Marketing internetowy – sprawdź co możesz zyskać

Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – Twoja nieruchomość zachwyci innych
Maj 24, 2017
Pozycjonowanie lokalne - dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Pozycjonowanie lokalne w Google
Sierpień 7, 2017
Marketing internetowy - zwiększ swoje szanse w Internecie

Marketing internetowy, nowoczesny marketing

Jak doskonale wiemy Internet daje nam bardzo dużo perspektyw w temacie promocji. Nie jest to żaden przełom, ale w opisywanym temacie znajdzie zastosowanie. Marketing internetowy to obecnie istotna kwestia dla kogoś, kto chce wypromować swoją firmę w internecie. W dzisiejszym artykule opiszemy co to jest e-marketing i jakie korzyści mogą wyniknąć z zastosowania takiej odmiany marketingu.

Aby zagłębić się w dyscyplinę powiązaną z e-marketingiem, przypomnijmy sobie na początek jak działa sam marketing. Dużo osób stosuje ten termin zamiennie z promocją danego produktu, ale w praktyce jest to pojęcie znacznie szersze. Proces marketingowy jest to skomplikowana strategia, która ma przynieść zyski w postaci dotarcia z nasza ofertą do jak najszerszej grupy Kontrahentów. Aby wcielić plany w życie, trzeba zatroszczyć się o wiele składników, do których należą właściwa komunikacja z rynkiem, skuteczne narzędzia do promowania, sprecyzowanie grupy docelowej oraz ustalenie planu budżetowego. W przeciągu wdrażania procesu, obligatoryjna jest regularna analiza postępów na rynku i reagowanie na potrzeby Kontrahentów.

Marketing on-line – co musisz wiedzieć?

W nowoczesnym świecie powstała specjalna dziedzina marketingu – marketing internetowy, nazywany również e-marketingiem. Czemu jest tak znaczący? Inwestorzy i właściciele firm przenoszą działalność do sieci, aby zaczerpnąć korzyści z dobrodziejstw internetu i pozyskać kolejnych Konsumentów. Marketing internetowy to zespół wszelkich zabiegów, które znamy z pospolitej formy marketingu, ale do ich urzeczywistnienia użyjemy sieci internetowej. Jeśli nasze działania będą skuteczne, to w takiej sytuacji rozpoznawalność naszej spółki w internecie zdecydowanie ulegnie poprawie, a nasz priorytetowy cel – promocja oraz tworzenie świadomości marki, połączone z jej pozytywnym postrzeganiem zostanie wypełniony. Głównym narzędziem, którego będziemy używać w marketingu on-line będzie witryna www naszej spółki. Wśród najważniejszych różnic między marketingiem offline, a e-marketingiem wskazujemy w pierwszej kolejności rolę Nabywcy. Nie będzie ona w tym przypadku pasywna, przeciwnie, prowadzi on z nami nieustanny dialog, poprzez m.in. przekazywanie poglądów na temat naszych działań oraz wpływanie na zmiany w naszej kampanii marketingowej.

Do typowych operacji, z którymi zmierzymy się przy kwestii marketingu internetowego należą m.in.:

– pozycjonowanie stron internetowych
– reklamy Google AdWords
– influencer marketing
– content marketing
– remarketing
– video marketing
– działania w mediach społecznościowych
– blogosfera
– emailing

Omawialiśmy już dość konkretnie pozycjonowanie stron www, tymczasem niżej skupimy uwagę na dwóch gatunkach marketingu w internecie – content marketingu oraz influencer marketingu, które mogą nam dać sporo profitów.

Content marketing – przede wszystkim jakość

Ta gałąź e-marketingu może być wyjątkowo skuteczna, jeśli naszym celem ma być znalezienie nowych Kontrahentów, lecz szczególnie –  zbudowanie z nimi długoterminowych i opartych na oddaniu więzi. Pytanie – jak możemy to osiągnąć?

Content marketing bazuje przede wszystkim na rozpowszechnianiu w sieci internetowej treści o możliwie jak najwyższym standardzie. Nie chodzi tutaj w pierwszej kolejności o jednostronny przekaz reklamowy, ale o wywołanie poruszenia u Kontrahenta, który zdecyduje się pozostać z naszą spółką na zawsze. Oczywiście wiele zależy również od grupy docelowej, do której chcemy dotrzeć. Zawartość powinna być dopasowana do jej zamiłowań, zwyczajów oraz co również istotne – zwyczajów kulturowych. Content marketing widywany jest w przeróżnych formach, np.:

– artykuły branżowe,
– krótkie filmy,
– grafiki,
– prezentacje multimedialne,
– inne

Forma ma oczywiście znaczenie, ale zdecydowanie większą wagę musimy przykładać do jakości wstawianych przez nas treści. Kiedy Google oceni je jako wartościowe, to w takiej sytuacji powiększy to perspektywy naszej firmy na bycie lepiej widocznym w rezultatach wyszukiwania. Przypilnujmy tego, by treści były autorskie i niebanalne. Jak wynika z fragmentu tekstu o content marketingu – kluczowa dla nas jest wartość merytoryczna.

Influencer marketing – o co w nim chodzi?

Ta dziedzina marketingu internetowego jest obecnie bardzo często wykorzystywana. Czemu tak się dzieje? Influencer – czyli osoba, która jest ekspertem w szukanej specjalności, tudzież jest uwielbiana ze względu na prowadzenie bloga, vloga lub popularnego profilu w mediach społecznościowych, jest w stanie znacząco oddziaływać na hipotetycznych Odbiorców. Gdy dokonujemy selekcji influencera należy się kierować działką, w jakiej się obracamy. Jeśli chcemy reklamować sklep z ciuchami, wówczas nie najgorszym pomysłem jest wynajęcie influencera, który spopularyzował bloga na temat mody.

We wskazaniu właściwego influencera mogą pomóc nam fora, grupy dyskusyjne na Facebooku lub po prostu narzędzia do wyszukiwania. Trzeba pamiętać o tym, aby przed wynajęciem człowieka do promowania Twojej firmy, klarownie wskazać cele i przeanalizować jaki budżet możesz na to przeznaczyć. Wynajęcie influencera powinno być częścią dużej strategii, która sprawi, że przekonamy do siebie Odbiorców.

Marketing internetowy – podsumowanie

Jak wskazuje ten artykuł, marketing internetowy to wyjątkowo obszerna kwestia. Ogrom profitów, ale również sporo pracy do zrobienia, jeśli nasza strategia ma przynieść określony rezultat. Nasze działania powinny być precyzyjnie zaplanowane, a później ustawicznie musimy reagować na zmiany w modzie.

Wszystko o marketingu w internecie – http://pozycjonowanie-stron.torun.pl/

Komentarze są wyłączone.