Nieruchomości Toruń – Kupujemy dom

sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce
Sklepy internetowe od bloga do sklepu
30 sierpnia, 2020
Projektowanie ogrodów Toruń - firma ogrodnicza
Projekty ogrodów – Toruń Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości

mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości

Kupujemy dom. O tym należy pamiętać.

Zamieszkanie w domu dla wielu jest realizacją najgłębszych marzeń. Po latach mieszkania w bloku, marzy się nam ogródek w którym będziemy mogli pielęgnować ulubione kwiaty. Miesiącami sprawdzamy strony biur i agencji nieruchomości. Ofert jest wiele. Jak w tym nawale odszukać tę,która będzie odpowiednia dla nas i naszych domowników i nie będzie wiązała się dodatkowymi kosztami? Powinniśmy zacząć od zastanowienia się nad kilkoma sprawami.

Czego potrzebujesz?

Od tego należy zacząć. Jeśli mieszkasz tylko z partnerem, partnerką, to ogromny dom niekoniecznie jest dla Was. Natomiast jeśli cenisz sobie wielopokoleniowy charakter rodziny, dom mający 65 m² będzie zbyt mały i będzie Wam trudno poczuć się komfortowo na takiej przestrzeni. Rozpatrzyć należy też sprawę miejsc garażowych. Teraz jedno stanowisko często okazuje się niewystarczające, a nie na każdej działce jest dostatecznie dużo miejsca na wybudowanie wiaty, czy poszerzenie niewielkiego garażu. Rozpatrzyć trzeba też rozmiar działki. . Niewielka będzie ograniczać, a nie taka jest idea posiadania własnego domu. Wstępnie należy uściślić ogólne położenie. Nie każdemu odpowiadają przedmieścia z wieloma domkami jednorodzinnymi, czy szeregowymi budynkami. Jeżeli szukamy czegoś bardziej komfortowego powinniśmy zdecydować się na dom na wsi – wiąże się to jednak z dłuższym czasem dojazdu do sklepów.

Nowy czy stary dom

Zarówno zakup nowego budynku, jak i starego, ma swoje dobre i złe strony. Możemy sami zabrać się za wybudowanie lub kupić nowy budynek od dewelopera. Nowy dom pozwala nam urzeczywistnić konkretne wizje związane z zastosowaną technologią, a dodatkowo dochodzi poczucie komfortu. Wcześniej zamieszkały dom także ma swoje pozytywy. Najczęściej stoi on w zagospodarowanym już sąsiedztwie. Pozwala to dogłębnie przyjrzeć się okolicznym mieszkańcom i prowadzonym przez nich biznesom. Nikt przecież nie chce mieszkać przy myjni samochodowej. Wiekowe, domy mają własny charakter i urokliwe pomieszczenia. , że odnowienie takiego budynku pochłonie sporo środków finansowych.

Więcej o lokalizacji

Lokalizacja jest pierwszorzędna. Dom rzadko stoi na pustkowiu. Niezmiernie istotna jest droga dojazdowa. Przeanalizować należy kto ma do niej prawo, czy jest publiczna. Wszystkie nieścisłości mogą powodować w późniejszym czasie niepotrzebne spięcia. Naszą uwagę powinien przykuć stan drogi. Najlepszą opcją jest asfalt albo przynajmniej droga utwardzona. W przypadku kupna działki pod budowę budynku trzeba sprawdzić czy nieruchomość ma dostęp do sieci gazowej, elektroenergetycznej i wodnokanalizacyjnej. Jeżeli nie ma przyłącza, trzeba liczyć się z dodatkowymi wydatkami.

Położenie wpływa na koszt. Kwestię tę można przedstawić na przykładzie Torunia i okolic. Działki pod budowę leżące na terenie miasta są znacznie droższe niż te, które leżą poza jego granicami. Wystarczy skonfrontować koszt domu na Stawkach czy w Grębocinie i podobną działkę w Rozgartach, czy Wielkiej Nieszawce. Może okazać się, że będą to naprawdę znaczące sumy i w takim przypadku koniecznie trzeba zastanowić się nad odrobinę dłuższym dojazdem do pracy.

Przyglądamy się księgom wieczystym

Jest to najważniejsza sprawa do zbadania. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy nieruchomość nie jest obciążona długami. Tę informację znajdziemy w dziale czwartym księgi wieczystej, dotyczącym hipoteki. Koniecznie trzeba przestudiować też, kto jest właścicielem, kto współwłaścicielem. Szczegółowe przestudiowanie papierów przed zakupem, to mniej nieścisłości i nerwów w późniejszym czasie. Pamiętać należy także o tym że każdy dom musi zostać odebrany,czyli musi zostać wydane pozwolenie jego użytkowania.

To też ma znaczenie

Jeśli postanowimy kupić stojący już dom, a zwłaszcza taki, który został wybudowany dość dawno powinniśmy bardzo szczegółowo zbadać, jak wygląda on od strony technicznej. Na początku trzeba zapoznać się z projektem budowy, bo to tam znajdziemy istotne dla nas informacje , np. o zastosowanych technologiach, materiałach itd. Stan techniczny musi ocenić fachowiec. Nie powinno się żałować na to środków albo mieć nadzieję, że sami dostrzeżemy, zauważymy uchybienia. Najniebezpieczniejsze są pęknięcia muru, bo mogą one świadczyć o uszkodzeniu podstawy domu. Równie ważną rzeczą o której trzeba pamiętać to wilgoć i grzyb. Pozbycie się pleśni wymaga specjalistycznych środków i sporo kosztuje.

Sprawy związane z ogrzewaniem i ociepleniem

Dla większości kluczowa jest też sprawa ogrzewania. To, czy działka ma dostęp do sieci gazowej może zdeterminować kwestie ogrzewania. Jeżeli takiego przyłącza nie ma, trzeba zastanowić się nad innymi sposobami. Koniecznie trzeba zastanowić się nad kosztami i wygodą każdej z metod. Jeżeli decydujemy się na używany dom, to trzeba upewnić się, czy czy posiada on termoizolację.

Kupno domu to najistotniejsza życiowa decyzja. Nie należy podchodzić do niej pośpiesznie, bo zdarza się, że za to przyjdzie nam słono zapłacić. Przemyśleć musimy jakie są nasze potrzeby Bardzo starannie trzeba przyglądać się wszelkim papierom związanym z działką. W przypadku używanego budynku trzeba koniecznie ocenić stan techniczny budynku, nie oszczędzając jednocześnie na fachowcach.

mieszkania.torun.pl

Komentarze są wyłączone.