Klinika stomatologii Estetycznej

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserem diodowym
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Kurs kierowców pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na zdobytej przez lata wiedzy dentystów i na rozrostu tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest właściwie od ręki w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które usuwają przebarwienia i korygują kształt zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża ilość pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po ukończonym leczeniu zębów. Do niedawna na efekt trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia i całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie istnieje możliwość poznania rezultatu pracy stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? Digital Smile Design to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – tj. zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta dzięki specjalnemu programowi nanosi wszystkie poprawki. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i wpływ zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto cyfrowe projektowanie uśmiechu można zastosować mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, więc pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w roli przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei dentysta pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba zastąpić braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku wybiera zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem dentystów najlepszym pośród protez, pełen zabieg trwał parę miesięcy, bo wszczepienie implantów dentystycznych łączy się długotrwałym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant musi połączyć się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści stworzyli do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się założyć od razu na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant dentystyczny całkowicie zespoi się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, podczas której dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Wybielanie zębów lampą w klinice stomatologicznej

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie specjalistycznej lampy zapewnia zdecydowanie lepsze efekty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia utworzone na skutek diety, ponieważ nawet zupełnie wyleczone zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, jaka eliminuje większość przebarwień, a obok tego eliminuje do 98% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą w klinice dentystycznej jest bardzo wygodny i nie zabiera wiele czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może swobodnie regulować natężenie lampy i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się naprawić też za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do wstawienia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głownej mierze z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które zakłada się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Dzięki nim da się schować niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako sposób korekty małych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

Stomatolog Toruń

Komentarze są wyłączone.