Kursy pływania niemowląt

Dobry Dentysta Toruń klinika stomatologii estetycznej w Toruniu
Dentysta Toruń – Leczenie i profilaktyka
29 stycznia, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszki ortopedyczne – jak dobrać
15 lutego, 2019

Kursy pływania niemowląt

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

W ostatnim czasie nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej pospolita. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na ogólny rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to również doskonała forma spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla niemowląt jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. ze względu na to zaczęły powstawać specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi instruktorami, które umożliwiają naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych pociech, prezentują odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój malców. Same maluszki świetnie się przy tym bawią. Pobyt w wodzie jest dla nich pozytywnym doświadczeniem. Jest to też doskonała okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Zajęcia trwają w okolicach pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc odpowiednio dopasowana. Maluch może uczestniczyć w tego typu zajęciach już w wieku trzech miesięcy, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zwykle zanika już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu nurkując niemowlak wstrzymuje oddech wstrzymuje oddech}. Jeśli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia z pewnością mogą nieść za sobą ogromny stres, zarówno dla matki jak i naszego skarba. Dlatego ważne jest, aby się odpowiednio przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun też bierze aktywny udział w zajęciach. Wymagany jest wzięcie prysznicu przed wejściem, w końcu chodzi tu o zdrowie dzieci. Nie zapomnijmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Maluszki różnie reagują w trakcie pierwszej styczności z basenem, jednak w razie płaczu nie powinno się uciekać do domu. Każdy maluch musi się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, tego typu zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu był zadowolony. Szkółka jest dużą ilością nieznanych bodźców, są to obcy ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością spory krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają dodatkowych zajęć, szczególnie tych, w trakcie których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Pływanie jest w stanie pohamować agresywne zachowania i wyciszyć podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i doskonale się bawią, w dodatku mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie jest naturalnym środowiskiem ludzi, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią do czynienia. Przyjemnie jest nie bać się podczas wypoczynku wskoczyć do jeziora, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też uratować komuś życie, czy zdobyć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk chodzenia na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Być może przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają dużo możliwości. Jednak dobrze jest rozważyć wszystkie za i przeciw. Zajęcia pomagają też w zawieraniu przyjaźni. Wieloosobowe grupy są odpowiednie, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Niemowlaki zauważą, że fantastyczna zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą chętnie z niego wychodzić, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, wykonywaniem poleceń i koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma samych dobrych stron. Dzieci są narażone na podtopienia. Przy złym wyborze trenera, zajęcia nie dostarczą pożądanej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej ciekawej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo ważny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Toruń Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.