Jak robić nowoczesne strony www

Hermes Wynajem autokarów przewozy autokarowe w kraju i za granice
Wynajem autobusów – jak zorganizować wycieczkę
Listopad 3, 2018
Dobry Dentysta Toruń klinika stomatologii estetycznej w Toruniu
Dentysta Toruń – Leczenie i profilaktyka
Styczeń 29, 2019

Jak robić nowoczesne strony www

Strony WWW - Tworzenie stron i sklepow internetowych

Strony WWW - Tworzenie stron i sklepow internetowych

Obecne czasy to ciągły rozwój kultury konsumpcjonizmu. Wszyscy chłoną towary, cały czas i łakną mieć coraz więcej. Nic nie świadczy o tym, że ten trend się szybko odwróci. Zakupywanie ekskluzywnych towarów to pierwsza sprawa, ale bierzemy pod uwagę też detergenty, wyżywienie – czyli najzwyczajniej to, co jest nam nieodzowne do życia. Gros z nas sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i co za tym idzie, nie zostaje nam zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach. Receptą może być sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.
Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Każdy z nas łatwy wyliczy wiele przykładowych jednostek, nie mających w ogóle wolnego czasu. Zakupy załatwiają w supermarkecie co 14 dni, aby oszczędzić sobie nieustannego wychodzenia po niezastąpione towary. W dzisiejszych dniach niektóre sklepy poszły zdecydowanie naprzód i świadczą takim osobom przywiezienie asortymentu do miejsca zamieszkania.

Wyżej przywołana płaszczyzna tyczy się przede wszystkim osób zajętych, przebywających latami w miejscu pracy. Robi im się źle, gdy muszą udać się na świąteczny shoping. To właśnie oni ochoczo czerpią garściami z korzyści jakie daje sklep internetowy oraz masowo nabywają prezenty dla rodziny i przyjaciół. Co za tym idzie – stają się oni naszą grupą docelową, jak widać na załączonym obrazku – bardzo szeroką.

Nakreśliliśmy już kluczowy cel zorganizowania sklepu internetowego, toteż w tej chwili trzeba przeanalizować jak ów sklep ma się prezentować. Nie możemy mieć wymagań z księżyca. Jeżeli sklep internetowy ma nam przynieść duże zarobki, wówczas startujemy od tzw. analizy SWOT. Ocena silnych oraz gorszych stron, widoków i niebezpieczeństw to całkowita podstawa. Odnosi się to zarówno do naszego sklepu internetowego, jak i rywalizujących podmiotów. Musimy przeanalizować jakie parametry generują, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

Następnym etapem jest określenie grupy docelowej. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Założony przez Ciebie e-sklep może być skierowany do Konsumenta uniwersalnego, który będzie mógł wybierać spośród dużej ilości typów produktów, ale także np. zapraszać do sklepu przede wszystkim płeć piękną, ze względu na przewagę kosmetyków. Kluczowy będzie precyzyjnie nakreślony plan biznesowy. Sumiennie przeanalizujcie, czy środki pozwalają Ci na dotarcie do potencjalnyych partnerów w całej Polsce. Być może trzeba będzie skupić się na nieco mniejszym terenie – np. województwie.

Nie wolno zapominać, że założenie sklepu internetowego jest ściśle powiązane z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

W kwestii otwierania własnej firmy, bezwzględnie należy zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, pozałatwiać formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.

Jeśli wcześniej prowadziłeś biznes, powinieneś tylko dokonać zmiany w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

Kolejna istotna kwestia związana jest z produktami. Kiedy już namyślimy się czy nastawiamy się na coś specjalistycznego, z mniej popularnej działki, czy też produkty powszechne, wyrabiane na szeroką skalę, koncentrujemy się na właściwym dobraniu kolportera. Solidność, punktualność i bycie godnym zaufania, to powinna być lista walorów, na jaką trzeba spojrzeć przy kontraktowaniu. Jest oczywistym, że ważny dla nas będzie też stosunek jakości do ceny. Taniej nie oznacza zawsze lepiej i odwrotnie. Masz już dostawcę ? W tym momencie wypada zatroszczyć się o prezentacje produktów. Pytanie, dlaczego to jest takie istotne ?

Wchodzimy teraz w strefę pozycjonowania. Nie zdadzą egzaminu opisy przysłane przez producentów. Gdy pragniemy w niedługim czasie zwrotów inwestycji, to w takiej sytuacji trzeba postawić na jedyne w swoim rodzaju opisy produktów – przejrzyste dla Kontrahentów, ale oprócz tego – usprawnione pod SEO, aby popularna wyszukiwarka Google nie miała wątpliwości co do jakości. Jeśli powielimy treść z innej strony – wyszukiwarka zakwalifikuje nas negatywnie i nie zapewnimy sobie satysfakcjonującej pozycji w wynikach wyszukiwania. Takie opisy damy radę przygotować na własną rękę, ale wyższą jakość mogą nam zapewnić fachowcy z dziedziny SEO.

Wiemy już jak zadbać o oryginalne opisy – pora na wprowadzenie konkretnych form płatności. Do często spotykanych zaliczamy:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Z pewnością powinniśmy też zapewnić Odbiorcom zapłatę za pobraniem oraz z góry. Kluczową sprawą jest to, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– np. przy pomocy szyfrowania SSL. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

Sklep internetowy – kwestie techniczne

Koncepcja jest, otoczenie konkurencyjne przebadane, mamy już biznes plan i właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Teraz trochę spraw technicznych.

Wybór oprogramowania pod nasz sklep to coś, co może przesądzić o powodzeniu naszych starań. O tym, które należy wybrać warto zapytać specjalistę z tej dziedziny. Niekiedy wystarczy nawet bezpłatny software, ale jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

Domena może być zapewniana w parze z oprogramowaniem, lecz nie jest to reguła. Jeśli tak nie będzie – wówczas musimy ją wykupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania, nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W przypadku hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – naszym zadaniem będzie dostosowanie hostingu do potrzeb naszego sklepu. Nie polecamy używania darmowych hositngów – narzucają one zbyt wiele ograniczeń, negatywnie wpływających na naszą pracę.

Strony internetowe

Komentarze są wyłączone.