowana firma proponująca grę w paintball laserowy przypuszczalnie chce odwzorować broń, wykorzystywaną przez służby wojskowe z Polski albo innych krajów. Przykładem może być karabin szturmowy G36, używany m.in. przez GROM czy wojskowych z Hiszpanii. Oczywiście nie licząc tego, czym powalczymy, zostaniemy wyposażeni w czujniki, które będą informowały o celnym strzale lub przegranej. Warto by były one umiejscowione na głowie. Wzbogacenie sprzętu w interesujące opcje, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga pozwala na wzbogacenie zawodów i poczucia się jak doświadczony zawodnik wcześniej przywołanych gier.

Pamiętacie typy gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag obecnie są dostępne w paintballu laserowym. Może warto dać im szansę?

 

Paintball laserowy na każdą okazję

Przywołaliśmy już ogrom walorów paintballa laserowego. Te argumenty, w zestawieniu z dość konkurencyjnymi cenami powodują, że ten sposób zabawy stał się świetnym zamysłem na spędzenie popołudnia/wieczoru w asyście zgranej braci, ale nie tylko.

Z paintballa laserowego polecamy skorzystać tym, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 niezapomniany wieczór kawalerski. Na ten moment zwykła balanga w lokalu jest dobra, ale nie na punkt kulminacyjny, a tak męska rozgrywka połączy świetną zabawę z potrzebną dawką emocji, która dobrze zrobi przed ślubem.

Paintball laserowy znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Następnym walorem będzie to, że batalia odbywa się na nasze życzenie na terenie zamkniętym lub na otwartej przestrzeni.

Laser tag jest także polecany nauczycielom, gdy chcą oni poprowadzić niebanalną godzinę WF-u czy rozkręcić młodszemu pokoleniu obóz.

Pamiętajcie o jednym – większość oferujących paintball wymaga rezerwacji, a biorąc pod uwagę coraz większą sławę laser tagu, warto zapewnić sobie miejsce zdecydowanie wcześniej, a gdy wiemy o której godzinie się zjawić, należy przyjcie odpowiednio przed terminem oraz otrzaskanie się z regułami, obowiązującymi na obszarze obiektu proponującego całość gry. Kiedy już ogarniemy szczegóły, przyjaźnie odstawiamy na bok i zacznie się prawdziwa walka!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.