Pozycjonowanie lokalne w Google

Marketing internetowy - zwiększ swoje szanse w Internecie
Marketing internetowy – sprawdź co możesz zyskać
22 czerwca, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci
Malowanie bawialni – artystyczne malowanie ścian w salach zabaw
30 listopada, 2017

Od dłuższego czasu widać, iż bez właściwego wypozycjonowania witryny internetowej, szanse na dobre wyniki naszej działalności są dość nieduże. Szczęśliwie, dzięki nieustającemu rozwojowi, Google stworzyło wielowymiarowy mechanizm, dzięki któremu dotrzemy do Odbiorców z sąsiedztwa. Żeby to właśnie nasz salon fryzjerski, serwis opon, restauracja, biuro nieruchomości i cokolwiek innego zostało wyhaczone przez Odbiorców z Twojej okolicy, nieodzowne jest właściwe wypozycjonowanie witryny w lokalnych wynikach wyszukiwania. Znaczenie tutaj ma wiele okoliczności, które opiszemy w tym artykule.

Pozycjonowanie lokalne – czyli co?

Tłumacząc od podstaw, pozycjonowanie lokalne to promowanie danej strony w wyszukiwarkach. Od tradycyjnego pozycjonowania witryn różni się jednak tym, że skupiamy się na wyszukujących z określonego grona, np. województwa, miejscowości, a niekiedy nawet wyznaczonej dzielnicy. Nierzadko jest tak, że wyszukiwarka jest w stanie samodzielnie wybadać, gdzie znajduje się najbliższe naszemu położeniu spore miasto. Możemy to łatwo sprawdzić, używając przycisku „Narzędzia wyszukiwania” na stronie wyszukiwania. Powiedzmy, że naszym celem jest znalezienie biura nieruchomości. Jeżeli osoba wyszukująca jest w tym momencie w Toruniu, to wtedy wyszukiwarka podpowie nam najwłaściwiej wypozycjonowane agencji nieruchomości z Torunia. Statystyki są jednoznaczne – ponad 95% Odbiorców poszukuje w pierwszej kolejności firm i usług z ich okolicy, żeby móc bezproblemowo do nich dotrzeć. Powinniśmy poczynić co się da, żeby znaleźli właśnie naszą firmę, ponieważ więcej niż 3/4 wyszukujących lokalnie dokonało zakupu w niedalekiej przyszłości, a powyżej 80% użytkowników telefonów nowej generacji i tabletów używa wyszukiwarek internetowych. Jakich usług poszukują? W czołówce znajdują się restauracje, sklepy i usługi. Jeżeli posiadasz restaurację działającą lokalnie, obowiązkowo powinieneś zadbać o pozycjonowanie lokalne.

Pozycjonowanie lokalne – od czego zacząć?

Analogicznie jak w kwestii zwykłego pozycjonowania stron, przy pozycjonowaniu lokalnym wciąż szczególnie ważną rzeczą będzie optymalizacja witryny internetowej. Musimy regularnie dodawać treść i zatroszczyć się o to, żeby treści były możliwie jak najwyższej jakości. Pamiętajmy przy tym o linkach, prowadzących do naszej strony. Trzeba w tym momencie pochylić się nad technikami, które są charakterystyczne dla pozycjonowania lokalnego, takimi jak np.:

Założenie strony w Google Moja Firma, które dokładniej przeanalizujemy w dalszej części artykułu,
linki z lokalnych stron – dopilnujmy, aby informacje o naszej firmie opublikowano w lokalnych mediach, na stronie serwisu miasta, w lokalnym katalogu firm oraz stronach powiązanych z turystyką,
zgodność danych identyfikujących przedsiębiorstwo – pilnujmy danych, które umieszczamy w katalogach firmowych i innych witrynach. Gdy zmieniamy adres lub jakiekolwiek inne dane kontaktowe i nie odnawiamy tego, to wówczas wyszukiwarka może nas zakwalifikować jako niewiarygodnych,

Usługa Google Moja Firma i pozycjonowanie w Google Maps

Szczególnie ważne jest utworzenie konta naszej spółki w Google Moja Firma. Usługa ta powstała jako narzędzie do tworzenia wizytówek zakładów, które operują na lokalnym obszarze. Co możemy dzięki niej zyskać? Poprawne pozycjonowanie i optymalizacja wizytówki spowoduje, że szukający, używający lokalnych słów kluczowych prawdopodobnie trafi na naszą wizytówkę, obejmującą adres witryny internetowej i telefon do naszej firmy. Samo utworzenie wizytówki nie jest relatywnie powikłane, ale już pozycjonowanie wymaga sumienności i odpowiedniej znajomości tematu.

Żeby jeszcze zwielokrotnić swoje szanse na pozyskanie lokalnych Konsumentów, wykorzystajmy usługę Google Moja Firma do pozycjonowania w Google Maps. Ten fragment pozycjonowania lokalnego jest dosyć trudny, ale profity na rynku lokalnym z pewnością będą zauważalne. Jak powinna wyglądać prawidłowo przygotowana wizytówka w Google Maps? Po pierwsze – musi mieć dobry tytuł. Spróbujmy wcielić się w rolę szukającego i pomyśleć, czego będzie szukał w wyszukiwarce. Najłatwiej będzie umieścić w tytule nazwę firmy oraz rodzaj świadczonych przez nas usług. Następnie, wzbogacamy wizytówkę o aktualne dane kontaktowe. Wspominaliśmy już o tym wyżej – powinniśmy na bieżąco je uaktualniać. W dalszej kolejności generujemy dla Twojej korporacji jednostkowy kod vanity URL. Jest to ciąg liter, który pojawia się po adresie https://plus.google.com/, zazwyczaj jako nazwa spółki. Kiedy już mamy te elementy, pozostaje jedynie dobrać właściwą grafikę oraz zredagować opis działalności.

Pamiętajmy – wizytówka wiąże się z wystawianiem nam opinii przez wyszukujących. Ich ilość oraz jakość determinują to, jak wysoko znajdziemy się w wynikach wyszukiwania. Jeżeli zasłużymy na sporą liczbę aprobujących opinii, to wtedy będzie miało to bezpośrednie przełożenie na pozyskiwanie nowych Klientów oraz wypracowanie dominacji nad rywalami.

Pozycjonowanie lokalne to mniej drogi i szybszy patent, na znalezienie się w wynikach wyszukiwania niż szersze pozycjonowanie stron. Nie wiesz jak zacząć? Agencja reklamowa zatrudniająca ekspertów od pozycjonowania lokalnego na pewno pomoże Ci poczynić pierwszy krok w dziedzinie pozycjonowania lokalnego.

Chcesz wiedzieć więcej – http://pozycjonowanie-stron.torun.pl/pozycjonowanie-lokalne/

 

 

Komentarze są wyłączone.