Adwokat rozwodowy

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Z czym wiąże się zawód księgowej?
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na zredukowanie zbytecznego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Jak przygotować się do rozwodu?

Co tak naprawdę będzie miało miejsce na sali rozpraw? I czy sąd wymierzy w stronę małżonków jedynie przykre zapytania? W jaki sposób „usposobić” się do sprawy rozwodowej, ażeby dostać rozwód? Ruszmy od tego, że dzisiaj sprawy rozwodowe niestety nie są niczym niezwykłym. Dużo mieszkańców miast i wsi po dłuższym czasie odkrywa swój błąd, jaki sobie wyrządzili w sprawie doboru sympatii. W wielu przypadkach małżonek oszukuje, nadużywa alkoholu albo narkotyków czy znęca się psychicznie. W takiej sytuacji każdy spośród nas ma przesłankę, żeby złożyć pozew o rozwód oraz wyglądać korzystnego wyroku sądu. Czyhanie na holu w sądzie na zainicjowanie rozprawy może być niesłychanie stresujące. Nie ma się tymczasem czego bać. Trzeba posiadać minimalną wiedzę na temat tego, kto oraz o co będzie faktycznie na niej pytał. Jeśli czujemy, że samodzielnie nie damy sobie rady, możemy wówczas zwrócić się do adwokata rozwodowego, który przede wszystkim pomoże nam zgromadzić kompletne wskazane papiery.

Rozprawę w kwestii rozwodu prowadzi zazwyczaj trzech sędziów, z czego siedzący wewnątrz jest sędzią prowadzącym, natomiast dwaj na dwóch przeciwległych końcach – to adwokaci ławnicy. Postępowanie będzie miało miejsce bez udziału publiki, w rezultacie z wyjątkiem sędziego centralnego i sędziów ławników, małżonków oraz pełnomocników nikogo ponadto wcale nie powinno być podczas rozprawy. W ogóle nie musimy się zatem zadręczać, że koleżanka z firmy dowie się za dużo o naszym problemie albo o tym, co konkretnie stało się z naszymi dziećmi. Następnymi szczeblami rozprawy są: odpytywanie małżonków, przesłuchiwanie krewnych, przesłuchanie partnerów oraz ostatecznie – opublikowanie werdyktu.

Jakie pytania sąd zadaje podczas rozprawy?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sąd zazwyczaj rozpoczyna od zadawania kompleksowych zapytań. Czy partnerzy prowadzą solidarnie gospodarstwo domowe? (jeśli nie, wówczas sędzia pyta od kiedy tak się dzieje); jak wygląda sytuacja z dziećmi? (oraz czy są pełnoletnie, kto aktualnie sprawuje nad nimi opiekę, jeśli matki albo ojca w niniejszym domu praktycznie w ogóle nie ma); czy wcześniej toczyły się wobec któregoś spośród małżonków sprawy dla rodzin? I czy jest w ogóle jakaś możliwość na ocalenie związku? Po tychże pytaniach sąd przechodzi do wysłuchania obserwatorów zdarzeń. Ma szansę to uczynić na wczesnej rozprawie albo dopiero na nowej. Na wstępie przesłuchiwani są obserwatorzy strony powodowej, natomiast następnie – strony pozwanej. Od sumy świadków wydarzeń zależy liczba postępowań, natomiast każdy z małżonków ma szansę zwracać się do nich z pytaniami. Kiedy zainteresowani zostaną już wysłuchani, to sąd przechodzi do przepytania współmałżonków. Mogą oni ukazać swój stosunek do sprawy, odnieść się do tego, co konkretnie stwierdził któryś ze świadków wydarzeń albo sam partner.

Kiedy sąd może nie orzec rozwodu?

  • W takiej sytuacji, kiedy ucierpiałoby na tym dobro dziecka, nade wszystko młodocianego
  • Stałoby to w niezgodności z wytycznymi współżycia społecznego
  • Rozwodu pragnie jedynie winny partner, np. ten który dopuścił się nielojalności (drugi współmałżonek jest zobowiązany sformułować zgodę na rozwód)

W czym może pomóc nam adwokat rozwodowy?

W wielu kwestiach może pomóc nam prawnik, nade wszystko jeśli planujemy, aby sąd rozstrzygnął winę jednej ze stron za upadek związku małżeńskiego. Mamy szansę się także do niego udać wtedy, gdy: strony posiadały łączny dorobek, natomiast jedno spośród nich prowadzi działalność gospodarczą w stadium niewypłacalności; zamierzamy, żeby były zasądzone alimenty na drugiego współmałżonka czy na niedorosłe dzieci; zamierzamy posiadać wyłączną kontrolę rodzicielską czy zamierzamy drugiej stronie uszczuplić związki z dzieckiem; okoliczność potrzebuje osądzenia sposobu wykorzystywania ze wspólnego mieszkania, jego rozdziału albo przyznaniu go jednemu spośród małżonków; powinno się zawyrokować rozdział pełnego kapitału. Adwokat może nam pomóc nie jedynie w sytuacji rozwodu, lecz także w trakcie separacji. Warto mieć na uwadze, że rozwód oraz separacją oznaczają dwie różne rzeczy, jakie wprawdzie są podobne, lecz różnią się konsekwencjami. Osąd sędziego o rozwodzie sprawia, że małżeństwo przestaje trwać. W sytuacji separacji związek cały czas istnieje formalnie. Osoby, jakie wybrały separację, z dowolnych powodów wcale nie pragną zdecydować się na rozwód, np. jeśli są nabożne albo mają na wychowaniu niedorosłe dzieci. Występuje także coś specjalnego, jak separacja rzeczywista, w której mąż oraz żona bytują samodzielnie, inaczej nie zajmują tego samego mieszkania.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Bezwarunkowo powinniśmy trzymać w teczce wszelkie dowody obciążające drugą stronę, jeśli zależy nam na osądzeniu wyłącznej winy. Muszą to być fotografie, wiadomości z telefonu, wiadomości elektroniczne czy materiały audio-wizualne. Musimy wykazać, że współmałżonek, np. dopuścił się zdrady czy wciąż nadużywa trunku. Jeśli staniemy przed trybunałem nie mając dowolnych dowodów w takiej materii (czy nie mając świadków wydarzeń) zdobycie rozwodu może przebiegać niezmiernie rozwlekle. Postanowienie sędziego będzie opierało się na przesłuchaniu współmałżonków i obserwatorów zdarzeń. Jeśli potrzebujesz odpowiedniego prawnika, to wejdź w ten link – Adwokat rozwodowy

Komentarze są wyłączone.