Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Montaż klimatyzacji Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Chwilówki przez internet
2 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

kurs na pojazdy uprzywilejowane

Aby zostać kierowcą pojazdów uprzywilejowanych potrzeba konkretnych uprawnień. Według przepisów prawa niezbędne jest podstawowe prawo jazdy właściwej kategorii, pozwolenie Starosty, zaświadczenie odbycia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Dodatkowo potrzebne są wyniki badań lekarskich i psychologicznych, które poświadczą zdolność kierowania pojazdami. Kompleksowe szkolenie gwarantuje uzyskanie wszelkich potrzebnych dokumentów. Dla kierowców, którzy zdobyli uprawnienia wcześniej przygotowano szkolenia uzupełniające, które rozwinąć osiągnięte kompetencje. Aby podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, specjalne przygotowanie nie są potrzebne. Jedynym wymaganiem obok posiadania tradycyjnego prawa jady właściwej kategorii jest ukończenie 21 lat. Natomiast lekarskie badania można przejść po szkoleniu lub w jego czasie.

Dla kogo przeznaczone jest kurs na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane interesuje w głównej mierze osoby, które planują kierować tymi pojazdami w pracy w służbach publicznych. Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z podniesionym ryzykiem wypadku. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, w których pojazd uprzywilejowany ma prawo nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach może zignorować sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy czym wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności. Z uwagi na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi wyróżniać się szybką reakcją, sprawnością oraz opanowaniem. W ten sposób uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych wlicza się wszystkie te, które wysyłają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Na przykład są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej albo gminnej. Według przepisów ruchu drogowego są to też pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje także kierowców chcących podjąć pracę w Służbie Celnej, Straży Granicznej, Służbie Parku Narodowego i innych służbach bezpieczeństwa. Osiągając takie uprawnienia można też kierować bankowozy i pojazdy, które przewożą wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane w pełni przygotuje kierowcę do zatrudnienia w tej formie.

Program i organizacja kursu

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane był przygotowany w taki sposób, aby nastawił kierowcę na trudne sytuacje w ruchu drogowym i unikania kolizji. Poznając techniki ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje bezpieczeństwo tak swoje, a także pasażerów lub osób trzecich potrzebujących pomocy. Szkolenie prezentuje ekstremalne sytuacje, gdzie realna jest utrata panowania nad pojazdem. Poprzez szkolenie kierowcy doskonalą swoje umiejętności, których potrzeba do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla każdego kierowcy, z kolei szkolenie uzupełniające ułożono dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W skład szkolenia wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz wewnętrzny egzamin. Wśród tematów, które są w teoretycznych zajęciach są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, psychologiczne podstawy transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w specjalnych warunkach. Istotnym elementem jest też przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Z kolei praktyczne zajęcia polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które będzie bazą do uzyskania pozwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia oznacza ukończenie szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po wypełnieniu wszelkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy w roli kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Co należy przygotować przed szkoleniem na pojazdy uprzywilejowane

Każdy kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi uprzednio ukończyć 21 lat i prawo jazdy tej samej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najłatwiejszą formą wpisania się na szkolenie, jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Potrzebne szkoleniowe materiały i egzaminy gwarantuje ośrodek szkolenia. Także przeprowadzenie badań psychologicznych oraz lekarskich dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje i przekazuje profesjonalną wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze instruktorów. Instruktorzy opierają się na wiedzy i latach doświadczeń, które cierpliwie przekazują kierowcom. Przygotowany program szkolenia za pomocą świetnej organizacji i użyciu nowoczesnych narzędzi i technologii przygotowuje kierowców do prowadzenia pojazdu w ciężkich warunkach. Nauka zgodna z obowiązującymi normami, warunki nauczania i znakomita kadra instruktorów znających profesjonalne techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane bazą bezpiecznej pracy i sprawnego udziału w ruchu drogowym w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

www.pojazdy-uprzywilejowane.pl

 

Komentarze są wyłączone.