Wybielanie lampą Beyond

Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna
21 września, 2020
Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020

Wybielanie lampą Beyond

Jaką techniką wybielać zęby, żeby osiągnąć oczekiwany skutek?

Wybielanie zębów, głównie fachowymi technikami od stomatologa jest oceniane jako jeden z najbardziej skutecznych działań estetycznych . Biorąc pod uwagę techniki, da się szybko odzyskać biel zębów nawet o parę tonów. Przede wszystkim wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, powstałych na skutek na przykład kolorowej diety.

Wśród kupowanych przez pacjentów napojów i pokarmów istnieje wiele produktów, które zmieniają kolor zębów. Do zazwyczaj wyliczanych należą kawa, soki albo różne kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak żeby możliwe było usuwanie rezultatów zjadania barwiącego jedzenia, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet leczone zęby mają żółtawy odcień. Odpowiedzią na ten problem są zabiegi wybielania zębów. Oprócz codziennej pielęgnacji popularnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą podjąć profesjonalne zabiegi wybielania u dentysty, na przykład naświetlania specjalistycznymi lampami.

Jak działa wybielanie zębów lampą?

Najlepsze, profesjonalne wybielanie zębów działa na zasadzie naświetlania ich wytworzonymi z tego powodu specjalnymi lampami. Taki rodzaj wybielania zębów gwarantuje widoczne wyniki już po jednym razie.

Jedną z najpopularniejszych lamp wybielających jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, zapewniająca satysfakcjonujące i trwałe skutki już po pierwszym zabiegu wybielania zębów. Co więcej taka technika niszczy do 98% bakterii znajdujących się w jamie ustnej oraz minimalizuje zapalne stany przyzębia, a do tego wspomaga hartowanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Tak więc wybielanie zębów, choć najsilniej oczekiwane, nie jest jedynym pozytywnym rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest innowacyjnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, dzięki czemu może być dopasowywana do dowolnej pozycji pacjenta, co zwiększa wygodę i dokładność pracy. Co więcej także siła lampy może być dobrana do wymagań pacjenta, w zgodzie z zaleceniami stomatologa. Natężenie światła może mieć trzy warianty: intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak rozległe są przebarwienia.

Inne sposoby wybielania zębów

Każdy marzy o pięknym i śnieżno – białym uśmiechu. Z tej przyczyny ogólnie znane są ciekawe metody wybielania, na które można się zdecydować. Jednym z najczęściej stosowanych są pasty wybielające . Dość nieźle usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie psują szkliwa. Tak samo popularne są lakiery, paski i wybielające żele do aplikacji w domu. Można kupić je na przykład w aptece, ale z reguły jest to dość niedokładny sposób rozjaśniania zębów. Szczególnie między nimi.

Nie każdy pamięta, że skutecznym sposobem na wybielenie zębów jest dokładne oczyszczenie ich u stomatologa na przykład przez zabieg scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia rozjaśnienie zębów. Następnym sposobem wykonywanym gabinecie dentystycznym są także specjalne nakładki. W porównaniu do tych kupionych w aptece są na wymiar dopasowane do pacjenta na podstawie odcisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie nasuwa nakładki po wizycie u stomatologa i korzysta z nich według wytycznych stomatologa.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jak sprawić, by wybielanie zębów było skuteczne i w pełni bezpieczne? Bazą bezpiecznego wybielania zębów jest kontakt ze stomatologiem. Jak teraz wiadomo wszystkie domowe metody, choć teoretycznie dają efekt, w rzeczywistości niszczą szkliwo i łatwo podrażniają dziąsła. Stomatolog fachowo pomoże dowiedzieć się, jaka metoda z tych ogólnodostępnych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Ponadto sprawdzi zdrowie zębów i podpowie, czy przed zabiegiem wybielania zębów konieczne jest ich leczenie.

Bez względu na sposoby wybielania zębów, trzeba zatroszczyć się, żeby pochodziły one z zaufanych źródeł. Ogólnodostepne żele czy nakładki wybielające bezpieczniej kupić w zaufanych punktach lub z rekomendacji stomatologa. Niezwykłe promocje nie gwarantują bezpiecznego wybielenia zębów. Z uwagi na to warto udać się na profesjonalne wybielanie zębów w klinice stomatologicznej. Tym sposobem mamy pewność, że dentysta używa certyfikowane produkty, a dzięki swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Jak szybko zauważysz rezultaty wybielania zębów?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie zębów nie działa od razu. Na przykład wybielanie zębów metodą nakładkową zabiera parę tygodni. Wybielanie zębów lampą da szybki skutek, ale należy pamiętać o tym, że zęby na kilka dni mogą być nadwrażliwe. Z reguły po wybielaniu zębów trzeba też stosować białą dietę, by nie zniszczyć świeżo uzyskanego rezultatu. Jeżeli zastosujemy się zaleceń stomatologa, efekt wybielania zębów będzie trwały.

Efektywność wybielania zębów

W jakich sytuacjach wybielanie nie daje rezultatów? Niwelowanie przebarwień wynikających z diety pokazuje naturalny kolor zębów, które często nie są całkiem białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na zawsze zmieniają barwę na przykład na skutek przyjmowanych leków lub w wypadku zębów martwych. W takiej sytuacji nie osiągniemy doskonałej bieli produktami wybielającymi z apteki, ani fachowym zabiegiem wybielania w klinice stomatologicznej.

Co, gdy wybielanie zębów nie przynosi rezultatów? Wtedy proponujemy inne zabiegi estetyczne znane u stomatologa. Najlepszym rozwiązaniem będzie nałożenie licówek dentystycznych. Te cienkie nakładki, które trwale zakładamy na zęby, mają sporo zalet. Oprócz tego, że możemy wybrać ich barwę do preferencji pacjentów, za pomocą licówek dentysta może dokonać także niewielkiej korekty kształtu zębów (na przykład eliminowanie diastemy). Ze względu na to trzeba przed zabiegiem wybielania zębów skontaktować się ze stomatologiem, żeby sprawdził, jaka metoda będzie najwłaściwsza.

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.