Stomatologia Toruń

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Jak kupić dom
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Ocieplanie poddaszy
17 września, 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Każdy z nas często zerkał na śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że śnieżnobiały uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie instagramowych selfie warto zadbać o kondycję swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów w dużej mierze wpływają nawyki żywieniowe. Czarna kawa, czarna herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają duży wpływ na kolor naszych zębów. Bardzo ważna jest także staranna higiena jamy ustnej: wybielające pasty do zębów i płyny do płukania mogą nam pomóc w utrzymaniu zębów w dobrej formie. Na kolor naszego uzębienia w istotnym stopniu wpływają też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie bardzo rozwinięta i pozwala nie tylko wybielać ale także zmieniać kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są małe i nie pasują do twoich rysów? Masz problem z kształtem twoich zębów? Marzysz o tym, by były  proste i białe? Współczesne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć perfekcyjny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna oferuje szeroki wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa masy ceramicznej nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest eliminacja przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeśli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby sporządzić indywidualnie dobrane licówki, dentysta wykonuje wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta opracowuje najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy przetestować. Dzięki makiecie dentysta wie, które elementy szczęki wymagają korekcji. Dzięki temu możemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu. Kolejny krok w drodze po perfekcyjne zęby jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych nakładek . Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które wybrać?

Istnieje kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- niska cena, wykonane  skomponowane z różnych materiałów. Ich cena wynosi od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne- kilka razy twardsze niż szkliwo naturalne, są trochę droższe, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- sposoby

Wysoki poziom innowacji dentystyki estetycznej pozwala nie tylko wyprostować krzywe zęby. Wszyscy chcemy o idealnie białych zębach. Istnieje kilka metod by uzyskać hollywoodzki uśmiech. Prezentujemy najpopularniejsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Zabieg wybielania za pomocą lampy zaczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie stomatologicznym, przed wybielaniem. Następnym zadaniem jest nałożenie profesjonalnego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany przez światło lampy. Zabieg trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Dentyści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do domowego użytku

Kolejnym metodą na uzyskanie idealnie białych zębów jest zastosowanie w specjalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw dostaniemy w większości gabinetów stomatologii estetycznej razem z zaleceniami co do użycia od profesjonalisty. Najczęściej nakładki należy nosić przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa siedem dni. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to wersja tańsza niż wybielanie u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się martwić! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie zalecane jest osobom palącym. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są jaśniejsze i gładsze, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około 30 minut a jego cena jest stosunkowo niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Komentarze są wyłączone.