Dobry prawnik pomoże odzyskać alimenty

filmy promocyjne z drona filmowanie dronem filmy reklamowe z drona toruń
Filmowanie i fotografowanie dronem
Kwiecień 20, 2017
zakręcarki maszyny pakujące linie pakujące
Precyzyjne zamykanie produktów tylko z zakręcarkami Zalkin
Kwiecień 23, 2017

Dobry prawnik pomoże odzyskać alimenty

prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

W jaki sposób można odzyskać alimenty?

Jeśli od niemal pięciu miesięcy na rachunku bankowym nie pojawiły się alimenty na córkę, możemy przedsięwziąć konieczne kroki, aby je ponownie otrzymać. Niestety częstokroć różne sprawy innych ludzi obrazują jak jest to czasochłonne oraz ile można jednocześnie mieć niespokojnych dni. W wypadku potwierdzenia porozumienia środki pieniężne powinny zawsze wpływać bezustannie. Natomiast w wypadku postanowienia sądowego – zwykle nie tak to się rozgrywa. Zaraz po orzeczeniu wyroku byli partnerzy niejednokrotnie nie zamierzają ze sobą się komunikować, i bywa jeszcze tak, że jedno zmienia adres, przykładowo wyjeżdża za granicę. Przeżywają to oboje i małe dziecko, jakie musi obowiązkowo mieć zapewnione godziwe warunki życia. Alimenty absolutnie nie są „zbytkiem”, dzięki któremu mamy możliwość zaspokajać swoje kaprysy. Są przekazane tylko i wyłącznie dla dziecka. To niepełnoletnie dziecko jest faktycznym odbiorcą takich środków finansowych nawet wówczas, jeżeli samodzielnie nimi nie dysponuje. Jak zadziałać w sytuacji, kiedy przez trzy miesiące nadeszło kilka groszy z tytułu alimentów na syna?

Na starcie musimy umówić się z drugim rodzicem, nawet jeśli jest to niebywale skomplikowane. Rozwiązanie podstaw od razu dopuszcza perspektywę obrania późniejszej koncepcji. Jeśli to bynajmniej nie zapewnia jakichkolwiek efektów, stykamy się z brutalnością bądź wymijaniem, możemy wynająć biegłego adwokata, który zainteresuje się męczącą nas sytuacją bardzo wnikliwie. Powinna to być zaufana osoba, a mianowicie taka która będzie się często udzielać, będzie wspierać na każdym kroku i wytłumaczy wszelkie trudności prawne.

Pierwsza opcja – komornik

Mamy szansę dowolnie dobrać komornika, u którego złożymy wniosek egzekucyjny. Trzeba kierować się miejscem biura oraz liczbą interesantów, których egzekutor musi obowiązkowo obsłużyć w swoim „rejonie”. O niuanse możemy spytać swego prawnika, który oceni, jakie pracownie będą potrafiły sprawnie podjąć się zajęcia mienia… oraz są niedaleko dłużnika. Dobrze jest podać wszelakie wiadomości, które mamy o byłym partnerze – oznaczenia kont bankowych, ubezpieczeń, akcje, miejsce pobytu, dane firmy oraz dane mówiące o stanie posiadanych nieruchomości. Ogólnie rzecz ujmując, jeśli wiemy, iż były partner ma jakichkolwiek dorobek (w szeregu przypadków ten usilnie skrywany), powinniśmy wszystko zgłosić.

Daremna egzekucja nie jest jednoznaczna z tym, że nie posiadamy aktualnie jakichkolwiek możności na odzyskanie zasobów finansowych. W przypadku, gdy spełniamy założenia dochodowe, mamy możliwość ubiegać się o fundusze z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja nieskuteczna to inaczej mówiąc nieuzyskanie alimentów na małe dziecko przez czas dwóch miesięcy. „Z urzędu” będą przyjęte konkretne działania wobec byłego małżonka. W pierwszej kolejności były partner będzie powołany na potrzeby wyjaśnienia sprawy. Musi rzetelnie zaprezentować swoją sytuację rodzinną i materialną, m.in. przesłanki niepłacenia alimentów. W dodatku będzie od niego egzekwowane przedstawienie oświadczenia majątkowego.

Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, kiedy były partner nie ma zajęcia albo bezproduktywnie szuka pracy, musi obowiązkowo zapisać się jako niezatrudniony w Urzędzie Pracy. Musi także przyjąć ofertę zatrudnienia, bo w innych okolicznościach będzie uznany za „uciekającego od obowiązku alimentacyjnego”. W przypadku kiedy utrzymuje firmę, która „nie zarabia na siebie”, też musi zapisać się w urzędzie, lecz w takim przypadku jako „osoba poszukująca pracy”. Jeśli dłużnik spełnia wszystkie powyższe czynności (a więc „kooperuje”), mówiąc w skrócie nie można nic więcej zrobić. Nawet, gdy funduszy nadal nie ma. Właściwe czynności wprowadza się wtedy, gdy poprzez minione 6 miesięcy nie uiścił on więcej niż 50 procent alimentów.

Kiedy można liczyć na ściganie dłużnika?

Jeśli były partner niezmiennie wstrzymuje się od opłacania alimentów na małe dziecko, w końcu jest trasatem ścigany przez organy państwowe. W owej sytuacji trzeba wysłać kwestionariusz o ściganie za przewinienie z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi tu najzwyczajniej w świecie o „uporczywą niealimentację”, inaczej mówiąc takie sytuacje życiowe, w których były małżonek absolutnie nie chce uiszczać, alimentów, bo „ma taki kaprys” i nie ma przy tym najmniejszych racjonalnych kontrargumentów (wszelkie informacje musi wytłumaczyć nam nasz prawnik). Ponadto powinniśmy wysłać prośbę do starosty, żeby zatrzymano prawo jazdy takiemu „przestępcy” i zarejestrowano go do rejestru dłużników. Ogólnie rzecz ujmując nie będzie mógł zaciągnąć w ogóle kredytu z banku, prócz modnych chwilówek bez BIK, BIG, ZUS, US…

Jeżeli dokładnie wiemy, że wierzyciel z pewnością miał majątek, tymczasem wręczył go jakiemukolwiek członkowi rodziny, w takiej sytuacji jesteśmy w stanie złożyć odpowiedni pozew: skargę pauliańską (o jakiej traktuje prawo cywilne) czy zgłoszenie o popełnieniu nadużycia, które ma za zadanie utrudnić zaspokojenie roszczeń wierzycieli. Mamy możliwość dodatkowo wnosić o „alimenty od obojga rodziców byłego męża”, jeżeli on nie jest ani trochę w stanie ich spłacać.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się dużo więcej, wejdź w odnośnik obok – Adwokat Toruń

Komentarze są wyłączone.