Kruszywa drogowe i budowlane

dj na wesele dj na wesele warszawa oprawa muzyczna imprez
Planowanie wesela – DJ, wodzirej czy konsultant ślubny?
Maj 3, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – Twoja nieruchomość zachwyci innych
Maj 24, 2017
Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Przedsiębiorstwo ProKrusz od kilku lat oferuje usługi sprzedaży i transportu kruszyw drogowych, jak i kruszyw budowlanych. W naszej ofercie zamieściliśmy wysokiej jakości kruszywa, materiały naturalne, jak i kamienie ogrodowe. Produkty naszej firmy oferowane są głównie fabryką produkującym beton wytwórcom kostki brukowej jak i producentom mieszanek bitumicznych. Co więcej kruszywa sprzedawane są także klientom indywidualnym. Każdy może skorzystać z naszej szerokiej palety materiałów.

Co możecie odszukać w ofercie firmy ProKrusz?

Podstawową rodziną dostarczanych przez nas materiałów są kruszywa drogowe. Jak się domyślacie kruszywa drogowe używane są w budowie dróg. Używa się je do utwardzania nawierzchni, utwardzania podjazdów, wykonywania podbudowy drogowej, a także do wytwarzania warstw wiążących. Kruszywa drogowe powinny urzeczywistniać ustalone standardy, związane między innymi z ich trwałością, jak i współczynnikiem ścierania. Przecież są one podstawowym składnikiem budowy ulic i autostrad. Kruszywa drogowe, oprócz wypunktowanych wyżej właściwości, powinny się także wyróżniać wytrzymałością na zmieniające się warunki atmosferyczne, co jest niesamowicie kluczowe w naszej strefie klimatycznej. Przy użyciu dobrej jakości kruszywa zmieniające się temperatury nie wpłyną negatywnie na kondycję nawierzchni drogowej. W ofercie naszego przedsiębiorstwa znajdziecie następujące rodzaje kruszyw drogowych:

 • Piasek łamany 0/2 i 0/4 – jest to kruszywo granulowane powstałe w efekcie przekruszenia tłucznia w granulatorze (drugie kruszenie surowca skalnego). Sprzedajemy piasek łamany w dwóch frakcjach (0/2 i 0/4). Piasek łamany jest zazwyczaj wykorzystywany do produkcji betonu i mas bitumicznych;
 • Grys 2/8 i 8/16 – grys jest kruszywem kruszonym o zróżnicowanej grubości ziaren (od 2 do 20 mm). Wytwarzany jest po skruszeniu tłucznia w specjalnej maszynie do granulacji. Grys to materiał używany zarówno w przemyśle drogowym, oraz w ogrodnictwie jako produkt ozdobny.
 • Kliniec 4/31 – kliniec to produkt kruszony o różnych rozmiarach. Kliniec jest materiałem powstałym z pierwszego kruszenia. Jako standardowe kruszywo drogowe wykorzystywane jest do wzmacniania dróg.
 • Tłuczeń 31/63 – kruszywo łamane popularnie wykorzystywane w przemyśle drogowym pozyskiwane z skały. Tłuczeń odznacza się szorstką powierzchnią i kształtem sześcianu. Wdrażany jest do produkcji nawierzchni drogowych i w przemyśle kolejowym.

Następną rodziną produkowanych przez naszą firmę surowców są kruszywa budowlane. Jako, że używa się je do budowania domów mieszkalnych, jak i budynków użytkowych, niezmiernie istotne jest aby kruszywa budowlane były wytrzymałe na ściskanie, wycieranie i uszkodzenia mechaniczne. W końcu mają one zapewnić wytrzymałość konstrukcji obiektu. Kruszywa budowlane oferowane przez ProKrusz spełniają jakiekolwiek wymogi bezpieczeństwa. Oto najpowszechniejsze kruszywa budowlane, zawarte w naszej atrakcyjnej ofercie:

 • Piasek zwykły kopany ze ściany – piasek to luźna skała osadowa składającą się głównie z kwarcu. Wielkość ziaren tego surowca wynosi od 0, 05 do 2 mm. Używany jest do fabrykacji betonu i prefabrykatów budowlanych.
 • Żwir – oferujemy żwir o następujących frakcjach: 2/8, 8/16, 16/32. Żwir, identycznie jak piasek wykorzystywany jest do fabrykacji betonu i prefabrykatów budowlanych. Jest to kruszywo naturalne występujące generalnie na obszarze naszego kraju.

Inną odmianą kruszyw są kruszywa naturalne. Kruszywa naturalne to materiały mineralne rozdrobnione w wyniku degradacji skał lub przy wykorzystaniu mechanicznych technologii rozdrabniania. Występują na masową skalę w naturze. Kruszywa naturalne używane są w sektorze budowlanym i drogowym. ProKrusz sporządził dla Was specjalną ofertę kruszyw naturalnych:

 • Dolomit – jest osadową skałą węglanową. Stosuje się go do produkcji specjalnego cementu, do wyrobów ceramicznych, jak i do wytwarzania wyrobów ogniotrwałych.
 • Wapień – w przyrodzie skała typu osadowego zbudowana głównie z węglanu wapnia, głównie w formie kalcytu. Jako surowiec naturalny jest niezmiernie przystępny w obróbce, przez co bardzo popularny w branży budowlanej.
 • Granit – granit jest głębinową skałą kwaśną o jasnoszarym, albo czerwonym zabarwieniu (w zależności od środowiska występowania). Używany jest jako kamień wykończeniowy i ozdobny.
 • Gnejs – skała metamorficzna o atrakcyjnym wyglądzie. To kruszywo wykorzystywane jest jako kamień drogowy i wykończeniowy.
 • Bazalt – skała lita o niezwykle ciekawej strukturze. Cechą szczególną bazaltu jest oddzielność słupowa. Jako kruszywo budowlane odznacza się dużą odpornością na działanie kwasów i uszkodzenia mechaniczne.

Kruszywa, zarówno te występujące w naturze jak i syntetyczne są potrzebne ludziom od bardzo dawna. Kruszywa używane są do budowy dróg, domów, do aranżacji ogrodu, a nawet do wytwarzania porcelany. Firma ProKrusz, jako doświadczony dostawca kruszywa drogowego, kruszywa budowlanego i kruszywa dekoracyjnego zapewnia znakomitą jakość własnych materiałów. Od kilkunastu lat zaopatrujemy wielu wytwórców zadowalając się nieprzerwanie pochlebną opinią. Nasza działalność koncentruje się się nie tylko wokół sprzedaży kruszywa, ale również na transporcie. Dostarczamy nasze wyroby na terenie Polski, niezależnie od wielkości zleceń. Dbamy o zadowolenie naszych Partnerów i długodystansowe relacje z partnerami biznesowymi. Stawiamy na terminowość i rzetelność. Produkujemy wysokiej jakości kruszywa urzeczywistniające wszelkie normy. Odkryj już dziś, że ProKrusz to kruszywa pierwszej klasy!

Odwiedź naszą stonę klikając w ten link: kruszywa drogowe warszawa

Komentarze są wyłączone.