Beton dekoracyjny – postaw na jakość

Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – wybierz właściwie
18 stycznia, 2018
Kancelaria notarialna pieczątka notariusza
Kancelaria notarialna – co w niej załatwimy?
23 stycznia, 2018
Beton dekoracyjny stemplowany imitacja deski

Beton dekoracyjny stemplowany

Moda na beton dekoracyjny oraz koncepcje przy użyciu tego surowca nieustannie ma się znakomicie. Nie jest to wielka niespodzianka – dzięki niemu osiągamy zachwycający skutek, w postaci odtwarzanego kamienia, drewna czy skały. Obiektywnie niskie koszty renowacji powodowały, że stawiano na niego przede wszystkim w budynkach przemysłowych, ale obecnie używają go też podmioty prywatne we własnych domach.

Beton dekoracyjny stemplowany – czyli jaki?

Jakie wymagania musi ogarniać surowiec budowlany, by skłonił chętnych do użycia takowego we własnym projekcie? Zaznaczymy tutaj z pewnością nowatorstwo, stabilność i zachwyt wizualny. Nie czarujmy się – gdy jakaś rzecz nam się nie spodoba estetycznie, to nawet lepsze właściwości dotyczące trwałości nie przekonają nas do jego użycia. Receptą stanie się beton dekoracyjny stemplowany, nowoczesne metody, bazujące na skrzyżowaniu marmurów oraz płyt cementowych. Używając betonu dekoracyjnego, otrzymujemy odwzorowanie drewna, skał, kamieni i jeszcze innych. Właściwości betonu dekoracyjnego powodują, że zlecenie nie jest specjalnie czasochłonne, a na życzenie możemy dostać oprócz tego niebanalne dekoracje wizualne, które zachwycą każdego.

Coraz większa popularność betonu dekoracyjnego w Polsce to proces przypadający na XXI wiek, lecz już w latach 70-tych XX wieku w USA i Kanadzie odkryto, że projekty betonu dekoracyjnego stemplowanego i rzeźbionych tynków stają się świetnym pomysłem w temacie aranżacji pomieszczeń. Relatywnie niewielkie ceny konserwacji przez długie lata dają nam w spokoju rozkoszować się przepiękną nawierzchnią. Beton dekoracyjny wymaga impregnowania orientacyjnie co 80 miesięcy, a wobec tego nie trzeba podmieniać płytki albo polbruku na coś nowego. Trwałość betonu dekoracyjnego stemplowanego będzie znacznie wyższa w stosunku do pękających płytek lub odbarwiającego się bruku. Gdy wybierzemy impregnowanie betonu dekoracyjnego, będziemy mogli bez większego kłopotu zmienić kolor

Beton dekoracyjny stemplowany – modne wnętrza z betonu

Beton dekoracyjny to bardzo uniwersalny materiał. Użyjecie go do:

– tarasu;
– podjazdu;
– balkonu;
– schodów;
– ogrodzenia;
– ścian dekoracyjnych;
– elewacji;
– posadzki w domu;

Lwia część designerów zdaje sobie z tego sprawę – w tej chwili nie znajdziemy stabilniejszego elementu niż beton. W parze ze świetną prezencją, jest obecnie ciekawym rozwiązaniem zarówno dla aranżujących wnętrza przemysłowe, jak i dla posiadaczy domów, biur w środku miasta, czy też miejsc przeznaczonych do użytku publicznego. Co do betonu dekoracyjnego znów działa zasada – nie będzie pasował wszędzie. Zanim się zdecydujemy – musimy dokładnie przeanalizować, jaką postać ma zyskać nasza posiadłość.

Na pewno polecamy wykorzystać beton dekoracyjny , jeśli zamierzamy zestawić modne wnętrze z odważnym, artystycznym charakterem. Nie polecamy betonu dekoracyjnego, jeśli od przekroczenia progu zamierzamy pokazać bogactwo i wystawność. Beton dekoracyjny to zwłaszcza skromność oraz ekstrawagancja. Nieważne czy chcemy, mieć oryginalny beton, czy sprytną imitację, będziemy mogli je wykorzystać i na ścianach wewnętrznych i na elewacjach.

Jeśli zaangażujemy wprawioną firmę, u której priorytetem jest dbałość o drobny szczegół, wówczas możemy liczyć na wykonania finezyjnie odnoszące się do natury. Ważne jest, żeby upewnić się czy zamówiony przez Was surowiec nie tylko zadowalająco odzwierciedla drewno, kamień czy skałę, lecz też czy cechują go właściwości antypoślizgowe oraz mrozoodporne. Bez tego – nie ma sensu angażować zdrowia w taki projekt gdyż satysfakcji to nie przyniesie.

Beton dekoracyjny we wnętrzach – dwie opcje

Skupmy się teraz na pokojach, salonach i sypialni, czyli obszarów przeznaczonych po pierwsze do odprężenia się po mozolnym tygodniu pracy czy też nauki. Rekomendujemy do takiego projektu wykorzystać jedną z idei betonu dekoracyjnego stemplowanego, nazywaną efektem deskowania.

Uwidacznia ona pionowe albo poziome żebrowanie, ukształtowane w wyniku szalunku dla betonowych konfiguracji. Nadaje powierzchni wyjątkowo arcyskromny styl. Horyzontalne deskowanie gwarantuje lokalowi odprężeniowy charakter, toteż swobodnie użyjemy go do aranżacji salonów i sypialni. Prostopadłe wyżłobienia w architekturze betonu lepiej pasują do przestrzeni o charakterze majestatycznym i aktywizującym, np. studio albo hol.

Kolejną wariantem betonu dekoracyjnego, może być tzw. beton gładki. Zapewne lwia część czytających miało z nim już do czynienia. Przypomina powszechną szarą konstelację ozdobną, aczkolwiek jest wyraźnie trwalszy. Jego neutralność i subtelność powoduje, że będzie bardzo wieloraki – designerzy wykorzystują ten produkt w zleceniach innowacyjnych oraz tradycyjnych.

Dziś beton dekoracyjny stemplowany jest wyjątkowo często spotykany. Możemy go otrzymać pod postacią gotowych mas dekoracyjnych. Często wybierany szarawy odcień wyjątkowo dobrze komponuje się z innymi szarawymi produktami.

Beton dekoracyjny to technika, bardzo popularna na ten moment wśród specjalistów od urządzania domów i bez wątpienia niewiele się w tej kwestii zmieni. Odporność, piękno i nowoczesność są tutaj obecne, a niedługi czas zrobienia projektów będzie dodatkowym walorem. Po 40. latach od wprowadzania tej koncepcji w USA, również w polskich domach rozpoznano zalety, które daje wykorzystanie betonu dekoracyjnego.

Beton dekoracyjny stemplowany, postaw na jakość już dziś —> http://www.beton-dekoracyjny.eu/

Komentarze są wyłączone.