Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna?

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na zdobytej przez lata wiedzy dentystów i na rozwoju technik i technologii używanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest praktycznie od razu w czasie jednej lub kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które eliminują przebarwienia oraz poprawiają wygląd zębów, a nawet uzupełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki przyjdzie do stomatologa, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża część pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po ukończonym leczeniu zębów. Parę lat temu na efekt musieli czekać aż do zakończenia leczenia oraz pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie stworzono możliwość sprawdzenia rezultatu pracy stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – stomatolog dzięki specjalnemu programowi nanosi wszelkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów i efekt zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto DSD można wykonać mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego rezultatu oczekuje, natomiast stomatolog wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba zastąpić usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale także zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na aplikację implantu zębowego. Niestety do tej pory, choć implanty są najtrwalszym oraz zdaniem dentystów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia trwał parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów dentystycznych wiąże się sporym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite skrócenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant musi połączyć się z tkanką kostną, co wymaga trochę czasu, za sprawą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką można zaaplikować od razu na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant dentystyczny w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, gdzie stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, użycie specjalistycznej lampy zapewnia znacznie lepsze rezultaty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia utworzone na skutek diety, ponieważ nawet w pełni zdrowe zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a przy okazji pozbywa się do 97% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą u stomatologa jest bardzo wygodny oraz nie zabiera dużo czasu. Szczególnie ważnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dojść do całej jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może bez trudu regulować moc światła oraz w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można poprawić też za pomocą protetycznych koron i licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do położenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, jakie aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Licówkami można schować trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się też jako sposób poprawy drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

 

Implanty Toruń

Komentarze są wyłączone.