Malowanie bawialni – artystyczne malowanie ścian w salach zabaw

Pozycjonowanie lokalne - dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Pozycjonowanie lokalne w Google
7 sierpnia, 2017
Kupno domu, co trzeba wiedzieć?
Kupowanie domu – na co zwrócić uwagę?
13 grudnia, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Brzdące uwielbiają zabawę. W czasie zabaw nie tylko miło spędzają czas, ale też pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Bawialnie to interesujący pomysł na spędzenie popołudnia. Są one interesującym zamiennikiem placu zabaw, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Sale zabaw to także lokalizacje, w których można przygotować imprezę urodzinową dla malucha czy urządzić bal przebierańców. Możemy stworzyć inspirujące miejsce rozrywki dla maluchów, które będzie sprzyjało rozwojowi dzieci w określonym wieku. Dlatego tak kluczowy jest odpowiedni wybór kolorów i motywów wykorzystanych w salach zabaw. Przestrzeń można na dodatek udekorować za pomocą artystów i plastyków.

Malowanie bawialni – przede wszystkim barwy

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. To jakimi barwami się otaczamy, działa na naszą psychikę. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biel wprowadza harmonię, podobnie jak wszystkie odcienie szarości. Barwy w otoczeniu brzdąca mają jeszcze większe znaczenie. Mogą one pobudzać rozwój szkraba: inspirują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dlatego tak kluczowy jest przemyślany wybór kolorów i zachowanie równowagi pomiędzy nimi. Pamiętać należy o tym, że to jakich kolorów używa brzdąc gdy maluje albo rysuje, najczęściej przedstawia jego humor. Kolory i ich znaczenie były niejednokrotnie elementem badań psychologów.

Malowanie bawialni – dobór postaci

Salę zabaw najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Inspirujące murale bardzo często spotykane są w żłobkach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W takie dekoracje inwestują też właściciele bawialni i wszelkiego rodzaju sal zabaw dla dzieci. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Bajkowe stworki cieszą się największą popularnością. Wybór jest ogromy. Inspiracją są bajki, które dzieci uwielbiają: historia bardzo charakternych samochodzików, czy ślimaków, które chciały pobijać rekordy prędkości. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak DreamWorks i Disney. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Ciekawym sposobem na dekorację bawialni jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Może to być puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim grafikom nie tylko upiększymy ściany, ale też rozbudzimy kreatywność szkraba. Malunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na rysunkach, warto dostosować do wieku maluchów, które w sali będą się bawić. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja

W przypadku dekorowania wszystkich przestrzeni także sal zabaw i bawialni dla dzieci, istotna jest odpowiedni przemyślana kompozycja. Najlepiej, gdy wszystkie elementy się uzupełniają i płynnie przechodzą. Jeżeli wybierzemy jako temat dominujący rysunku przykładowo: rafę koralową, to w ciekawy sposób możemy wyodrębnić strefy w sali zabaw. Wpływające w koralowce rybki mogą zaznaczać miejsce do zabawy w kulkach czy na trampolinach, a ścigające się morskie zwierzątka mogą zachęcać do zjazdów na ślizgawkach. W ten sposób pomożemy dzieciom w odnajdywaniu się na tak dużej przestrzeni. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Murale dla dzieci pozwalają się twórczo zrealizować. Kreatywność dzieci jest nieograniczona. Warto to z nimi przedyskutować.

Malowanie bawialni – co zrobić z farbą?

Przestrzeń przeznaczona dla dzieci powinna być nie tylko ciekawa, ale także bezpieczna. Dotyczy to nie tylko zabawek, ale także, też artystycznych murali dedykowanych dzieciom. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Nietoksyczność musi być potwierdzona odpowiednim certyfikatem. W takim przypadku sprawdzają się między innymi farby wodorozcieńczalne. Na uwadze musimy mieć to, że wśród maluchów są też alergicy. Dlatego tak istotny jest wybór nietoksycznych substancji.

Plusy

Wykorzystanie artystycznego malunku jako dekoracji wszelkich sal zabaw to świetny pomysł na zaistnienie na tle innych tego typu miejsc, a teraz ma to gigantyczne znacznie. Maluchy zwrócą uwagę na ciekawe rysunki,a to będzie miało wpływ na decyzję rodziców. Przemyślaną dekoracją ścian można optycznie dodać nawet kilka metrów, czy zamaskować jej niedostatki. Dobrze wykonany mural, odpowiednio wkomponowany w całość przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Murale w bawialniach to świetny pomysł, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że są coraz częściej spotykane. Wielu malarzy artystów zachęca do skorzystania ze swoich usług. Głównym celem tego typu inwestycji jest umilenie czasu dzieciom. Na tego typu instalację można zdecydować się także w domu. Może to być jedna ściana albo jej fragment. Dekorowanie ścian bohaterami z bajek i kreskówek istotne jest też na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Takim prostym sposobem można poprawić humor wielu dzieci.

Malowanie bawialni przez artystę —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.