Home staging – Twoja nieruchomość zachwyci innych

Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa
Kruszywa drogowe i budowlane
Maj 20, 2017
Marketing internetowy - zwiększ swoje szanse w Internecie
Marketing internetowy – sprawdź co możesz zyskać
Czerwiec 22, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie

Home staging - przygotowanie nieruchomości

Pierwsze wrażenie jest rzeczą, której pilnujemy we wielu dziedzinach życia. Marzymy o zrobieniu dobrego wrażenia podczas rozmowy kwalifikacyjnej, na damie, jeśli wybieramy się na imprezę klubową, czy przy negocjacjach w procesie sprzedaży. Na pierwszym wrażeniu w ogromnej mierze opiera się też home staging – czyli technika złożona z wszelkich działań, pomagających zrobić dobre wrażenie na poszukującym domu, lokalu mieszkalnego, czy innej nieruchomości. Ci, którzy planują zakup mieszkania, przypuszczalnie będą podążać za właśnie pierwszym wrażeniem, i wobec tego musimy podjąć wszelkie działania, by obszar z oferty przedstawiał się zniewalająco. Ze wszystkimi szczegółami nie damy sobie rady sami, więc warto podyskutować ze specjalistami od home stagingu. Do tego jeszcze dojdziemy – rozpocznijmy od tego kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto o nim mówić.

45 lat temu….

Zapraszamy na krótką wycieczkę do Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam swoją działalność prowadziła Barbara Schwarz, właścicielka firmy, która projektowała wnętrza. Jak się okazało – projektowanie wnętrz było zaledwie przystankiem do najważniejszej specjalizacji Barbary Schwarz. Już jako zaprawiona w bojach agentka nieruchomości, Schwarz nieustannie wypatrywała sposobów, które gwarantowałyby wzrost popularności oferowanych przez siebie nieruchomości wśród Klientów. W 1972 roku przyszło jej do głowy, aby sumiennie przygotować wnętrze pewnej nieruchomości. Spróbowała wykonać wszelkie niezbędne działania remontowe, uprzątnąć cały obszar i ozdobić go tak, żeby Klient był oczarowany nieruchomością. Efekt? Nieruchomość została sprzedana dużo szybciej, niż ktokolwiek mógłby zakładać. Jakie były tego przyczny? Schwarz przekonała się, że przy rozjaśnieniu i optycznym powiększeniu pomieszczeń – pierwsze wrażenie prawdopodobnego klienta jest o wiele lepsze niż wcześniej. Przez lata, Barbara Schwarz pozyskiwała szacunek specjalistów od nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, a branża o nazwie home staging weszła na stałe na rynek nieruchomości. Zgodnie z liczbami z oficjalnej strony internetowej Schwarz przeszkoliła już z home stagingu przeszło milion osób, a z całą pewnością jest autorką popularnych prac z tej dziedziny.

Wielka Brytania i w końcu… Polska!

Przez lata home staging docierał do nowych kręgów w Stanach Zjednoczonych i odnalazł się też w Wielkiej Brytanii, gdzie zazwyczaj ludzie mówią na niego property presentation albo property styling. Zjednoczone Królestwo otworzyło się zdecydowanie na home staging, dzięki programowi „House Doctor”, prowadzonemu przez Ann Maurice na Channel 5. Brytyjczycy również przekonali się, że mogą sporo zarobić gdy wystawią ofertę sprzedaży dopiero po sumiennym zadbaniu o posesję

Do Polski home staging trafił na dobre już w tym stuleciu. Wszystko przez to, że nasi rodacy poszukiwali na rynku pracy nowych możliwości i dzięki temu powstał nowatorski, wolny zawód – homestager. Zwłaszcza od 2009 roku, widać zwiększony popyt na home staging przy sprzedaży/kupnie mieszkania.

Home staging dziś

Przez 45 lat, home staging ewoluował niemal codziennie, z powodu zmian w preferencjach ludzi, którzy postanowili zarabiać na rynku nieruchomości. Barbara Schwarz zainicjowała konkretny szablon, ale korzystający z niego musieli reagować na kaprysy ulegającej przemianom mody.

W XXI wieku, home staging to nie są jedynie prace ulepszające estetykę nieruchomości. Home staging bowiem to po prostu wcielenie w życie idei marketingu, który polega – w myśl definicji opracowanej przez Philipa Kotlera, znanego marketingowego specjalisty – na „zyskownym dostarczeniu klientowi zadowolenia”.

Swoje trzy grosze mogą tu wtrącić specjaliści od PR, którzy mogą przygotować atrakcyjną ofertę, która zwróci uwagę ewentualnego Kontrahenta. Już w czasach wprowadzania na rynek nowatorskiej metody przez Barbarę Schwarz było jasne, iż psychologia sprzedaży, oparta na zasadzie pierwszego wrażenia Klienta jest niebagatelna w procesie home stagingu, a oferta wzbudzająca uwagę jest istotnym elementem, który tylko i aż może zmusić ewentualnego Klienta do przejrzenia nieruchomości. W dobie obowiązującego w wielu kręgach dostępu do internetu oraz otaczającego nas szaleństwa na punkcie Social Media – oferta musi być przygotowana zarówno pod kątem stron tematycznych, jak i gustów użytkowników Facebooka. Należy pamiętać, że wykonanie odpowiednich obrazów powinno nastąpić już po dokładnym spreparowaniu mieszkania. Co się na takie przygotowanie składa?

Rozbudowanie modelu Schwarz

Najważniejsze plany Barbary Schwarz głosiły, że dużo zyskamy, zwiększając wizualnie pomieszczenia i rozjaśniając je. Trzeba zwrócić uwagę na każdy szczegół – w tym na rozmieszczenie mebli, które nie mogą zagracać pokoi i utrudniać wpadanie światła słonecznego. Byliśmy w szoku, jak wiele osób zapomina o podstawowych kwestiach, takich jak usunięcie z pokoju walających się wszędzie ubrań, pojedynczych skarpetek oraz przewietrzenia pomieszczeń. Kwestią, która może negatywnie wpłynąć na naszą transakcję może być smród w lokalu – na pewno odstraszy on Klienta.

Gdy pragniemy mieć pewność, że proces home stagingu przyniesie odpowiednie efekty – lepiej zatrudnić ekspertów z agencji nieruchomości, którzy zrobią wszystko co w ich mocy, aby nasza posesja wypadła właściwie.

Chcesz być na bieżąco ze światem nieruchomości? – mieszkania.torun.pl

Komentarze są wyłączone.