Klimatyzacja multi split do domu

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Jak kupić dom
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Ocieplanie poddaszy
17 września, 2020
Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Najnowsza klimatyzacja oraz rekuperacja

Odpowiednie powietrze w pracy czy w domu, wpływa nie tylko na świetne samopoczucie, ale także na naszą skuteczność. Dobra jakość powietrza I komfortowa temperatura, stanowią bazę naszej wygody i dodatnio wpływają na motywację i zdolność wykonywania zadań. By zapewnić sobie korzystne warunki o każdej porze roku przeważnie rozważamy zakup klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzator najefektywniej reguluje temperaturę wewnątrz budynku zapewniając nam komfort w ciągu lata. Jedynym minusem takiego wynalazku jest to, że klimatyzator chłodzi powietrze, które już jest wewnątrz i nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. W tym zakresie niezawodnie sprawdza się system wentylacji mechanicznej, tzw. rekuperacja. Co to jest rekuperacja i z jakiej przyczyny dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, by uzyskać jak najlepszy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za utrzymanie korzystnej temperatury wewnątrz domu latem, kiedy liczymy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na nastawienie najlepszej temperatury we wnętrzu budynku, zapewniając wychłodzenie i cieplny komfort bez względu na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. Jego system działania opiera się na ochładzaniu powietrza do wybranej temperatury. W domach i mieszkaniach najczęściej stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzatory split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie oziębianie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca gorąco z mieszkania. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w elementy usuwające roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. To nie oznacza, że klimatyzator przydaje się tylko latem. Wiele klimatyzatorów potrafi również ocieplać powietrze. Nie wyręcza to zimowego ogrzewania lub pozostałych grzewczych systemów, jednak nadaje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja z kolei działa w wentylacji domów. Na temperaturę panującą wewnątrz oddziałuje wiele czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania budynków wynikają ze strat ciepła. Zazwyczaj wentylacja wynosi ciepłe powietrze i pobiera z zewnątrz zimne. Dla ustawienia temperatury w środku domu czy mieszkania, zimne powietrze należy rozgrzać, do czego przeznaczana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa napływające chłodne powietrze, stosując ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką zmniejsza zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Ponadto rekuperator posiada specjalne filtry, które osłaniają jego wentylatory i tą metodą filtrują powietrze wpływające do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepszy sposób na dostarczanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na który z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli wybieramy zakup jednego z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza zmniejsza nasze potrzeby na dogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy również oczyszcza powietrze. Daje nam wysoką energooszczędność i ochronę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a ponadto wciąż świeże powietrze. Klimatyzator natomiast dba o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem dostarczania komfortu we wnętrzu mieszkania jest zestawienie obu tych systemów i zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę korzyści z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu rekuperacji i klimatyzacji dostarcza sporo widocznych zalet. Najważniejszą z zalet jest termiczny komfort we wnętrzu mieszkania i dostęp świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i usuwany powstawanie niepożądanych przeciągów. Ponadto korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji obniżamy koszty dogrzewania oraz wychładzania mieszkania, za sprawą energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że możemy odgrodzić się od hałasu ulicznego. Wykorzystanie systemu ma też pozytywny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą regulowany jest poziom wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy rozwoju pleśni i grzybów. Te wymienione zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich dobry wpływ na termiczny komfort znajdujący się wewnątrz budynku przekonuje tego, że opłaca się pomyśleć nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Komentarze są wyłączone.