Klimatyzacja i rekuperacja instalacja i serwis Toruń

OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna w budownictwie pasywnym
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pasywne Toruń montaż i serwis
1 września, 2020
Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Współczesna klimatyzacja oraz rekuperacja

Świeże powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na świetne samopoczucie, ale też na naszą produktywność. Dobra jakość powietrza I komfortowa temperatura, oznaczają podstawę naszego komfortu oraz pozytywnie oddziałują na motywację oraz chęć wykonywania zadań. By zagwarantować sobie najlepsze warunki o każdej porze roku najczęściej decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej kontroluje temperaturę wewnątrz pomieszczeń dając nam komfort podczas upałów. Wadą tego rozwiązania jest to, że klimatyzacja schładza powietrze, jakie już jest wewnątrz oraz nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. W tym zakresie bardzo dobrze sprawdza się mechaniczny system wentylacji, czyli rekuperacja. Co to jest rekuperacja i z jakiej przyczyny warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, by uzyskać jak najlepszy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na utrzymanie przyjemnej temperatury wewnątrz domu latem, gdy zmagamy się z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na nastawienie najlepszej temperatury wewnątrz pomieszczeń, dając wychłodzenie oraz komfort cieplny nie zważając na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji opiera się na wyziębianiu powietrza do wybranej wartości. W mieszkaniach i domach przeważnie stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzatory typu split. Ich środkowa część odpowiada za oziębianie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza gorąco z budynku. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy eliminujące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie znaczy, że klimatyzacja przydaje się tylko latem. Sporo klimatyzatorów może także nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to oczywiście lokalnego ogrzewania albo pozostałych grzewczych systemów, jednak spisuje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja ma swoje zastosowanie w wentylacji domów. Na temperaturę panującą wewnątrz ma wpływ wiele okoliczności, jednak koszty ogrzewania i chłodzenia budynków wynikają ze strat cieplnych. Zazwyczaj wentylacja wynosi ciepłe powietrze oraz pobiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla regulacji temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba ogrzać, do czego pobierana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Wydajnym pomysłem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa wpływające chłodne powietrze, zużywając ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem zmniejsza zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z innego źródła. Ponadto rekuperator wyposażony jest w filtry, jakie chronią jego wentylatory oraz w ten sposób oczyszczają powietrze wprowadzane do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobry sposób na utrzymanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Myślimy, który z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli planujemy kupno jednego z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza minimalizuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie oraz chłodzenie pomieszczeń czy filtruje powietrze. Daje nam wysoką oszczędność energii oraz osłonę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a ponadto stale świeże powietrze. Klimatyzator z kolei troszczy się o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem dostarczania komfortu wewnątrz mieszkania jest połączenie obu tych systemów oraz kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi połączenie zysków z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego instalacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji z rekuperacją posiada sporo różnych zalet. Największą z nich jest termiczny komfort wewnątrz budynku oraz dopływ czystego i świeżego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę oraz eliminujemy występowanie niepożądanych przeciągów. Ponadto korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji obniżamy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pokoi oznacza, że możemy odizolować się od hałasu ulicznego. Stosowanie systemu ma też dodatni wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób kontrolowany jest stopień wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy powstawania grzybów i pleśni. Te wymienione zalety mówią o wysokiej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort panujący wewnątrz budynku zachęca do tego, że opłaca się pomyśleć nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

Rekuperacja Toruń

 

Komentarze są wyłączone.