Układanie kostki brukowej Toruń

Okna energooszczędne Toruń okna pasywne
Okna pasywne
15 września, 2020
enova 365 wdrożenia oprogramowania dla firm program księgowy do produkcji
enova365
15 września, 2020
Kostka brukowa toruń uslugi brukarskie - beton dekoracyjny

Kostka brukowa toruń uslugi brukarskie - beton dekoracyjny

Kostka brukowa, kamień czy beton – najlepsza nawierzchnia na podjazd?

Fundamentem dobrego podjazdu pod dom jest solidne wykończenie, jakie sprawdzi się przez lata. Ciężar wywołany stałym użytkiem wymaga by nawierzchnia była odporna i nie zniszczała za szybko. By stworzyć trwały podjazd potrzeba nie tylko właściwego przystosowania w postaci podbudowy, aby nie dopuścić do zapadania się, ale także najlepszych tworzyw do wykonania podjazdu. Pośród najczęściej wybieranej nawierzchni podjazdu wyróżniamy te, wykonane z kostki brukowej, z kamienia oraz z dekoracyjnego betonu. Która nawierzchnia na podjazd będzie najlepsza? Wszystkie mają swoje zalety i wady, dlatego przed zakupem warto zorientować się w ich właściwościach.

Podjazd do garażu z kostki brukowej

Kostka brukowa to ciągle jeden z bardziej znanych i jednocześnie niedrogich tworzyw, z których układana jest nawierzchnia na podjazd. Popularność kostka brukowa zawdzięcza nie tylko dzięki cenie, ale także dostępnością, wielobarwnością, a także wielokształtnością. Dzięki tym cechom możemy wykonać estetyczny podjazd, jaki stanie się zarówno funkcjonalny, jak i przyjemny w odbiorze. Dobranie formy zdecydowanie ułatwia ułożenie kostki zgodnie z ukształtowaniem terenu. Z kolei pełna dostępność w praktycznie każdym sklepie prowadzącym sprzedaż produktów do budowy sprawia, że nie trzeba martwić się dostawami lub dodatkowym kupnem, w momencie, gdyby konieczne było dokupienie kostek. Cenę kostki brukowej także można dopasować do swoich możliwości finansowych ze względu na dostępną ilość wzorów. Z technicznego punktu widzenia kostka brukowa jest bardzo wytrzymała na warunki pogodowe, zmiany temperatury i wysoki nacisk pojazdów, a także jest łatwa w czyszczeniu.

Warto jednak wiedzieć, że nawierzchnia z kostki brukowej ma też swoje minusy. Kluczową niekorzyść wynika z pogody. Ze względu na opady lub nadmierne nasłonecznienie kostka brukowa może z czasem zmieniać kolor, co sprawia, że gubi swoją estetykę. Niekiedy jest tak, że nieplanowane rośliny jak chwasty czy porosty przebijają się pomiędzy szczelinami i wyrastają, niekorzystnie wpływając na estetykę podjazdu z kostki brukowej, a usuwanie ich może pochłaniać wiele czasu. Dodatkowo, aby podjazd z kostki brukowej był funkcjonalny musi zostać ułożony w poprawny sposób, co w wielu przypadkach naraża nas na koszt zaangażowania do tego fachowców.

Nawierzchnia na podjazd z kamienia

Wykończenie podjazdu z kamienia przyciąga do siebie w głównej mierze trwałością. Raz wykonany podjazd z kamienia pozostanie na miejscu przez wiele lat. Dodatkowo zawdzięczając to naturalnym barwom kamienia, wykonany z niego podjazd nabierze charakterystycznego wyglądu, jaki w ciekawy sposób uwydatni wygląd ogrodu i samego domu. Zazwyczaj podjazdy z kamienia są traktowane jako bardzo eleganckie. Szczególnym elementem jest też naturalność kamienia. Za sprawą swoich właściwości dobrze przepuszcza wodę. Dlatego zyskujemy dodatkowy plus, czyli brak zbierającej się na wody.

Wybierając podjazd z kamienia, trzeba wiedzieć, że znaczącą rolę utrzymuje tutaj rozmieszczenie, aby podjazd był trwały i aby pełnił swoje funkcje przez długi czas. Należy unikać tworzenia dużych przerw pomiędzy nimi, dlatego należy rozmieścić je jeden przy drugim, a szpary zasypać mieszanką cementu i piasku. Nieodpowiednio rozłożony kamień nie spełni swojej zalety odprowadzania wody, co prowadzi do tworzenia się kałuż i zastoin. Co więcej normalna nierówność kamienia oznacza, że ciężko czyścić podjazd z kamienia, a zimą ciężko się go odśnieża.

Nawierzchnia na podjazd z betonu dekoracyjnego

Beton dekoracyjny otrzymujemy dzięki stemplowaniu (odciskaniu) go przy zastosowaniu form lub stempli. Dzięki tej właściwości da się osiągnąć wyjątkowo ładne wzory i kształty, a także specjalne faktury, jakie bez problemu możemy dostosować do designu ogrodu czy domu. Wykonanie nawierzchni z dekoracyjnego betonu daje możliwość wykonania bardzo ładnego podjazdu. Warto dodać, że współczesne metody produkcji umożliwiają także nadaniu koloru betonu. Główną zaletą dekoracyjnego betonu jest jego trwałość oraz odporność na niszczenie oraz warunki pogodowe. Bez trudu da się utrzymać go w czystości, jednak w przypadku zastosowania dekoracji, niezbędna będzie pielęgnacja, aby beton nie tracił wybranego koloru.

Kostka brukowa, kamień czy beton dekoracyjny – co wybrać??

Jak widać zarówno kamień, kostka brukowa oraz beton mają swoje zalety i wady. Przy wyborze materiału najlepiej kierować się przede wszystkim wytrzymałością, funkcjonalnością oraz estetyką. Patrząc na to, na na jaki z tych elementów patrzymy najbardziej, od tego najlepiej zmotywować swój wybór. Zachowanie czystości jest istotne, dlatego kamień może nie być dobry dla osób, dla których ważna jest łatwość czyszczenia. Z kolei jeśli zależy nam na estetyce, kostka brukowa i beton dekoracyjny okażą się mniej dobrym wyborem. Żeby nawierzchnia podjazdu wyglądała wyśmienicie, trzeba jednak pamiętać o poprawnym przygotowaniu, ponieważ bez tego żaden materiał nie spełni swojej roli w 100 procentach.

ukladanie-kostki-torun.pl

Komentarze są wyłączone.