Pozycjonowanie w Google maps

Chirurgia stomatologiczna usuwanie ósemek ekstrakcja zęba
Chirurgia stomatologiczna Toruń
2 września, 2020
Okna energooszczędne Toruń okna pasywne
Okna pasywne
15 września, 2020
Pozycjonowanie wizytówek firmy w mapach google

Pozycjonowanie wizytówek firmy w mapach google

Wizytówki dostępne w mapach Google są sprawdzonym narzędziem pomagającym zaistnieć na rynku lokalnym. Dzięki mapom Google zyskujemy dostęp do namiarów firm z różnorodnych branży. Dzięki temu użytkownik może bez przeszkód odszukać sklep pełen potrzebnych produktów albo usług. Żeby pokazać się na liście firm w swojej okolicy wystarczy uruchomić własną wizytówkę w mapach Google. Pośród wielu udostępnionych usług Google trzeba znaleźć usługę Google Moja Firma i podążając za wskazówkami uruchomić profil. Każdy kolejny etap przybliża nas do założenia profesjonalnej wizytówki. Wystarczy uzupełnić podstawowe dane jak nazwa działalności czy jej lokalizacja oraz dane kontaktu, a następnie je zatwierdzić. Wypełniona o podstawowe informacje wizytówka jest przygotowana do użytku. Dobrze jednak uzupełnić ją o wszelkie informacje na które jest miejsce w poszczególnych zakładkach. Końcowym etapem jest weryfikacja, żeby wizytówka stała się w pełni aktywna. Posiadając gotową wizytówkę warto pomyśleć o pozycjonowaniu jej, żeby była widoczna dla wielu odbiorców.

Jak pozycjonować swoją wizytówkę w mapach Google?

Na pozycjonowanie wizytówki w mapach Google oddziałuje wiele różnych czynników. Przede wszystkim duży wpływ ma lokalizacja względem użytkownika. Poszukując sklepu albo usługi często kierujemy się tym, jak daleko znajduje się od miejsca zamieszkania, ze względu na to wizytówka sprawdza się szczególnie na rynku lokalnym. Im nasza lokalizacja znajduje się bliżej potencjalnego klienta, tym większa szansa na lepszy wynik wyszukiwania. Oprócz tego ważna jest trafność oraz rozpoznawalność względem frazy kluczowej. Gdy firma jest rozpoznawalna pod danym słowem kluczowym albo zawarta na jej witrynie treść zgadza się z poszukiwaną frazą tym bardziej prawdopodobne, że wizytówka znajdzie się wysoko. Funkcje znajdujące się w usłudze Moja Firma dają sporo opcji, które mogą korzystnie wpłynąć na pozycjonowanie wizytówki Google.

Umieść informacje na temat firmy

Podstawowe informacje jak nazwa, adres i telefon  lepiej uzupełnić o kolejne tak samo potrzebne dane, które pozwolą Google dopasować wizytówki do wyszukiwania użytkownika. Informacje kontaktowe wizytówki powinny być zgodne z danymi ze strony internetowej. Dodatkowo w nazwie wizytówki można wpisać nazwę firmy razem z ogólną frazą (np. Firma – pozycjonowanie stron WWW). Obok tego warto wpisać kategorie i podkategorie, które pokażą użytkownikom oraz Google profil firmy, a więc jej zakres działań. Ważna jest także lokalizacja i obszary działania. W samej lokalizacji umieszczamy adres siedziby firmy, sklepu, gabinetu itp. Jeżeli jednak gwarantujemy usługi poza siedzibą (np. montaż drzwi i okien w domu klienta) wtedy lepiej dołączyć obszar działania, czyli szerzej np. miasto lub województwo.

Uzyskaj atrybuty oraz opinie klientów

Szczególnie znaczące jest także zdobycie atrybutów. Są to atrybuty związane z informacjami o firmie. Na przykład wskazują czy dana lokalizacja posiada dostęp do Wi-Fi, czy w pobliżu znajduje się parking lub czy jest dopasowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Minusem jest to atrybutów nie uzupełniamy sami, ponieważ dodawane są one na podstawie udzielonych przez klientów odpowiedzi na pytania Google. Same opinie klientów mocno wpływają na pozycjonowanie. Znaczna część potencjalnych klientów wciąż wartościuje opinie Google, z uwagi na to warto się o nie postarać i co istotne, często na nie odpowiadać. Dzięki pozytywnym opiniom mamy większą szansę, że Google pokaże wizytówkę wyżej.

Uzupełnij usługi, produkty, unikalny opis i zdjęcia firmy

Unikalny opis firmy to najlepsze miejsce, by zwrócić uwagę na najistotniejsze zalety firmy, jednocześnie stosując najlepiej dobrane słowa kluczowe. Początkowe 250 znaków pojawia się na wizytówce firmy bez klikania w przycisk „więcej”, dlatego należy skupić się nad początkową częścią opisu. Ponadto dla lepszego rezultatu pozycjonowania wizytówki Google warto dodać swoje usługi i produkty. Wypełnienie wizytówki tylko zadziała na pozycjonowanie, ale także być może zachęci większą ilość potencjalnych klientów. Na pozycjonowanie wizytówki Google oddziałuje też wstawianie zdjęć i filmów. Multimedia opublikowane w wizytówce nie tylko sprawiają, że jest ciekawsza dla odbiorców, ale także umożliwiają dodanie tekstu alternatywnego opisującego zdjęcie. Systematyczne dodawanie zdjęć korzystnie oddziałuje na pozycjonowanie.

Publikuj wpisy

Za sprawą wpisów w wizytówkach Google zaoferować klientom ciekawych treści, które mogą sprawić, że chętniej przejdą do naszej strony albo sprawdzenia usługi. Wpisy umożliwiają zamieszczenie treści do 1500 znaków oraz odsyłacz, którym możemy linkować do dowolnej strony, np. podstrony z usługami albo innego miejsca. Taki wpis w wizytówce nie tylko będzie dostępny przez wiele czasu (czas można ustawić nawet na cały rok), może stać się elementem marketingu treści, gdzie będziemy proponować klientom trochę przydatnej wiedzy z branży. Systematyczna publikacja będzie traktowana niemal jak wpisy z bloga na stronie, ze względu na co warto zastanowić się nad zastosowaniem takich wpisów.

Zdobywanie linków

Linki prowadzące bezpośrednio do wizytówki są dość istotnym elementem, jaki zadziała na pozycjonowanie wizytówki. W tym celu warto rozpatrzeć się za lokalnymi lub branżowymi forami, katalogami, blogami, portalami i pozostałymi miejscami, ocenianymi przez Google jako wartościowe, gdzie można zostawić odsyłający link. Wartościowy profil linków da Google sygnał, że warto wyświetlać wizytówkę na wysokiej pozycji, ponieważ odsyłają do niej różne interesujące strony. Profil linków ma zatem korzystny wpływ na pozycjonowanie .

pozycjonowanie-stron-torun.pl/pozycjonowanie-w-google-maps/

Komentarze są wyłączone.