Sklepy internetowe od bloga do sklepu

Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Browar rzemieślniczy – jak produkować
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – Kupujemy dom
30 sierpnia, 2020
sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

Dzisiejsze dni to nieustanny postęp modelu konsumpcjonizmu. Wszyscy chłoną towary, wciąż rozglądają się za czymś nowym i chcą mieć coraz więcej. Nic nie jest argumentów na to, że ten trend się szybko odwróci. Zakupywanie wytwornych artykułów to także, lecz pozostają przecież też kosmetyki, jedzenie – czyli najzwyczajniej to, co jest nam konieczne do życia. Gros osób sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i co za tym idzie, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Receptą może okazać się sklep internetowy – generujący dochody po ewentualnym sukcesie.

 

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Każdy z nas łatwy wyliczy niemało przykładowych osób, nie mających w ogóle wolnego czasu. Zakupy załatwiają w markecie raz na dwa tygodnie, by odjąć sobie ciągłego chodzenia po niezbędne zapasy. Teraz niektóre sklepy poszły zdecydowanie naprzód i gwarantują takowym dostawę produktów do miejsca zamieszkania.

Wyżej przywołana kwestia dotyczy po pierwsze ludzi zajętych, przebywających godzinami w miejscu pracy. Nie pałają oni entuzjazmem, jak powinni zrobić chociażby świąteczne zakupy. Te osoby skwapliwie wykorzystują wtedy sklep online oraz hurtowo kupują gifty dla bliskich. Tym samym – to oni będą naszą grupą odbiorców, jak widać na załączonym obrazku – dosyć sporą.

 

Znamy już bazowy cel utworzenia sklepu online, a więc powinniśmy zastanowić się jak ów sklep ma wyglądać. Nie ma sensu porywać się z motyką na słońce. Jeżeli sklep internetowy ma nam wymierne zyski, w takiej sytuacji startujemy od tak zwanej analizy SWOT. Przeanalizowanie silnych oraz słabych stron, perspektyw i zagrożeń to absolutna podstawa. Dotyczy to zarówno naszego nowopowstałego sklepu, jak i otoczenia konkurencyjnego. Musimy dowiedzieć się jakie statystyki produkują, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

 

Kolejna sprawa to wybranie grupy odbiorców. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Powołany przez Was sklep online może być skierowany do Konsumenta wszechstronnego, który zyska możliwość wyboru spośród wielu dziedzin towarów, lecz także np. przyciągać do sklepu internetowego przede wszystkim kobiety, przez szeroką gamę kosmetyków do wyboru. Wszystko będzie zależeć od tego, jaki plan biznesowy przygotujecie. Rzetelnie przeanalizujcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Może tak się zdarzyć, iż trzeba będzie ograniczyć się do konkretnego obszaru – np. miasta.

Należy pamiętać, że stworzenie sklepu internetowego utożsamiamy z działalnością gospodarczą. Opcje w tym przypadku są dwie:

  • W kwestii otwierania własnej firmy, przymusowo winniśmy zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pozyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, dopełnić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Gdy otworzyłeś firmę wcześniej, powinieneś w zasadzie tylko zmienić dane w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), poprzez dodanie zapisu o handlu w Internecie.

 

Następna analizowana kwestia to oferowane produkty. Gdy już podejmiemy decyzję czy zaoferujemy coś wyspecjalizowanego, z ekskluzywnej branży, czy też towary uniwersalne, wyrabiane na ogromną skalę, skupiamy się na właściwym wyborze kolportera. Rzetelność, punktualność i bycie godnym zaufania, to winna być lista walorów, na jaką trzeba mieć baczenie. Oczywiście na końcu jednym z decydujących parametrów okaże się przełożenie jakości na koszta. Taniej nie oznacza zawsze lepiej i odwrotnie. Masz już dostawcę? Teraz wypada dopracować informacje dotyczące oferowanych przedmiotów. Pytanie, dlaczego to jest takie istotne

Zanurzamy się w tej chwili w kwestię promowania. Nie zdadzą egzaminu opisy przysłane przez producentów. Jeśli chcemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, wówczas należy postawić na zredagowanie oryginalnych opisów – łatwo do zapamiętania dla Klientów, lecz również przygotowane zgodnie z zasadami pod SEO, żeby popularna wyszukiwarka Google nie miała wątpliwości co do jakości. Jeśli powielimy treść z innej strony – nasza wyrocznia zakwalifikuje Was negatywnie i nie uzyskamy odpowiedniej pozycji w rezultatach wyszukiwania. Takie opisy damy radę przygotować na własną rękę, ale wyższą jakość mogą nam zapewnić fachowcy z dziedziny SEO.

 

Wiemy już jak zadbać o oryginalne opisy – pora na zagwarantowanie właściwych form płatności. Do popularnych zaliczamy:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez dwóch zdań będziemy chcieli także dać Klientom zapłatę za pobraniem i z góry. Kluczową sprawą jest to, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– np. przy pomocy szyfrowania SSL. To spowoduje, że zainteresowani będą mieli do nas większe zaufanie.

 

Sklep internetowy – domena, hosting i program

 

Koncepcja jest, otoczenie konkurencyjne przebadane, mamy nakreślony plan biznesowy oraz odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Czas na krótkie omówienie kwestii technicznych.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. Nie musicie być ekspertami w tej dziedzinie, od czego są doradcy. Czasem starczy nawet darmowe oprogramowanie, lecz jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – przyda nam się full serwis albo indywidualny software.

 

Domena niekiedy jest zapewniana w parze z oprogramowaniem, lecz nie jest to reguła. Jeśli tak nie będzie – wtenczas musimy ją wykupić. Jak wygląda dobra domena dla sklepu internetowego? Łatwa do zapamiętania, prosta nazwa nawiązująca do oferty sklepu i taka, którą nasz Klient powtórzy później innym .

W temacie hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie korzystajmy tutaj darmowych hostingów – niosą za sobą one nam multum barier, hamujących rozwój naszego projektu.

sklep internetowy

Komentarze są wyłączone.