Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Optymalizacja stron WWW
17 września, 2020
Wybielanie lampą Beyond
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Dlaczego warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Plusów korzystania z usług biura rachunkowego znajdzie się dużo. Nawiązując współpracę z biurem rachunkowym poza tym, że zyskuje się styczność z wykształconym specjalistą, to jeszcze wysokiej jakości obsługę. Choć przede wszystkim biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy wspomnieć, że to nie jedyne zadania, jakich się podejmuje. Dla przykładu dokonuje wyceny aktywów i pasywów, przygotowuje zestawienia obrotów i sald oraz kataloguje i segreguje dokumentację przedsiębiorstwa. Nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym sprawia, że biuro przejmuje część zobowiązań przedsiębiorcy, ułatwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad prawidłowością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Obok tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję zdarzeń gospodarczych, przygotowuje sprawozdania finansowe, a nawet składa deklaracje podatkowe i ZUS. Solidna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę oraz znajomość przepisów

Prawo podatkowe często się aktualizuje, dlatego nic dziwnego, że biura rachunkowe zapewniają stałą aktualizację swojej wiedzy. Wnikliwa analiza oraz szybkie dostosowanie do wprowadzanych zmian, zapewnia, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą miały prawidłową strukturę, konieczne dane oraz zachowają konieczny porządek. Na podstawie doświadczenia biuro rachunkowe oferuje najlepszy sposób działania. Pracownicy orientują się, jak współdziałać z klientem, by otrzymywać dokumenty na czas oraz jak im pomagać w prowadzeniu biznesu. Ponadto klienci biura rachunkowego zwykle mogą liczyć na komplet informacji, a nawet pomoc w zrozumieniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich obszarach pracuje w interesie przedsiębiorcy, z uwagi na to z pewnością powiadamia o wprowadzonych obowiązkach i możliwościach, które ułatwią prowadzenie firmy.

Zgodność i szybki dostęp do dokumentów księgowych

Wszystkie operacje finansowe działalności gospodarczej wykazywane są przez dokumenty księgowe. Na ich podstawie można dokonać poprawnych rozliczeń, dlatego są istotnym elementem pracy . Pośród nich znajdują się takie dokumenty księgowe jak dowody zewnętrzne wystawiane dla lub przez kontrahentów, wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dowody zbiorcze lub korygujące poprawiające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, by dokumenty trafiały w komplecie i miały prawidłową strukturę i wszelkie niezbędne dane. Ważne, by klient wysyłał wszystkie dowody szybko, aby księgowa mogła przeliczyć je we właściwym czasie.

Technika przekazywania dokumentów do biura rachunkowego z reguły zależy od jego działania. W niektórych miejscach wymagane jest przesyłanie dowodów księgowych w oryginale. Niekiedy wystarczy właściwie opisana kopia. Niekiedy dokumenty trzeba przynosić prosto do biura rachunkowego, w innych wystarcza wysyłka skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe zapewnia zabezpieczenie dokumentów przed uszkodzeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem czy wprowadzaniem zmian. Przedsiębiorca w każdej chwili ma dostęp do swoich dowodów księgowych, zwłaszcza jeśli biuro rachunkowe używa nowoczesnych rozwiązań.

Księgowość online

Prężnie rozwijające się biura rachunkowe zazwyczaj korzystają ze programów elektronicznej księgowości. Ich bazową korzyścią jest elektroniczny dostęp do danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna e-księgowość pozwala na dodawanie wszelkich dowodów księgowych, jakich zapisy online gromadzone są na w pełni zabezpieczonych serwerach. Oprócz tego te programy wspierają tworzenie rozliczeń i zestawień, a nawet wspomagają kontakt pomiędzy biurem rachunkowym, a przedsiębiorca. Ponadto programy księgowości elektronicznej są intuicyjne i nietrudne w obsłudze. Osoby wdrażające zazwyczaj proponują dodatkowe szkolenia, a także pełne wsparcie i porady techniczne. Takiego rodzaju programy są bezustannie aktualizowane, by były zgodne z przepisami i gwarantowały całkowite bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak e-księgowość, a także dogodnościom w kwestiach oddawania dokumentów, współpraca z biurem jest komfortowa. Ponadto wiele biur rachunkowych proponuje szeroką ofertę. Obok podstawowej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych albo wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu firmy, dostarczają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. oferują konsultacje telefoniczne. Istotnym elementem współpracy jest też to, że każde biuro rachunkowe musi posiadać ubezpieczenie OC. W przypadku błędów z winy biura, konsekwencje finansowe zostaną pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie dodatkowych kosztów. Równie ważnym plusem jest też oszczędność czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje pomoc i wiedzę, dlatego sam klient nie musi zajmować się zmianami w przepisach lub  douczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.