Etapy przygotowania dobrej imprezy – DJ, żartobliwe zaproszenie i menu

Adwokat Kancelaria Adwokacka Toruń Alimenty
Kto może żądać alimentów? Porady adwokata
Kwiecień 8, 2017
notariusz notariusz toruń usługi notarialne
Poświadczenie umowy najmu mieszkania
Kwiecień 10, 2017

Etapy przygotowania dobrej imprezy – DJ, żartobliwe zaproszenie i menu

Dj łódź profesjonalny dj dj na imprezę

Dj łódź profesjonalny dj dj na imprezę

Jak zrobić imprezę, którą wszyscy będą długo pamiętać?

Wszyscy dobrze wiemy, że doskonałe imprezy to takie, które absolutnie nie są przygotowane bardzo drobiazgowo – a mianowicie dużo rzeczy zwyczajnie ma miejsce naturalnie. Nieraz jest tak, że im bardziej jesteśmy na „nie” i nie chcemy iść do znajomych, wtedy impreza jest za każdym razem bardziej udana. A jeżeli opracowujemy plan działania tydzień wcześniej (kobiety kupują czasem „wystrzałowe” stylizacje z tej okazji i dopasowują make up), to prywatka okazuje się śmiertelnie nudna oraz zamierzamy błyskawicznie z niej zrezygnować. Osoba, jaka jest realizatorem w sumie nie jest w stanie całkowicie przewidzieć wszelkich zdarzeń, może wyłącznie zasugerować jakieś ramy, np. że o godzinie 12.00 w czasie Sylwestra uczestnicy imprezy będą wypijać szampana na świeżym powietrzu oraz spoglądać na sztuczne ognie. Jego kluczowym celem jest jednak to, ażeby niczego wszystkim zebranym w ogóle nie zabrakło. Idealnym konceptem jest załatwienie optymalnej ramy muzycznej, przykładowo na prywatce będzie wygrywał świetny DJ.

Jak zaprosić gości na imprezę?

Przyszykowanie imprezy w ogóle nie polega tylko na zachęceniu kolegów i koleżanek sms-em oraz położeniu napojów alkoholowych na ławie. Właśnie – jeśli kierujemy swoją uwagę na zawiadomienia. Przesyłanie prowizorycznych sms-ów w formie: „w piątek impreza, wpadaj”, „w niedzielę spotykamy się u mnie, potańcówka do białego rana” lub „wstąp, urodziny u mnie”, jest troszkę pospolite. Ciekawym zamysłem jest więc wydrukowanie zaproszeń oraz osobiste ich wypisanie, lub nadanie wiadomości, lecz o troszkę innym charakterze, m in:

„W związku z licznymi petycjami podwładnych, książę wszelkich dóbr król Bartłomiej I, jako że jest przywódcą litościwym, przywołuje na kultową biesiadę pod „Pachnącą Karkówką”, kiedy tylko w piątek Słońce zakamufluje się za horyzontem. Przykładnie trzeba mieć osobne okrycie i obfitą porcję dobrego nastroju. Na uczcie wykonywaniem melodii zajmie się atrakcyjny DJ, natomiast kolacja zakończy się wtedy, kiedy wszyscy zaproszeni goście pogrążą się we śnie albo powrócą do swych domów.”

Wyszło bardziej zachęcająco, prawda? Na pewno więcej przyjaciół przyjdzie na potańcówkę po otrzymaniu tej informacji. Powinniśmy pamiętać, by ogólnie rzecz ujmując nie była zbyt majestatyczna – musi obowiązkowo zawierać zdrową dozę powagi oraz dowcipu. Których błędów wystrzegać się „jak ognia”? Przykładowy sms lub zachęcenie w postaci kartki krótko mówiąc nie może nikogo zranić. Podarujmy sobie określanie znajomego niezbyt miłą ksywą (nawet jeżeli na konkretną osobę w taki sposób mówią inni), spisywanie cudzych cech charakteru (zwłaszcza złych) oraz pozostałych identycznych rzeczy.

Jeżeli drukujemy kartki z zaproszeniem, to krótko mówiąc nie muszą one posiadać formy nieskalanej karteczki wypełnionej tekstem. Absolutnie nie muszą to być ponadto kartki wypatrzone w sklepie papierniczym lub w internecie. Dobrym pomysłem jest indywidualne przygotowanie graficzne zawiadomień, przykładowo w postaci miecza rycerskiego rodem ze Średniowiecza. Wszystko zależy naturalnie od rodzaju imprezy, m in. czy uczestnicy. będą poprzebierani.

Jak ułożyć jadłospis, żeby wszystkim gościom pasował?

I w tym miejscu daje o sobie znać centralny, oraz równocześnie zapewne najbardziej istotny kłopot: czy któryś z przyjaciół ma uczulenie lub nietolerancję na wybrane dania? Jakie są skłonności kulinarne gości? Czy preferują spędzać czas na działce na leżakach czy jeść wyrafinowane dania w dobrej restauracji? Na dobrej prywatce napój wysokoprocentowy absolutnie nie „przesłoni” smakowitego jedzenia, to znaczy, iż dania muszą obowiązkowo posiadać czołowe miejsce, a nie czerwone wino czy tequila. Każdy dobrze wie, iż w ogóle nie można pić alkoholu na tzw. „pusty żołądek”. Nim uczestnicy rozpoczną popijać znakomitej klasy trunki wyskokowe, muszą trochę zjeść. Menu musi koniecznie być przystosowane do ich preferencji, np. jeżeli towarzyszka ze studiów ma alergię na marchewkę, to wspaniale by było, gdyby na ławie znalazły się zakąski i główne posiłki bez tego warzywa. Jeśli przyjaciel z akademika ma dylemat z nietolerancją owsa i innych zbóż oraz jogurtów i innych produktów mlecznych, wówczas trzeba zrobić ze 2-3 potrawy głównie dla niego. W innym przypadku będzie trwał przy pachnących potrawach i nic nie jadł, lub doniesie własne posiłki, zaś na to mówiąc w skrócie nie powinien pozwalać żaden inicjator imprezy (jeżeli troszczy się o to, by wszyscy przybyli goście świetnie się bawili). Koszty zabawy mamy szansę naturalnie rozłożyć na wszystkich uczestników zabawy – wspólnie z wydatkami na wynajęcie DJ-a. Każdy z nich przyniesie zwyczajnie ze sobą trunek oraz coś do jedzenia. Powinniśmy jednakże sprawdzać, żeby mówiąc w skrócie nie pojawiło się 30 puszek z szampanem oraz jedno wino (albo na odwrót). Lecz to co każdy uczestnik zapewnia na imprezie należy sprecyzować na wstępie.

Jeżeli chcesz wynająć na własną prywatkę kogoś, kto będzie będzie zachęcał do tańców świetną muzyką, to wejdź w odnośnik obok – www.dj-lodz.pl – a znajdziesz pod nim atrakcyjne informacje.

Komentarze są wyłączone.