Stomatologia estetyczna Toruń

Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na zdobytej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozrostu technologii i technik używanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest niemal od ręki w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Teraz pacjenci mają do wyboru wiele technologii, które zmniejszają przebarwienia oraz korygują wygląd zębów, a nawet uzupełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża część pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po ukończonym leczeniu stomatologicznym. Do niedawna na końcowy efekt trzeba było czekać aż do końca leczenia oraz pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Współcześnie stworzono możliwość sprawdzenia efektu działań stomatologa nim podejmie się leczenia. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? Digital Smile Design to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz efekt zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto DSD można wykonać mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian albo użyć programu w roli stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba zastąpić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na zabieg wszczepienia implantu zębowego. Niestety dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym oraz zdaniem dentystów najlepszym pośród protez, pełen zabieg trwał kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów dentystycznych wiąże się obszernym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne skrócenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant musi połączyć się z tkanką kostną, co zabierze trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką można założyć od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant całkowicie zrośnie się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, kiedy dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów lampą Beyond u dentysty

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy zapewnia znacznie lepsze rezultaty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia utworzone na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie zdrowe zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka usuwa przebarwienia, a obok tego pozbywa się do 96% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania w gabinecie dentystycznym jest niezwykle komfortowy oraz nie zabiera wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu można dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może bez trudu regulować siłę lampy oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można poprawić też za pomocą koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do osadzenia jej na implancie. Zakłada się je w głównej mierze z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się od razu na powierzchnię zębów. Dzięki nim można zakrywać trudne do wybielenia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki używa się też jako metodę korekty małych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Komentarze są wyłączone.